ŞEKER BAĞIMLILIĞI

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Nauplios tarafından 2 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    merhaba bodyforum ailesi, aklıma takılan bi konu var. Ben gerçekten temiz beslenmeye çalışan birisiyim günlük protein miktarımı alırım salatamı yerim aşırıya kaçmam ancak tek bir kötü huyum var oda tatlıya olan düşkünlüğüm. önüme iki tane kocaman yağlı hamburgerli patatesli menü koysanız dokunmam bile irademi korurum ancak iş tatlıya gelince bazı şeyler değişiyor. kendimi kontrol edemiyorum yemediğim gün aklımda sürekli çikolata türü şeyler gelmekte konsantre olamıyorum.. ha şöyle bişey de var son iki yılda 25 kiloya yakın zayıfladım kas kütlemi geliştirdim ancak şuan tekrar kilo almaya başladım önerilerinizi bekliyorum..

plnt bunu beğendi.
  2. AksLeqios

AksLeqios Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı durum bendede vardı sabah kahvaltısında 1 kaşık bal dahi yesem akşama kadar sürekli tatlı isteği oluyordu.Ama şöyle bir duyum aldım 21 gün boyunca ağzına sokmadan durabilirsen vücut tatlıyı unutuyormuş yesen bile çok aşırı derecede tatlı geliyormus.Denemekte fayda var.

3. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    21 gün ha.. bayramda başlayamayacağım kesin o_O

4. AksLeqios

AksLeqios Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şöyle birşey de var 21 gün sonunda istediğim kadar yiyeceğim diye başlarsan o işten bi hayır gelmez yinede beyinde yavas yavas bitirmekte fayda var :)

5. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    mantıklı aslında.. eğer yapıp işe yararsa sana sonsuz teşekkür ederim :D

6. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum bende öyleyim tatlıya karşı zaafım var ama kendini kandırabilirsin ben şekersiz reçeller alıyorum tatlandırıcılar alıyorum ha sağlıklımı değil ama şekerin bana çok zararı var dün tutamadım kendimi 500gr-1 kg arası çikolata yedim rafaello,ece,nestle after eigth gibi ama böyle patlamaları 2-3 ayda 1 gün yapıyorum arada ödüllendir ama kendini tut ve yediğin herşeye tarçın kat ben şekersiz reçele bile tarçın katıp yerim.

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Şeker bağımlılığını meyveyle kesebilirsin daha temiz olarak. Meyve yedikten sonra o istek kesiliyor çünkü. Muz-üzüm-şeftali öneri olarak söyleyebilirim. Bende bazen film izlerken vs. canım çekiyor tatlı bişeyler çikolata, cips vs. olsun. O yüzden meyve her zaman bulunur evde direk onlara girişiyorum.

8. ertunc46

ertunc46 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bende de aynnı sorun vardı. Hergün en az 3-4 çiklata veya supangle falan yemeden duramazdım. Diyete başladım ve sadece haftada bir gün yemek üzre kendimi şartladım. İlk günler hiç aklımdan çıkmyordu. Ama ardan haftalar geçince iradden bu konuda güçleniyor inan. Bugün yemekte keşkül vardı ve gözümü bile kırpmadan arkadaşa verebildim :D

9. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Meyve en kralıdır bence, hata kış sezonuna giriyoruz, mandalina yeşil elma portakal bunları tüket, bende günde rahat 3-5 tane mandalina tüketiyorum veya benim gibi yap havuç yeğ. Benim için havuç çikolata dır onu tüketirim :)

10. GoktugFitness

GoktugFitness Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Bende de aşırı bi zaaf var şekere karşı. Mesela yemekhanede bugun 1 kase kazandibi dagtiyolardi sutlu tatli nolcak dedim yedim o beni kesmedi gece kalkip yarim kavonoz nutella yedim kasiklayarak yoksa gece uyuyamiyorum uykularim bolunuyor son 1 aydir boyleyim insan yediginin 100 kati pismanlik hissi duyuyor sonradan. Beyler yeme tut kendini soyle yap felan demeyin bu duyguyu bilmiosunuz hani filmlerde goruyosunuzda vampir insani isirmamamk icin nasi direnemiyor kokuyu alinca cildiriyo hah isye ondan daha beterim 10000 1000000 kati beterim abartmiyorum o sira aileden birinin damarlarinda cikolata aksa.onu disler parcalar yerim ufacikta abbaetim varsa ne oluyum ... Bi yardim edin ya abi beslenmemde cok ii dir gunluk meyvemi felan yerim idealce sporcu gibi beslenirim bi yardim lutfenn :confused::confused::mad::(:eek:

11. ertunc46

ertunc46 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu gibi durumlarda bence sakın erteleme isteğini ve ye! Çünkü seni başarıya ulaştıracak olan, çikolotayı yememek değil yedikten sonraki PİŞMANLIK hissi olacaktır. Aksi halde hergün daha da isteiğin artacak ve önüne geçemeyeceksin. Kendimden örnek vereyim. Bu sabah kalktım kahvaltımı yaptım ve öğlen ne yesem diye düşünmeye başladım. Bir yandan canım aşırı derecede pizza istiyor diğer yandan da lahmacun falan. Ve en son büyük boy pizza 3 lahmacun 1 künefe 1 kola ve 350 gram dondurma siparişi verim. Hepsini de gün içinde yedim. Şuan pişmanlıktan uyuyamıyorum ve eminim bu his beni adam edecek

12. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Tamamda emekler altüst oluyor ben 3 gün hastalandim sırf yattım diyet yapmadım göbek yağ bağladı beni adam etse ne olur ona göre yiceksin.

13. ertunc46

ertunc46 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sürekli aklının birşeyde takılı kalması ve yaptığın diğer işlere odaklanamamaktansa bu yöntemi tercih ediyorum ben. Ne kadar doğru ne kadar yanlış tarışılır tabi... Ama ben bu şekilde kendimi kontrol edebilyorum.

GECMİSH bunu beğendi.
  14. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Canın çok tatlı bir şeyler çekerse Stevia kullanabilirsin, doğal bir şekerdir ama şeker kadar kalorili değildir. Ben Candarel Green kullanıyorum ara sıra. Hem toz hem tableti var. Çaya kahveye atabilirsin ya da tatlı bir şeyler yaparken bile kullanabilirsin bal yerine.

"Stevia’nın tatlandırıcı etkisi, yapraklarındaki doğal özlerde (Rebaduosid A) gizli. Bu özler sayesinde Stevia yaprakları şekerden 300 kat daha tatlıdır. Stevia bitkisinin özünü oluşturan, kendiliğinden tatlı Reb A; kalori ve karbonhidrat içermez. Bu sayede sıcak ve soğuk tüm içeceklerde, tatlı ve kek tariflerinde şeker yerine kullanmak için sağlıklı bir alternatiftir. Şekerin tadından mahrum kalmadan kalorisinden uzak durmak isteyenler için ideal, güvenilir ve en önemlisi bitkisel bir alternatiftir. Stevia bitkisinin yapraklarından elde edilen Canderel Green’in kullanımı diyabetikler ve vejetaryenler de dahil sağlığına ve formuna özen gösteren herkes için uygundur."

Sayfayı Paylaş