Şınava Nasıl Devam Etmeliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BigBangZero tarafından 31 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BigBangZero

BigBangZero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar, yaklaşık 6 haftadır One Hundred Push-ups programını uyguladım. Şuan tek seferde 100'den biraz fazla şınav çekebiliyorum. Kaslarımın gücünü ve hacmini kaybettirmemek için nasıl bir antrenman uygulamam gerek? 2 günde bir 20 tekrar 4 set şeklinde şınav çekmek yeterli olur mu?

2. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle şınav nizami şekilde çektiğinden emin ol. Eğer düz şınav basit geliyorsa tek el, sırtına ağırlık koyarak , şınav aleti, alkış şınav gibi hareketi zorlayabilirsin.
    Kaslarını korumanın bir çok detayı var beslenme, uyku, genetik,yaş, antrenman.

BigBangZero bunu beğendi.
  3. BigBangZero

BigBangZero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam, yorum için teşekkürler. Nizami şınav çektiğimden eminim. Amacım çektiğim şınav sayısını düşürmemek ve kondisyonumu kaybetmemek. Sanırım sizin dediğiniz gibi ağırlık koyarak veya Tek el tarzında şınavlar çekeceğim. Ayrıca 16 yaşındayım, 1.78 boyunda 60 kilo bir insanım. Günde 8-10 saat arası uyuyorum fakat okula gideceğim zaman çok erken kalktığımdan 6 saate kadar düşebiliyor. Uykunun ne kadar etkisi var acaba? Bu arada tekrardan teşekkürler.

Sayfayı Paylaş