Şınav çekerken göğüs kaslarını çalıştırmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DatDatSedat06 tarafından 21 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DatDatSedat06

DatDatSedat06 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba spora yeni başladım şınav çekerken göğüs kaslarımın öalıştıgını hissedemiyorum kollarım nasıl durmalı tam çalıştırabilmek için

2. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle çalıştırıyorsundur. Şınav çekerken göğsün çalışmaması gibi bir ihtimal yok. Tricepslerin önceden yoruluyor olabilir ama kesinlikle çalıştırıyorsundur zamanla kolların güçlendikçe hissedersin göğüsleri. Ellerin göğsünün yanında olsun(biraz gerisinde de olabilir) genişliğinde yere indiğinde ön kolların yere tam dik olacak şekilde olsun. Şınavda en güçlü olup en fazla tekrar yapabileceğin pozisyon budur. Kollarını fazla geriye götürme o zaman tricepslere daha fazla yük biner.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2015
  3. DatDatSedat06

DatDatSedat06 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cevabın için sağol şuanlık tek seferde 10 en fazla 12 kez çekebiliyorum biraz hantalım

4. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kimse kaslı doğmuyor kardeş. Doğuştan 100kg bench yapan bir adam olsaydı kıskanabilirdik ama öyle biri yok :D. 15i geçince ağırlık ekle ağırlık arttırmazsan kas ve kuvvet geliştiremezsin.

5. DatDatSedat06

DatDatSedat06 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Destek içinde sağol en fazla 10 kez 5 kg dumbel kaldırabiliyoken şuanda tek seferde 20 yapıyorum en büyük moral ayna her sefer baktığımda bir gelişme görünce insan daha çok hevesleniyor

6. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Önceki mesajda en fazla 12 tane çekebildiğini yazmışsın. Benim tavsiyem çekebildiğin kadar çekmen, ardından nizami pozisyonunu bozmamandır. Yani 12 tane çektin kendini yere bırakma. Yine şınav pozisyonunda kal gerekiyosa dinlen yapabiliyosan tekrar çek. Kolların yanmayı hissetsin. Göğüs kaslarını biraz daha hissetmek istiyosan ellerini dar tutabilirsin.

OttomannSlapp bunu beğendi.
  7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Dar tutus triceps'e vurur, geniş tutarsan göğüsü daha cok hissedersin ama hareket zorlaşır.

Calisthenics Athletics

8. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Bu arkadaşın dediği gibi. Şınavda belli bir sayı tutmuyoruz tutmuyorum şahsen. Yapabildiğin kadar yapacaksın artık kollarını hissetmeyene kadar yapacaksın yerden kalkamayacak hale gelene kadar yapacaksın ki bir faydası olsun ;) Setler arasında ortalama 35 saniye dinlen tekrar maximum sayı yap. Diamond push-up alışırsan normal şınavın yanında göğüslerin normal şınava nazaran iki kat daha büyür ayrıca tricepsleri de çalıştırırsın.

Almclskn bunu beğendi.
  9. snapro

snapro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    ellerini daha geniş aç

10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ayakları koltuk yada sandalyeye koyup geniş açıyla şınav çekilirse göğüs kaslarının çalıştığını daha çok hissedersiniz şınavın tekrarı önemli olmayıp önemli olan doğru çekmektir eğer iyi beslenip iyi uyuyorsanız zamanla tekrar sayıları artar

Sayfayı Paylaş