İzlediğim yol doğrumu??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve adriano09 tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. adriano09

adriano09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba.forumda yeniyim uzun zamandır takip ediyorum fakat ilkkez yazıyorum.5 sene boyunca amatör olarak kickboksla uğraştım.musabaka için belli kilo aralıkları vardı 5 sene boyunca 94 artı da kaldım yani 94 kilo ve üstünde.boyum 1.81.sporu bırakalı 5 ay oldu.bırakınca sporu 3 kılo daha aldım 97 kılo oldum.ılk bırkac ay dıyetler denedım kardio egzersızlerı yaptım ınterval kosular yaptım ama hep bıseyler oldu spora yuklenırsem fazla yemek yedım yemegı kessem sporu azalttım.sonuc kısa dıyetler basarısız denemeler ve kıloda degısme olmadı.2 hafta once dusundum ve yemeyı azaltmaya karar verdım.2 haftadır mesele sabah kalkıyorum 1 tane elma oglen 1 kase yogurt butun gun baska bırsey yemıyorum.yada bazen oglen bı tabak corba.aksam cok az tavuk gogus haslama 150 gram kadar yagsız haslama.butun gunu o sekılde kapıyorum.eskıden gunluk 2 lıtre en az kolam vardı meyvesuyu kolayı ekmegı cıps cerez ve alkolu kestım.hıc yemıyorum ıcmıyorum.dedıgım gıbı bır tabak corba ve bır elmayla gunu kapatıyorum.14 gun sonra tartıya cıktıgımda kılomun 89 oldugunu gordum.okudum ettım baya her makalede bunun su oldugunu mutlaka gerı alıncagını yazmıslar.8 kılo su kaybedılırmı?? bu sıstem ıslermı cunku hedefım 75 kg ınmek? bırde evde yapabılcegım sınav ve mekık gıbı ıdmanlar varmı eger bu sıstem ıse yararda kılo kaybedersem kas kaybetmek ıstemıyorum?sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım

2. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    o dediğin programla sabah elma öğle yoğurt kas kaybından bişey olmaz burdaki arkdşlar yazacaktır i program endişen olmasın

adriano09 bunu beğendi.
  3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelilkle bu tur bir programla kilo vermek hem sagliksiz hemde buyuk oranda kastan-sudan verdirir

oncelikle gunluk 1500 kcal gecmeyen ama 1200 altinada inmeyen bir program hazirlayin

bol su icin

3 ana 3 ara ogun yapin

spor yapiyorsaniz(vucut gelistirme-fittness)kilonuzun 2 kati yapmiyorsaniz 1 kati protein alin

kompleks karbonhidratlari programdan eksik etmeyin

siz kafanizdaki bir programi buraya yazin bizde duzeltelim

son olarakta forumu okuyun bilgilenin

adriano09 bunu beğendi.
  4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    SAYIN adriano, kas kütlesini zorlamazsanız protein kaybınız olmaz.

vucut piramidi öncelikle karbon > yağ > protein i enerjiye dönüştürür.

sadece yağ yakım sürecinde kan şekerinizde bazı radikal değişiklikler baş gösterir.

en yararlı yöntem karpuz tüketiminizi arttırınız 100 gr 19 kalori.

yanında light .... marka peynir ve 1 dilim çavdar ekmeği ile baş ederiniz ve unlimited. istediğiniz kadar yiyin XD.

vucut yapınız anladığım kadarıyla günlük cal alımınız 3.000 olmalı.

haftada birkaç halısaha maçı ve sportif aktivite ile üstesinden geleceğinizi zannediyorum.

bu arada su içmenizi tavsiye etmiyorum kan şekerinizi düşürüz. buda sizi yemeğe yöneltir. karpuz kavun ve diğer meyve lere yönelin.

yoğurt ve süt ürünleri tüketin.

et olarak balık ve tavuk

adriano09 bunu beğendi.
  5. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    güzel sölüyorsun fakat susuz bir vücut yağ yakamaz halı saha yerine 30-40 dakka cardio halı sahanın kat kat üstünde bi yarar sağlar çünkü halı saha da sürekli bir aktivite yok dur kalklı bir düzen var geri kalan şeylerde atakan kardeşime katılıyorum

adriano09 bunu beğendi.
  6. adriano09

adriano09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar yorumlarınız ıcın saolun fakat bu kaybedılen 8 kılo nun 8 ıde su ve kas olamaz...kotlarım bol gelmeye basladı gorenler cok zayıfladın dıyorlar..yanı mutlaka dedıklerınız dogrudur yanlıs demıyorum ama bırısı bana su hacım kaybını anlatsın ya??eger kas ve suysa nasıl hacım kaybı oluyor..yada soyle sorayım bu sekılde devam edılırse 75 e dusme ıhtımalım varmı?

7. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence zamana yayarak ve yiyerek, sağlıklı bi şekilde kilo vermeye çalışın.
    Nereye yetişiyoruz ki :)

adriano09 bunu beğendi.
  8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    striker inan karpuzun %90 sudur hem tokluk hissiyatı veriri hemde sıvı ihtiyacını giderir şuan açım ama yicek yerim yok inan XD

Sayfayı Paylaş