İzlediğim program ve bildiklerim ne kadar doğruu yardım eder misinzz ? :)

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Bussraa tarafından 31 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Çocukluktan belli bir yaşa kadar voleybol oynadım ama bıraktıktan sonra hızla kilo aldım. Hormonel rahatsızlıklarım oldugu için kilo almak benım çin çok basit birşeydi. Bir kaç etkenden ötürüde talihsizlik denebilir iyice kilo artışım oldu. Yaklaşık 4 sene önce prof antremanları ve voleybol oynamayı bıraktım. Artık yaşım daha 22 ve şuan hersey benm elımdeyken bişeyler yapmam gerektiğine karar verip sabır ve azim gerektirecek bir spora başladım. Fitness body ile 2.5 ayda 12 kilo verdim. hedefim çok daha fazlası çünkü yağlanmış bi vücudum vardı spor yaptgm için sarkmam çok yoktu sıkı gozuktugum için avantajalıydım. Ama ciddi anlamda fazla kilolu ve yağlıyım spora başladıgımda 95 kiloydum şuan 83e düştüm boyum 1.69 hedefim 63 64 civarı olmak sabır ve uzun bir zaman emek vererek olacağını biliyorum :)

En büyük kas kütlemiz bacaklarımızda ve bacak antremanları bence yag yakmak olsun kas gücü geliştirmek artırmak olsun en önemlisi.
    Yüzlerce kilo takarak yapmasamda 2.5 ay zarfında örnek verecek olursam
    25 kilo squat
    80 kilo leg press
    56 kilo leg extension
    38 kg leg curl machine agırlıklarına ulaştım ve diyetim de gercekten sıkı bu koşullarda kasların büyümek için istediği yeteri miktarı karsılamadgmdan yag yakarak kilo veriyorum ancak sıkı bi görünümün yanında fazla bir kas oluşumu olacakmı tedirginliği var bende de :)
    Dumbellar ile de aram salonmdakı hanfendilere kıyasla baya iyi hareketten harekete değişşede suan 7 ile 12 kilo arasnda hareketlerimi yapıyorum.
    Z bar da mesela ön kol veya omuz çalışırken 15 kg agırlıga basladım.
    Kanat çekişte 30 kg diğer sırt hareketlerimde de makinalarda agırlık sayıları bırbırne yakın.
    Göğüs itişte 38 kg ayını sekılde bır kac makınede gogus hareketınde de bu duzeyde çalıştıgım agırlıklar.
    Aklıma geldiği kadarıyla yazdım hemen hemen tahmin etmişsinizdir verdiğim agırlık sayılarıyla ne kadar çalıştığımı.
    Haftada 4 gün gidiyorum bunun yanında kardio eklediğimde oluyor bu gunlere.
    İlk başta 3er set 8 tekrarla başladım agırlık arttıkca süper setlere geçtim. şimdi vücudu şaşırtıp 5er et 12 tekrarlara gectim. En iyi yaptıgım agırlıkta 12 tekrar.
    Salona gelen coğu hanfendiden cok fazla çalışıyor ve ciddi bir programla ilerliyorum sırt omuz gögüs kardio ön kol arka kol hepsinden baya yol kat ettim kas kuvvetim arttıkca daha sıkı kaslarım olcak ama beslenmem o yönde olmadgndan görüntüde fazla gelişmiş bir kas olamaycak diye düşünüyorum ama tedirgin olmaktanda kaçamıyorum sizce şuan ilerlediğim yol nasıl durumum nedir :)) yag yakıp kilo verirken bu sekılde agırlıklarla kaslanmada gercekleşir ve kalın görünürmüyüm :)

Sayfayı Paylaş