İtimat Yağsız Lor Peyniri (15 gram protein,2 gram yağ)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BerkayBozdag tarafından 26 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BerkayBozdag

BerkayBozdag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    uzun süredir bol proteinli,yağsız bir lor peyniri arıyordum.birçok arkadaşında bu durumdan yakındığını gördüm.yörsan,baltalı,teksüt,kaanlar vs. hepsini aramadığım migros carrefour rammar namlı,bim,şok kalmadı. bir ara Ünal marka buldum Namlı'da, o da açık şekilde satıldığı için besin değerlerine pek güvenememiştim oysa ki değerleri iyiydi. her neyse.

Dün Şişli Camii'nin yanındaki İtimat mağazasına girdim son derece umutsuz bir şekilde ve bu yağsız lor peynirini aldım.ambalajında yine besin değerleri yazmıyordu. mail attım kendilerine ve gün içinde cevap verdiler. bundan önce de hep itimat kullanıyordum yoğurt,süt konusunda çünkü hiçbir şekilde katkı maddesi falan eklemiyorlar yoğurtları hemen ekşiyor. her neyse hepinize tavsiye ederim çoğu ilde şubeleri var internet üzerinden satış yapıyorlarmı bilmiyorum.

siteleri: https://itimatsut.com.tr/tr/index.html

ürün fotoğrafları: [​IMG]

Franquez bunu beğendi.
  2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    gayet güzel gözüküyor bursada varmı acaba?

3. BerkayBozdag

BerkayBozdag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Evet varmış hocam mağazaları. Fabrikaları da orada zaten.

4. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Baltalı Keçi Loru gerçekten mükemmel. Laktoz hassasiyetim var bu ürünü rahatlıkla tüketebiliyorum. Tadı da enfes... Hem Keçi olduğu için ÇOK SAĞLIKLI hem de %1 yağ içeriyor, gg de satanlar da var. Bazen bir tek Metro da bulabiliyorum, ama google a yazın, satış sitelerinde dönem dönem çoklu paketler halinde satılıyor, şu anda da satanlar var. Migros getirmiyor, bazen çok nadiren Carrefour Hiperlerde bulunabiliyor, fiyatı 7.50 TL ydi en son Carrefourda. Ama Carrefourlara 2 aydır falan gelmiyor hiç, telefon açıp soruyorum sürekli. :)

5. BerkayBozdag

BerkayBozdag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam tad olarak en iyisi bence de Baltalı ama onu bulmak ölüm.Metro ve MacroCenter harici bulunmuyor onlarda denk gelirsen :) Ayrıca 300 gramı 7.5 Lira. Benim paylaştığım İtimat'ı her zaman bulabilirsin şubelerinde hemde 1 Kilosu 6 lira ;)

6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hocam taıd nasıl peki itimatın tadı kotu olması lazım bana:D

7. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    ben de hep firmalarla yazışıyorum ama buna rağmen üstünde değerleri yazmadığı sürece firmalara hiç güvenim yok açıkçası...
    geçenlerde ünal peynircilik ile tekrar yazıştım her mailde farklı değer giriyorlar bir de, bir mailde karbonhidrat 3 diyor, bir sonraki mailde bir başkası karbonhidrat 6 dır diyor, hepsi kafadan mı atıyor anlamıyorum :) ünaldan farklı farklı cevaplar geliyor...
    özpey buldum uyum marketlerde özpey de yağ oranımız yüzde ikidir dedi ama çok tuz basmışlar feci tuzlu, ertesi gün gözkapaklarım şişip kızarıyor özpey yiyince tuzdan :)
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mart 2016 ---
    yörsan üetilmiyor. ah yörsan ah sen en güzeliydin ne diye üretmiyorsun ki. ömrüm yörsana denk lor peyniri aramakla geçiyor resmen...

8. BerkayBozdag

BerkayBozdag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

hocam Kebir'i öneririm. İtimat'ı bulamadığım sürece onu kullanıyorum değerleri aşağı yukarı aynı.

hocam tadı gayet hoştu yani bir lor peynirinden bekleyebileceğim en iyi tad diyebilirim :D baltalıyı saymazsak tabi..baltalı diyince herkes susar :D

9. Ferhat Doğanay

Ferhat Doğanay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    Bu da whey olarak kullanılabilecek bir lor. Sütten imal edilmiş olan lor arıyorum casein olarak kullanmak için.. duyan gören varsa yazsın lütfen.

10. BerkayBozdag

BerkayBozdag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam geçenlerde migrosta gördüm kaşar loru diye bişey. O dediğinizden oluyor sanırım. Şarküteri reyonundaki elemandan isteyin.

11. Ferhat Doğanay

Ferhat Doğanay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    Migrosa bi uğrayıp bakarım ama kaşar loru değil, sütten kesilme lor arıyorum yinede teşekkürler.

12. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Kebir Lor hangi marketlerde bulunuyor? Yağ oranı 5 gr ama Kebir in değil mi?
    Bir de Carrefourlarda Aynes Lor görüyorum, onun da yağ oranı 5miş, ama hiç denemedim.
    Teksüt açık olarak satılıyor bir de Carrefourlarda, teksüte mail attım, kapalı lorumuzda da (BIM Marketlerde satılan) , açık lorumuzda da yağ oranımız yüzde 7 dir, aralarında fark yoktur diye yazmışlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2016 ---
    Çökelek arıyorsun, casein yoğun olan çökelek ama bilemiyorum nerede güvenilir olarak bulunacağını...

13. Ferhat Doğanay

Ferhat Doğanay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    Araştırayım çökelek işini.

14. berkepeker

berkepeker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende aldım bu lordan ama paket kapalıydı böyle değil çok ağır süt kokuyor sendede öyle mi

Sayfayı Paylaş