İstediğim gelişimi sağlayamadım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furuuk0 tarafından 17 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    6-7 aydir fitness ile uğraşıyorum. Isınma ayından sonra, tek bölgeye geçtim. Bir süre sonra tek bölgede kas kaybı yaşadım. Çift bölgeye geçtim. Hiç bir gelişme sağlayamadım. Şuan full body yapiyorum. Biraz yağ yaktım. Ancak program konusunda hala sıkıntım var. Yardımcı olacak biri var mı ? Motivasyonumu kaybettim. Böyle giderse bırakacağım

Fc4n35 bunu beğendi.
  2. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Setler arası dinlenme süresini azalt ve hareketleri yavaş yap. Özellikle son setten sonra ağırlığı düşür ve enerjin tükenene kadar yap. Her hareket için geçerli bu dediğim. Kasları yeteri kadar çalıştırmadığını düşünüyorum.

furuuk0 bunu beğendi.
  3. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Setler arası dinlenme süresi kısa olmalı düşüncesi yanlış bana göre bilimde böyle diyor.Kendini ne zaman hazır hissediyorsan ozaman gir bu süre 2 dakikada olabilir 3 dakikada.Konuya gelelim 6 7 ayda görüntün değişmiştir diye umuyorum bende 10 ay civarıdır yapıyorum mesela ölçü konusunda hiçbir yol alamadım.Omuz göğüs kol ölçülerim hala aynı 15 kilo verdim.Ama görüntü olarak çok değişim oldu.Eğer yağ oranın az ise kilo almanı tavsiye edebilirim ki kilo alırsanda ölçüde alırsın.Forumda bir sürü program mevcut arama yaparak bulabilirsin.Burada senin sıkıntın beslenme olabilir.Beslenmeyi iyi tuttuktan sonra en kötü programla bile yol alacağını düşünüyorum.

Rambo206 ve furuuk0 bunu beğendi.
  4. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok sağolun yorumlarınız için. Görüntü değişimi oldu. Ancak istediğim verimi alamadım. Çok gezdim, programlari inceledim. Tavsiye edebileceğiniz bir program var mı ? Çift bölge, full body nasıl bir program ile devam edeyim ? Bir de program süresi 45 ile 60 dk olacak. Bu süreyi geçmeyecek deniliyor. Bu konu hakkında fikriniz nedir ?

5. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer haftada 3 kez gideceksen full body 4 5 kez gideceksen split önerilir genellikle.Spor süresi 1 saat olacak yoksa kas yakarsın falanda palavra bence.Vücut dakika sayıp sonra kasmı yakıyor? 1.5 2 saat sürüyor genellikle benim antremanlarım.

6. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Bu spor her şeyden önce sabırdır
    İlk başladığımda 1.5 sene yapmıstım
    Bende gelişim almıstım ama suan 5-6 ayda alabileceğimi o zaman 15 ayda almıştım
    Bilinçsizdim çünkü sürekli araştırıyordum ama tecrübem yoktu. Salondaki hocalardan zaten bahsetmiyorum
    Bu yüzden motivasyonun düşmesin. Vakit her türlü geçiyor bir yandan sporunu yapsan ne kaybın olabilir ki?

7. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumlarınız için çok teşekkürler.

8. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Günümüz dünyası tabiri caizse “vine” dünyası. Her şey hemen olsun isteniyor. Ama gerçekler böyle değil.

İfbb prolar bile tüm onca iğneye rağmen yıllarını veriyorlar istedikleri noktaya gelebilmek için.

Sonuçlar bir anda olmaz. O kadar yavaş yavaş olur ki, gerçekten sabır nedir onu öğretir insana bu spor.

Diyelim ki istediğiniz noktaya geldiniz yarın sabah. Ne yapacaksınız? Hiç düşündünüz mü?

Yolun sonuna varmayı değil, yolun kendisini sevin.

furuuk0, Frightos, mma- ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    ama sen istiyorsunki 6 ayda yarışmacılara yakın vücut, tşörte sığmayan kolların olsun... o iş öyle kolay olsaydı :) bu işin kuralı "HAYVAN GİBİ YE HAYVAN GİBİ SPOR YAP" ağırlıklarla çalışırken o vücudunu ağlatacaksın , yoksa 12 tekrarı zorlanmadan yapıyorsan olmaaazz, sağındaki solundaki gelişmiş olan insanları kıskanmayacaksın onlar o işi yıllardır yapıyordur, sporda çok muhabbet edip vücudu soğutmayacaksın , kalp ritmin her daim belli bir ritmin üzerinde olacak ve kasların istediği besinleri gramajında tüketeceksin yoksa gelişeyim diye küçülürsün... boşuna dememişler " acı yoksa başarıda yok diye" öylesine söylenmiş bir söz değil , VÜCUDUNU AĞLATMAZSAN OLMAZ BU İŞ

10. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Diyelim ki istediğiniz noktaya geldiniz yarın sabah. Ne yapacaksınız? Hiç düşündünüz mü?

Yolun sonuna varmayı değil, yolun kendisini sevin

Bu zamana kadar forumda ilk begeni butonuna bastığım mesaj.son cümleniz gercekten hayat felsefesi degistirecek türden.

mma- bunu beğendi.
  11. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sanırım hep yetersiz bulacağım kendimi. Bunuda motivasyona çevirebilirsem o zaman daha güzel olacak. Peki vaktiniz var ise, program konusunda yardımcı olabilir misiniz

12. SerkanN01

SerkanN01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Tek bölge çalıştığın dönemde bir bölgeye çok yüklendiysen overtraining olmuş olabilirsin diğer bölgelerin için de söylüyorum. Eğer böyle bir durumun varsa beslenmeni kesinlikle gözden geçirmelisin . Ben fullbody taraftarıyım ama 4/5 gün giderim zaman sorunum yok dersen split de girebilirsin fakat çift bölge split bende bir gelişim sağlayamamıştı üç bölge girebilirsin böylece tüm vücudu 2 günde bitirmiş olursun . Bir kez daha üç bölgeyi iki günde girerek haftada 2 kez tüm vücudunu çalıştırmış olurusn . Bu üç bölge olayı biraz uzun sürebilen bir antrenman tipi olduğu için (örneğin göğüs omuz arkakol) göğüs ve omuza 4er hareket (3 temel 1 izole tercihimdir) arka kola ise 2 hareket girersen arka kolun o antrenmanda sert hasar almış olur ve gelişimi tek bölge çalışma programıan göre hızlı olabilir , bu tabiiki bicepslerin veyahut diğer bölgelerin için de geçerli fakat üç bölge çalıştığın antrenman tipinde bicepsler ve tricepslerin sert hasar göreceğinden beslenmene ve uykuna dikkat edip recovery süreni iyi ayarlaman gerekir . Ama fullbody hepsinden iyidir bence :)

13. erhanagir

erhanagir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Her şeyden önce bu işin bir sabır işi olduğunun bilinmesi gerek. Gelişmiyorum zannedersin, çalışmaya devam et. Antremanı sürekli değiştir, ben 'en doğru' antremanı aradım senelerce, bir çok şeyin 'hata' olduğunu gördüm vazgeçtim, 'bu yüzden gelişmiyormuşum' dedim, bir kaç ay sonra geri döndüm aynı şeye, sürekli hata, hata hata... Zaman böyle geçer, bir gün aynanın karşısında geliştiğini fark edersin. Nasıl yaptığını bilmiyorsun ama 'olmuştur'. İnancını kaybetme.

Son olarak, full body'yi unut, tek bölge ya da çift bölge.. Ya da ikisinin karışımı bir program. Benim ki öyle. Örneğin sağlam bir sırt anremanından sonra benim tecrübeme göre başka bir kas grubunu hakkını vererek çalışmak imkansıza yakın, o yüzden sırt günü sırta özeldir.

furuuk0 bunu beğendi.
  14. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrar tek bölgeye geçiyorum. Max ağırlık girerek, 3x5 yapacağım. Kısa ve ağır bir idman gireceğim yani. Yorumun nedir ?

15. erhanagir

erhanagir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 5 tekrar girdiğim setlerde ekleme binen yük dışında bir şey hissetmiyorum... Şu 5 tekrar güçlendirir diyorlar ya, çok denediğim, fakat her seferinde saçmalık diye bıraktığım bir şey oldu. Ama yine de yanlış yapmış, ya da tam anlamamış olma ihtimalim üzerine dene derim sen de.

furuuk0 bunu beğendi.
  16. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim. Peki kaç tekrar olmalı?

17. erhanagir

erhanagir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Son tekrarlar gerçek anlamda acıtıyorsa 10-12 arası tekrar genel olarak iyidir bana göre, omuzda bazen 15'e çıkılabilir, 7'ye, 6'ya inilebilir. Omuz garip bir kas, hangisi o gün sızı yapıp yakıyorsa omuzu.. Programın gidişatına göre, omuzdaki enerjiye göre değişiyor tekrar sayıları. Diğerleri sabit 10-12.

18. furuuk0

furuuk0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim. Hocam sana özelden de bir konu hakkında danıştım. Müsait bir zamanında bakabilir misin

Sayfayı Paylaş