İstanbulda ucuza ağırlık plakası alınabilecek yer?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve oapu tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oapu

oapu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba.
    yaklaşık 150 kg kadar demir döküm ağırlık plakası alacağım. Ucuza nerden alabilirim?
    sirkecide kilosunu 3.25 - 3.5 tlye satıyorlar. internetten alsam kilosu 2.9 tlye evime geliyor. Nereden alayım, daha ucuza bulabilir miyim?

Yöneticilere Not: aynı konuyu başka bölümde daha önce açmıştım ama o konu yanlış yere kilitlenip kapatıldı. o konuyla alakalı gerekli mesajı özel yoldan bildirdim.

2. weger

weger Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Internetten dedigin sitenin linkini pm atarmisin sana zahmet 2.9 tl uygun geldi bana plastik degilse.

3. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    İnternetten alırsan daha ucuza gelir gibi. Ben de eve sehpa + set almayı düşünüyorum internette dışarıya göre daha ucuz ve kargo ücretsiz.

4. oapu

oapu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    2.9 dedim ama aslında site 2.9'a satmıyor 4'e satıyor ama indirimlerle o fiyata geliyor.
    Hesap şöyle:

hepsiburada ve hızlıal kilosunu 4 liradan veriyor. bkmexpress 150 lira üstü alışverişlere 15 tl indirim veriyor. enpara card kullanırsan 500 liralık alışverişlere kadar %20 indirim alırsın. Son olarak paramigeriver.com sitesini kullanarak hizlial'a gidersen %2 geri ödeme alırsın.

şimdi örnek vereyim. 150 liralık ağırlık plakasını sepeti ekledin diyelim. kilosu 4 liradan yaklaşık 37.5 kg eder.
    bkmexpress 15 lira indirim verince 135 olur.
    enpara + paramigeriver ise 135 lira üzerinden %20+%2=%22 indirim verir. sonuç olarak 105 lira.
    105 lira / 37.5 kg = kilo başına ~2.8 lira (bir de 5 lira kargo parası vardı bunu katmayı unuttum. bahsettiğim plakalar beton değil deltanın siyah demir döküm plakaları)

Bu hesaba göre en makulu alacağın toplam ağırlık miktarını 37.5 kiloluk miktarlara bölmek.

Evet arkadaşlar sanırım en iyi fiyat bu oluyor. Sirkeci-eminönü ucuzluğu olayı da gerilerde kalmış gibi. Başka tavsiyelerinize açığım benim bildiklerim bu kadar.

weger bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş