İnsanlarla konuşup derdimi anlatmak yerine aptalca buraya yazmaktan bıktım.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Constance tarafından 18 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Zamanında insanlarla bu tür konuları (aşk) çok konuştum. Ancak pek istediğim gibi bir sonuç alamadım. Ben de şimdi hiç kimseyle konuşmak istemiyorum. Şu konuşma mecburiyeti olmasa, insanın çevresinde bu konuyu konuşabileceği, güvendiği hiç kimse yok mu, benim hiç yok. Abim ile konuştum daha önceden birini severken sonradan o sağolsun aklımı toparladı. Kardeşim dediğim kişinin benden çok derdi var. Ona da bu konuyu açamıyorum. Sağımda solumda bir kişi yok bu konuyu konuşabileceği buraya dahi neden yazıyorum hiç bilmiyorum. Hep salak saçma konuları konuşuyorum. Şakalar falan yapıyoruz. Bu tür konuyu o kadar uzun zamandır konuşmuyorum ki şimdi ben bile açmak istemiyorum. Ancak bir şekilde bu konuyu bir şekilde ifade etmem gerekiyor kendimi. Kendi kendimle konuşuyorum çoğu zaman muhabbetimi de seviyorum aslında. Başkalarıyla konuşmaya konuşmaya kendimle konuşmayı sevdim.
    Velhasıl kelam;
    Şimdi birini seviyorum ya da seviyor gibiyim de şöyle bir durum var. O kişinin farkında bile değilimdir sanırım. Hep mecburiyetten muhattap oluyor falan filan işte. Bu durumdan dolayı kendime hep diyorum bundan sonra ben muhattap olmayacağım diye de salak gibi yine ben konuşuyorum, muhabbet açıyorum. Yanıma gelen kişilerle benden daha iyi geçiniyor. Şu an bu yazıyı yazarken bu foruma üyeliği umarım yoktur ve bu yazdıklarımı görmüyordur diyorum. Bu durumdan haberi olsa nasıl bir başka durum ortaya çıkacak merak etmiyor değilim.
    Hep kendimi uzak tutmaya çalışıyorum da olmuyor. Bu konuda akıl, fikir verebilecek birileri var mı ? Oldu bitti bu tür durumlarda kendi kendime güzel bir şekilde akıl verebiliyorum. Ancak bilmiyorum ya şimdi ne yapacağım, nasıl yapacağım ?

abseto bunu beğendi.
  2. Decline Dumbell Press

Decline Dumbell Press Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    sabah alıntıla hocam okuyup görüşümü mesajımı yazayım dilersenkonuya yeni denk geldim pcyi kapatıcam şimdi yarın uplarsan yazarım bişeyler

Constance bunu beğendi.
  3. Decline Dumbell Press

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    okudum hocam, görüşümü belirtecek olursam kız konularında ilgilendiğin ne kadar fazla kız varsa yada etrafında ne kadar kız varsa o kadar şanslı avantajlı oluyorsun tek bir kıza yüklendiğin zaman ise eğer kız ortalama üstü biriyse %95 o iş olmuyor çünkü ortalama üstü kızlar ilgiye aşırı derecede alışık senin gibi kim bilir kaç tane erkek o kızla konuşmak için aynı yolları deniyor farklı ol aşk meşk bunları geç duygusal bir şey hissetme ilişki başlamadan aşık olursan mala bağlarsın, tek kıza değil 2-3 tane kızla yakın ol hepsini ölç en iyisini seç emin ol ki 2-3 tane kızla aynı anda flört seviyesinde olduğun zaman 3 kızda seni daha çok isteyecek güzel vucudun var karın kasların belli (fotodan gördüğüm kadarıyla) biraz özgüven be kardeşim, kız senin farkında değil mi farkına varmasını sağla ne bileyim değişik bir espri yap kıza selam tanışalım mı yada merhaba gibi klasik laflar dışında daha yapıcı bir şekilde gir diğer erkeklerden farklı ol yani , zaten görüntü olarak erkekliern %90ından avantajlısın , diğer erkeklerden sıyrılmaya çalış ve aşk meşki at kafadan , kıza şimdilik bir eğlence hobi olarak bak sevgili olursanız aşk meşk işlerine girersin ve dediğim gibi 2-3 tane beğendiğin kıza aynı anda yürürsen bir tanesini düşürme ihtimalin tek tek hepsine yürüme ihtimaline göre daha yüksek olacaktır

Constance bunu beğendi.
  4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

Valla hocam şimdi cevapverebileceklerime bakarak değerlendireyim söylediklerini;
    ben 2 kız ile konuşmaya kalksam diyorum birinden acilen kurtulmalıyım, o yüzden pek kızlarla muhabbet edemiyorum çoğul olarak
    vücut güzel de bana güzel şimdi millet görünce diyor kendini kasma falan ha sonradan anlıyorlar normalde de kaslı olduğumu da kızların pek ilgini çeken bir şey değil bu en azından benim çevremdeki kızların ilgisini çekmiyor
    Özgüven konusuna gelince kendim konusunda kendimce iddialıyım da yalnız kızlar ile pek muhabbetim olmadığından hiç konuşamıyorum kimseyle
    Kız ile tanışmaya gelince tanışma faslını geçtik biz (arkadaş olarak) neleri sevdiğini neleri sevmediğini aklımda tutmaya çalışıyorum ben

5. shrededekto

shrededekto Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Makine Teknolojisi
    Yer:
    Ankara
    kardeşim seni çok iyi anlıyorum kızla sanalda yazış gül eğlen hatta çok samimi gibi davran ama reelde yine mesafeni koru bu o kişinin dikkatini çekecek ve seni anlamaya çalışacak o evrede zaten sanalda bir gün işi bağlayıp bi bakmışsın reelde yanında denedim ben bunu daha işey yaramadığını görmedim .

Constance bunu beğendi.
  6. Decline Dumbell Press

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    işte kızlarla muhabbet etmeyi öğrenmek için çok kızla konuşman lazım tek kızla olursan tek tabanca gibi düşün gereksiz ekstra stres yaparsın, kızlarla aranı düzelt kız kankalar edin vs iletişimin gelişir yoksa tek tabanca cidden çok zor kız elde etmek çünkü çoğu erkek tek tabanca takılıyor ve kızların egolarını şişiriyorlar ama 2-3 tane kızla aynı anda konuşan adam biri olmazsa diğeri olur kafasında olduğu için rahat rahat işi hallediyorr

Constance bunu beğendi.
  7. Teoman_İsaac

Teoman_İsaac Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    Merhaba kardeşim, doğuştan kızlarla aram iyidir yakışıklı ve çekici olduğumu iddia etmiyorum tabi. Aramın iyi oluşu iyi anlaşıyorum yani. Sana şöyle söyleyeyim ki kadınların yüzde 90'ı aynıdır. %10 luk kısmı harç tutarsam eğer sana %90 lık kısmı açayim izninle.
    Hocam eğer tipin varsa net 2-0 öndesin, eğer öz güvenin de varsa 1-0 öndesin. Ama her ikisi varsa 3-0 öndesin. Bu konuştuğum grup 90% lık kesim için geçerli tabi. Bu bahsettiğin kızın da bu grup içinde olduğunu varsayarak yazıyorum yani onun analizini sen yapacaksın bu kız bu gruba giriyor mu yoksa girmiyor mu? Eğer hem tip hem öz güven varsa (yani yanlış anlama tipten kastım elin yüzün düzgün mü, yoksa çok yakışıklı olmak değil) çok şanslısın ve boşuna kafaya takıyorsun. Bu bahsettiğin kız çok popüler ve etrafında okulun en zengin en yakışıklı erkeklerinin döndüğü bir tipte kadın değilse ( az popüler olmasında sıkıntı yok) bu iş zaten olacak. Sadece adımlarını nasıl atacağını bilmiyorsun ve zaten dediğin gibi muhabbet açamama sebebi de buradan geliyor. Hocam muhabbet ilerlemiyorsa kızın sana extra ilgisi yok demektir.Senin muhabbet ile bu ilgiyi yaratman zor çünkü zaten öyle imkan olsa ortak saatlerce konuşabileceğiniz bi kaç konu olurdu muhabbet sıkıntısı çekmezdin.Kadınların 90% içindekilerin büyük bi oranı gizemli erkekleri sever. Gizemliden kasıt çözülmeyen anlaşılamayan onları cevapları ile davranışları ile ters köşe yapan erkeklerden hoşlanır yada en başta ilgisini çeker.Gidip sharlock holmes olacak halin yok ama bu kadın da soru işaretleri bırakacak bir şeyler yapman lazım. Mesela tarz değiştirirsen onu fark ederse kafasında acaba kimin için yaptı niye yaptı düşüncelerine geçer. Onunla biraz fazla ilgilenip sonra ortadan kaybolursan ve bir anda ortaya tekrar çıkarsan ve tekrar kaybolursan seni çok istikrarsız bulurlar ve ilgi odağı olursun o kadının gözünde.Çünkü kadınlar etrafında ki erkeklerin azalmasından rahatsız olurlar. Onlar için ego tatminidir. Niye yazmıyor konuşmuyor acaba bu çocuk diyecektir. Gizemli olmayı böyle başarabilirsin. Gelelim kadınların yanında davranışlara. Hocam bi şekilde daha fazla yakınlaştın bi şeyler olacak gibi ama sakın olmasına izin verme eğer hemen söylersen surprizi kaçar. Kafasında düşünüp seni büyütmesine ve kolay lokma olmadığını anlamasına izin ver.Ona iltifat etme, sağolsun yurdun abazan erkekleri önüne gelene iltifat ettiği için artık onlar için sıradan bir içi boş laftır çoğu iltifat. Bir kadın iltifatı ancak boş olmadığı adamdan aldığı zaman ciddi manada hoşuna gider.Dediğin kızı tanımadığım için bu kadar söyleyebilirim bu iki aşamayı geçip ilgi uyandırdıktan sonra gerisi biraz kişisel yetenek, zeka seviyen konuşma adabın uslubüna göre değişir. Ve son olarak Asla duygusal görünme! Duygusal erkek en başta iticidir, sonradan çok çekici olur. En başta yapma bunu.Bu söylediklerim genel ifadeler bunlara uymayanlar elbette vardır. "Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır." Friedrich Nietzsche

Constance bunu beğendi.
  8. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Bu işler karışık işler, 10 yıllık evliyim, evlenmeden önce de hareketli bi yaşantım vardı. Hoşlandığın birisinin peşinden gitmek zevklidir, zor olsada, üzsede zevklidir. Hoşlandığın senden hoşlanırsa mutluluk olur sohbet rahat ilerler, senin aldığın tadı karşı tarafta alır. Taraflardan birisi hoşlanmıyorsa diğerinden gelen ilgi sıkıcı olur boğucu olur. Yaş itibari ile bunu daha net olarak görebiliyorum şu an ama gençliğimizde hepimiz aynı yollardan geçtik, karşılıklı ve karşılıksız aşklar. Kimimiz diğerlerinden fazla, kimimiz diğerlerinden biraz az. İşin sonunda gerçek olan doğru olan kendin gibi olmak, eğer karşıda da elektrik olursa sohbet kendiliğinden gider sanki yıllardır tanıyormuş gibi, ama tarafların birinde ilgi yoksa ne kadar zorlarsan zorla o iş olmaz. Muhabbet akmaz tıkanır kalır. Sen içinden geleni yap içinden geleni konuş samimi ol, herşey olacağına varır. Üzülebilirsin de sevinebilirsin de. Dünya böyle dönüyor

Constance bunu beğendi.
  9. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Bende de tam tersi bir konu var. Normalde gün içerisinde gider sık sık yanında bulunurum. Ancak sanala gelince bir mesaj atmadım. İş hayatı dışında onun dışında bütün muhabbetlerimiz gerçek hayattan kaynaklı.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2017 ---

Aslında haklısın senin dediklerinin hepsinde sen haklı oluyorsun. Hayatım 08:00-17:00 hayatından ibaret. Akşamları araya sporu atıyorum falan da bir kız muhabbetini ilerletemiyorum onların yanında.
    Kızların egosuna gelince zaten bu zamana kadar en büyük problem bu söylediğinden kaynaklanıyordu. Bir çoğu erkek kızların peşinde koştuğundan her kızın egosunu şişiriyorlar. Ben de egoyu ve egolu insanları sevmem. (Arada bir şaka maksaltı egoya kapılırım da dediğim gibi şaka maksatlı insanlar da o an için aşırı egolu olduğumu söylüyorlar :) )

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Ben söylediklerini kendimce madde madde sıralayayım;
    -Tip konusunda iddialı değilim. Hem de hiç diyebilirim. Çünkü;zamanında yaşantım şimdikisinden daha farklıydı. Oldu bitti yara izi seven biriyimdir. Bundan dolayı küçükkken yüzüm veya vücudumun herhangi bir bölgesinde kemre tutmuş yara izi varsa onları bir güzel koparır ve iz kalmasına yol açardım. Şimdi de nasıl etsem de bu izleri geçirebilrsem diye araştırma yapıyorum zaman zaman.
    -Özgüvene gelince o da hiç yok. Bu neyden kaynaklı bilmiyorum da oldu bitti kendimi kendim övmek değil de başkaları tarafından övülen insan olmak istedim. Mesela kas konusunda, iş tecrübesi konusunda falan ben kendimi zaten biliyorum başkaları övsün diyorum.
    - Kızın popüler olduğu konusuna gelince okul yaşantısını hiç bilmiyorum. Ancak görünüşe göre hani şu aşırı sessiz ve tatlı olarak tabir edilebilecek kızlar olur ya benim gözümde öyle bir şey tabii tam kişiliği hakkında hiç bir şey söyleyemem. O da memur ben de memurum statü farkı yok. Kıdem olarak daha ben ondan üstünüm benden 3 yaş büyüklüğü var bunu kendince sıkıntı yapıyorum.
    -Ekstra ilgisi olmadığı konusunda eminim. Kendisinden bir tepki almadığım için ben de zaman zaman boşa uğraşıyorum hissiyatına kapılıyorum.
    -Gizem konusunda bilmiyorum ne kadar gizemliyim de öyle sus pus kendi etrafında oturan bir insan değilim. En azından onun için çünkü; bir çoğu zaman nereye giderse onun yanında gidiyorum. Onun yanında bulunmak istiyorum falan filan.
    - Tarz değiştirme konusuna gelince hiç farkına varmadığını da biliyorum.
    -Ona karşı biraz ilgilenme diye bir şey yok ben de bildiğin aşırı ilgileniyorum. Ortadan kaybolma olayını da hiç yapmıyorum. 7/24 yanında sayılırım tabiri caizse
    - Oldu bitti karşı cinse karşı seni seviyorum demedim pek bu zamana kadar arkadaşlık yaşadığım kişi de olmadı da (karakterimden kaynaklı) ben seni seviyorum demek yerine "kendine iyi bak, bir sıkıntı yaşarsan beni haberdar et" giisndne şeyler söylüyorum.
    - Beni büyütmesine kesinlikle izin vermiyorum. Çünkü; ilk sıralar böyle yapıyordum hiç muhatap olmuyordum sonra baktım bir şey olduğu yok yakınlaşan taraf ben oldum.
    - İltifatı zaten hiç yapamam.
    -Kişisel yeteneğe gelince var yine kendimizce bir sihirbazlık gösterilerimiz :)
    -Zeka seviyesine gelince kendimce iddialı bir zekaya sahibim. Bu ders konuları hakkında falan değil hayat açısından yaşadıklarımdan çok iyi ders çıkarır hafızamda yer edinirim. Ancak onun yanında salakça şakalar yapabiliyorum ve bu da benim hoşuma gidiyor :)
    - Konuşma konusunda erkeklere karşı aşırı kaba diktatör, kendinden emin, karşı cinse karşı aşırı kibar ve nazık :D
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2017 ---
    Aynen dediğin gibi hoşlandığın kişinin peşinden koşmak, onu mutlu etmek kadar güzel bir şey yoktur. Ben de karşı taraf biraz ilgisiz gibi hatta açıkçası adım kadar eminim. Onu boğuyor gibi de hissediyorum. Çünkü; kendi işimi bırakıp ona yardım ettiğim zamanlarda dahi senin işin var git kendi işini yap diyor şaka gibi abi ya. Karşılıklı aşk konusunda hiç şanlı olmadım. Oldu bitti platonik ve olmayacakların içinde kaybedip gidiyorum kendimi. Ama bundan sonra buraya yazıyorum hep kendime diyorum da ilgilenmeyeceğim diye yine ilgileniyorum. Şimdi de söylüyorum İLGİLENMEYECEĞİM. :)

Sayfayı Paylaş