İnsülin & coca cola zero - ice tea light

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Baufitchampion tarafından 25 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bilindiği üzere vücudumuz şekerli şeyler tükettiğinde insülin hormanı salgılıyor. Merak ettiğim konu ise coca cola zero ve icetea light larda şeker yok ama yapay tatlandırıcılar var. Bu ürünleri kullanıncada vücut insülin salgılıyor mu ?

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bu konuda beynimizin bu tatlandırıcıları şeker olarak algıladığını okudum haliyle insulin salgılatıyor diye biliyorum. Açıkcası light ürünler hakkında tam kesin bir bilgi yok

wrath

3. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Misal olarak aspartam yapay bir tatlandırıcı. Ama araştırmalarıma göre yapılan araştırmalarca apsartamın ünsülin üzerine bir etkisi olmadığı yazıyor.

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben diyet döneminde şekersiz(tatlandırıcılı) limonata içiyorum. Doğru değil kesinlikle diyetin saglıklı ilerleyebilmesi açısından. Bana göre insülin salgılatıyor çünkü tatlandırıcılı bir şey yedikten sonrada insanın canı daha fazla içmek istiyor veya açlık hissediyor. Ama bu hissi bastırabiliyorsa kişi diyette çok sıkıntı olmaz tatlandırıcı. Sağlık kısmını bahsetmiyorum tabi tamamen çıkarmak lazım şeker ve tatlandırıcıyı aslında

Franquez bunu beğendi.
  5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi diyabetlilerin yorumlarına baktımda onlarda gerçekten light içeceklerin acıktırdığını söylüyorlar bencede kullanmamakta fayda var

wrath

6. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Şuan yağ yakımı gibi bir amacım yok mevcut formumu koruyup kas kütlemi arttırabildiğim kadar arttırmak istiyorum. Açıkçası ayran içmekden gına geldi. Sürekli olmasada haftada 1-2 kez tüketmemin çok bir zararı olmuyacağını düşünüyorum.

7. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    İçerisindeki aspartam normal şekerle aynı görevi gördüğü için vücut ayırt edemiyor ve aynı şekilde insülin salgılanıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kilo alma dönemindeysen spora yönelik çok bir zararı olmaz yani senin gelişimini negatif etkileyecek etkisi pek yoktur. Ama sağlık için düşünmek gerekilirse hiç içmemek lazım. Şahsen ben her zaman şekersiz limonata içerim haftanın bir kaç günü aldığımız tek zararlı şey bu olsun. Yoksa artık diyetten sıkılıp iyice sallayabiliriz beslenmeyi yanlış şeylere yemeye sürükleyebilir.

9. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Değişen bişey yok asitli içecekler zararları sadece şeker değil böbreklerde olsun kemiklerde olsun hep kanıtlanmış zararları var ama insanoğlu içiyor :)

abseto bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede bu sporu sağlık için yapmaya bakın. O aldığınız aspartam felan emin olun o 3-5 gramına dikkat ettiğiniz şekerden çok daha zararlı. Yanlış bilmiyorsam zeka geriliğine felanda yol açıyor ki bu tür doğal olmayan şeylerin bir çok daha zararı var. Herşey kalori değil :) sağlıklı yaşamaya bakın alternatiflere yönelmeyin, direk şekerli hiçbirşey yemeyin içmeyin :D

11. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Sonuç olarak asitli içeçek tabiki illaki bir zararı var ben sportif açıdan bir zararı olur mu diye sormuştum. Gerekli cevaplarıda aldım sayılır. Herkeze teşekkürler iyi sporlar

Sayfayı Paylaş