İncline bench press makine

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 19 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    1.5 yıldır spor yapıyorum.Göğüs çalışırken ister dambıl ister bar olsun her şekilde göğüs çalışırken omzum acıyodu.Bir sürü yapılış vidyosu vs vs izledim yinede omzum acıyo.Bende salon değiştirdim ve bu makinenin olduğu salona geçtim.Sizce bu makine ile sağlam bi göğüs yapılır mı?

2. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Doktora görün sakatlık olabilir, tam sakatlık geçecekken bir daha yükleniyorsundur sakatlık kendini tekrarlıyordur,MR Çektir.Ayrıca göğüs makineleri için önerim sakın daha ağır kaldıracağım diye belini kaldırma,ayakların tam bassın yere mümkünse.

3. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Mr ve röntgen çektirdim birşey çıkmadı omzumda.Teşekkürler tavsiyeniz için dikkatice alıcam.

4. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Omuzların, göğüslerin kadar güçlü, olmayabilir, bu nedenle omuzlara fazla yük biniyordur. 3-4 ay omuz ağırlıklı bir program yap, bench de ağırlık azalt. Bu arada triceps'leride ön planda tut. Bunlar güçlenince benchleri daha iyi yaparsın. Ama 3-4 ay dan önce olmaz...

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kolay ve pratik incline yaparken ben bar değil genelde bu tarz bir aleti kullanıyorum. normal bench i yüksek formda tutmaya çalıştığım için aynı ağırlıkta incline giremiyorum zaten bide alıştım. ama üst göğüsüm daha çok gelişiyor enteresan :D macfitte olsam 1 2 ay sırf bu tarz makinelerde çalışmayı denerdim bar kullanmadan. 2. sınıf bir salonda olduğum için şuan pek mümkün değil bi 90 gün kadar :) ama ciddi anlamda verimli tabi ki

6. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Hareketin doğru yapılışı açısından bu tarz makinalar iyi ama dumbella barla yapılan hareketler daha zorlar ve etkilidir bence.
    Berbat salonlar var ama içinde çalışanlara bakıyosunuz hepsi hulk :D

Sayfayı Paylaş