İlk ve şimdilik son olacak 1 ay için en verimli çalışma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yakuphan tarafından 24 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Temmuz 28 de 15'im bitecek yani 4 gün sonra.. Boyumu tam olarak bilmiyorum 1.71-1.74 arası, kilom 64 Vücut ölçülerim hakkında bir fikrim yok, Ramazan bittiğinde fitness a başlayacağım ve sadece 1ay sürecek ve ben bu 1 ayda alabileceğim en fazla hacmi ve kas kütlesini almak istiyorum.
    1 aydaki hedefim tabii ki bu resim gibi değil , vücudunu en çok beğendiğim kişi Chris Hemsworth steroid falan kullandığı söyleniyor ama yinede favorim o [​IMG]
    Vücut tipim endomorf gibi ama belim baya ince ve göğsüm biraz daha iri, mezomorfa daha yatkınım sanırım. Hareketleri ve isimlerini bilmiyorum brenchpress gibi yazılanları falan :D 1 ay için çalışma programı ve beslenme programı önerebilecek var mı? Hacim kazanmak istiyorum :D kolum , dirseklerim falan zayıf yiyorum fakat gelen kilo basene gidiyor dirsekler aynı ince kalıyo birazdan bi beslenme programı ve çalışma programı vericem buraya beslenme programı yağ almadan hacim ve kas kütlesi almamda işe yarar mı onu yazarsanız sevinirim bir de çalışma programındaki hareketler nasıl yapılır felan diye ,... Şimdiden hepinize teşekkürler

2. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ...
    Buradaki hareketlerin nasıl yapılacağını ve hacim kazanmamda yardımını anlatır mısınız?

3. Ineedmuscles

Ineedmuscles Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hareketlerin nasıl yapılacağını veya ne şekilde olduğunu hızlıca görmen için, tariflemek yerine Google Images kısmını aç. Hareket ismini yaz. Direkt olarak çıkıyor karşına. Ben gnelede öyle yapıyorum. Aynı zamanda bazı sitelerde ve görsellerde bu yazılan hareketlerin özellikle hangi kas grubuna etki ettiği de resimlerle veriliyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2014 ---
    Şu bir örnek mesela...
    Google images'a Dumbell FLy yazdım, listendeki ilk hareket.

dumbbell+fly - Google Search

Setlerin yanındakiler her bir sette yapacağın tekrar sayısı. Bildiğim kadarıyla her bir set arası 60 sn civarı ara vermen lazım. Yİne de daha iyi bilen işin ustaları söylesin bu tip detayları.

Bir de özellikle dumbell gibi çalışmalarda veya yer çekimine aksi yönde yaptığın çalışmalarda önemli olan ağırlığı hızlıca kaldırıp mümkün olduğunca yavaş indirmek.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2014
    Yakuphan bunu beğendi.
  4. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    1 aylığına bu programa girip mucize bekleme sakın, yaşında genç hafif ve bilinçli bir şekilde yapman gerekiyor zaten.

5. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Önerileriniz için saolun, eci ben örnek olarak bu programı buldum, hacim kazanmam için iyi bir program varsa önerebilir misin?
    Ineedmuscles önerin için tekrar saol

6. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    niye kendini 1 ay ile sınırladın?

7. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 ay sonra okul başlayacak annemden 1 ay için bile zor izin aldım bende en verimli halde geçirmek istiyorum evde dumbell falanda yok şuana kadar sadece kafama esince şinav mekik falan çektim bi de caynax ın karın kası programını 1 hafta yaptım mekik tarzı şeyler vardı

8. Ineedmuscles

Ineedmuscles Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Plaj programı için olabilir belki...

@op : eci'nin de dediği gibi 1 ay kısa bir süre ve kendimi aşıcam diye bir yerlerini kalıcı veya canını acıtacak şekilde sakatlama. Daha önce hiç yapmadıysan (veya yapmış olsan da antrenman önceleri) mutlaka ısınma hareketleri yap.

Ağırlıklar için naçizane önerebileceğim, kaldırmakta çok zorlanacağın ağırlıklarla başlama direkt olarak.

9. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saol, benim düncemde her antrenman öncesi fazlasıyla ısınmaktı , el bileğim falanda ince olduğu için bu şart gibi bisey

10. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben bu sporu öyle fazla fazla yapmak istiyor değilim çünkü fazla geliştirince kötü gözüküyor , vücudum güzel, sıkı ve fit görünsün yeter ama görünüş olarak hedefin attığım resimde sağ taraftaki :D boyumun uzun olması ve geniş olmakta baya iyi bence ,

11. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    1 ayda vücudunun ne kadar gelişeceğini sanıyorsun. Bu spora yıllarını vermiş insanlar bosuna yıllarca çalışmış o zaman. Fazla gelişince kötü gozukecegini düşünüyorsan 10 gün çalış o zaman !!!

--- ERA ---

egemennn bunu beğendi.
  12. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 1 ay fazla gelişeceğimi söylemiyorum 1 ayda yapılabileceğini en iyisini yapmak için soruyorum sizlere... Fazla gelişince kötü gözüküyo dediğim bu
    Daha doğrusu bundan baya bi fazlalarıda var , damar filan birbirine karışıyo, onlar için kendi şahsi düşüncem kötü göründüğü.
    Ben burada size 1 ayda beni Lazar angelov yapacak program verin demedim, 1 ayda yapılabilecek en iyi hacim geliştirme programını önermenizi rica ettim.

13. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Kardeşim 1 aydır beslenmemi gramla tartıyorum.
    Ama yinede hiç birşey yapamadım.
    Hulk olduğuna inanıyorsan, kafana bir el ateş et, yeşil adama dönüşmen lazım.

14. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar, konuyu açan arkadaş 15 yaşında, hemen yüklenmeyelim.
    yakuphan resimdeki gibi olabilmen için 1-2 seneden fazlası lazım. 1 ayda anca göbeği hafif ufaltıp biraz pazu yaparsın bacaklar hafif incelir o kadar.
    resimdeki program sana ağır gelebilir. yeni başlayanlar bölümünde en üstte evde çalışabileceğin programlar var. onlarla başlamanı öneririm.
    ben de 3 ay evde o programı yapıp sonradan bir hocadan program aldım.

Yakuphan bunu beğendi.
  15. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kardes uzgunum ama 1 ayda hic bir sey yapamazsin. Vucudunu spora hazirlarsin anca. Cok verim alicam cok hacimlenicem diye cok calisip daha da eritip sakatlama kendini. Madem 1 ay gideceksin,bu sure zarfinda salonda kendini spora hazirlarsin. Sonra evde barfiks,şınav,squart takilirsin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yakuphan ve egemennn bunu beğendi.
  16. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vücudum spora hazırlıksız diyemem, hatta bence hiç doğru düzgün çalışmamış birine göre gayet iyi , yani hazırlık kısmını geçtim sayılır göbek falan da yok, pek yağlı değilim

Şimdi çektim bunları , bayadır sınav mekik falanda yapmadım, ben sadece 1 ay derken , sadece bir ay fitness a gidicem sonra evde de devam edicem ama aletlerim falan yok
    Bu gönderdiğim programı ve beslenmeyi uygulayabilirsem faydası olur mu hacim kazanmama ve ardından hacim kazanmaya devam etmek için evde ne tür bir çalışma yapmalıyım, bir de beslenme hep bu yolladığımdaki mi olsun?
    Resimleri daha kolay yardımcı olabilmeniz için attım
    Şimdiden saolun

17. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu arada ben bir ayda fazla bişey beklemiyorum sadece yapılabileceğin en iyisini soruyorum , bu 1 gram kas kütlesi bile diyebilirsiniz iyi bir sonuç demiyorum ki sonuçta, sadece olabileceğin en iyisi,.. Mesela çok kötü ve kötü olabilecek şeyler varsa en iyisi kötü dür :p bunun için soruyorum size

18. kamikaze2

kamikaze2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dostum bence sen kilo almaya bak

19. Yakuphan

Yakuphan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Önerin için saol fakat yiyorum kiloda alıyorum ama nerdeyse tamamı basenlerime geliyo

20. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    dostum o gösterdiğin resimdeki adam gibi olmak için yıllarını vermelisin öyle bir ay gitmekle kimse öyle olamaz zaten senin hayalindeki vücut için tahminen minimum 1 yıl düzenli gitmen lazım. 1 ayda pek bir değişim gösteremezsin fakat karar senin

Sayfayı Paylaş