İlk spordan sonra çok feci ağrı oluyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve StopitAndJustDO tarafından 10 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. StopitAndJustDO

StopitAndJustDO Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    6 ay önce falan spor salonuna gitmiştim. İlk gün hocanın dediği egzersizleri yaptım. Full body çalıştırdı. Bu hafta her gün geleceksin dedi. Ancak ertesi gün kollarımda öyle bir ağrı vardı ki anlatamam. Masadaki bardağı alıp ağzıma götüremiyordum. Yani kollarımı açıp kaparken sanki bıçak saplıyorlar gibi bir ağrı oluyordu. Bu ağrı bana kalırsa spora yeni başlayanlarda olan ağrı değildi. Siz ne düşünüyorsunuz? Şimdi yeniden spora gitmeyi düşünüyorum. Bu sefer daha profesyonel bir yere gideceğim. Ancak aynı durumu tekrar yaşamamak için buraya danışayım dedim. Çünkü o bahsettiğim ağrı 4 gün falan hiç hafiflemeden kollarımı açıp kapatmamı engelledi.

2. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Gayet normal her yeni başlayanda olur.

StopitAndJustDO bunu beğendi.
  3. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Bu gayet doğal bir şey. Senin için büyük sorunsa ilk hafta programdan 1 set eksilt ve ağırlığı çok zorlanmayacagin bir agirlik seç diğer hafta set sayısını eskisi gibi yap ağırlığı zorla her hafta ağırlığı arttır. Beslenme ve uykuna dikkat et kasların hızı onarılmış olur ve ağrı azalır. Antrenmandan sonra duş almanda hafifletebilir. Off günlerin olmasına dikkat et.

StopitAndJustDO bunu beğendi.
  4. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bu işin olayı araştırmak deneyimlemek bikere yeni başlayan biri verilen programı tam performans yaparsa ileri günlerde (3-7) ağrı çeker buda zaten ertesi gün veya 2 gün sonrası için ağırlık bile kaldıramamanı sağlar oyüzden tekrar başlıyaksan verilen fullbody antremanını diyelimki normalde 10 kilo ile yapabilceksen yarı yarı ya düşürüp yap gerekirse set sayılarını düşür
    üstündeki hamlıgı at ve fullbody antremanları hergün yapılmaz heleki kötü besleniyorsan etkisi çok düşük olur oyüzden hafta içi 3 gün haftasonu off şeklinde yapabilirsin ilk aylarda
    beslenme içinde güzel bi araştır ne yemen gerektigini Başarılar.

Sayfayı Paylaş