İlk sette tükenmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve salperd tarafından 17 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. salperd

salperd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben yaklaşık iki aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Fakat yaklaşık üç haftadır neredeyse aynı kilolarla çalışıp, bir gelişim gösteremedim.
    Mesela Bench Press'te ilk set 50 kiloyla 10 tekrarı rahat yapabilirken diğer setlerde(özellikle 3 ve 4) 6 tekrar zor çıkıyor. Hele ağırlık arttırmaya kalktığım zaman 5 tekrar anca yapabiliyorum(biraz da bar üzerime düşecek korkusundan tüm kapasitemi veremiyorum).
    Dinlenme sürem de 90 saniye civarında. Dinlenme sürem mi yetersiz, yoksa ilk setten çok mu ağır giriyorum? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum :)) (Beslenme ile ilgili bir sıkıntım olduğunu zannetmiyorum)

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İlk seti çıkarıp diğerlerinde patlıyorsa evet ilk set fazla ağır. Burada kaç set x tekrar hedeflediğin de önemli. Misal 4x10 düşünüyorsan 20 20 45 45yada50 daha iyi tepki verebilir. İlk 2 set kasları ısıtır, son 2 set stress verirsin. Bu tarz çalışan programlar mevcut.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

salperd bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş