İlk olarak PROTEİN tozu mu? Yağ yakıcı mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bedbah tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bedbah

Bedbah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba dostlar, başlıkda olduğu gibi ikisi arasında kaldım ve siz bilgili arkadaşlara sormak istedim. Önce kısa bir açıklama yapayım kendimle ilgili..
    Benim ilk zamanlar spora başlamadan önce kilom 93 idi, şimdi ise kardiyo ile 71 e düştüm. Vücud geliştirme kas antremanlarıda yapmaktayım.
    Göbeğimde az yağ var tabi biraz yanlarda var. Bicepslerim 34-36 cm falan, yaşım 18.

Sizce üstadlar ilk yağ yakıcı mı almalımıyım yoksa protein tozu alıp ağır antreman mı yapmalıyım?

2. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    İkisinide almalısın Neden ?
    Anladığım kadarıyla hem ağırlık hemde kardiyo yapıyorsun yeterlı proteini almadıktan sonra kilodan verdiklerin yağ degıl kas olur. Günlük protein hesabını yap ona göre bir yemek + supplement desteği yap. Yağ yakmak istiyorsan sağlam şekilde sabah aç karnına hiit kardiyo yap tabi yarım ölçek whey almayı unutma

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Bedbah

Bedbah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam malesef bütcem o kadar yok :) ikisini alacak kadar yok.. Günde muzlu+ballı+süt içiyorum, yarım kilo tavuk ve 1 kase yoğurt yiyorum. Bu duruma göre yağ yakıcı mı öncelik yoksa protein tozu mu olmalı

4. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yerinde olsam yağ yakıcı almazdım ki bu l-carnitin olacaktır :) termojenik etkisi olan sebzeleri tüketebilirsin spor öncesi öğünde, sabahları kahvaltıda yarım şu şişesi acı kahve içerdim yarım biber yarım salatalık ile spor yaptıgım Zaman'lar olmuştu l-carnitine de neymiş :) önemli olan senın beslenmen günlük Alman gereken kalori ve proteine göre bir liste yap mümkün oldukça kalori en az eksi 500 düşür

Sent from my iPhone using Tapatalk

muratd13 bunu beğendi.
  5. Bedbah

Bedbah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam dediğiniz termiksiz sebzeler neler olmakta? Ayrıca protein tozu alsam faydasını görür müyüm? Şuan bicepslerim ve göğüslerim için süper setler yapıyorum büyümeleri için.. Eğer protein tozu al derseniz bütçem şuanlık 70 tl sizi bu bütçeye tavsiyeniz nedir protein tozunda

6. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    telefondan yanlış yazmışım termojenik demek istedim :) örneğin Yeşil Çay vazgeçilmesin olsun tabi şekersiz yemeklerde acı biber salata yeşik sivri biber limon karnıbahar brokoli ve greyfurt gibi ürünlerden faydalanabılırsın.
    Protein tozuna gelince şöyle söyleyim kilon 100 diyelim gunluk ihtiyacın 200 gr protein olsa bunu beslenmene göre hesaplaman gerekiyor yediğin tavugun yulafın vs. ihtiyacını karşılaması lazım tabi bunu hesaplarkende kaloriye dikkat et son olarak şu videoyu kesinlikle izle ne demek istediğimi daha iyi anlatıyor :)

7. Bedbah

Bedbah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam videoyu izledim teşekkür ederim protein miktarını arttırmak için toz almam gerekiyor sanırım. Genrise markasından almak istiyorum. Fiyatlar düşük olduğu için.. Hocam sizin genrise protein tozu tavsiyeniz nedir? Karbonhidrat ı düşük olan tercihimdir hocam

8. muratd13

muratd13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    @DaiMoNer doğru söylemiş yağ yakımı için termogenic sebzelere yönelsen kalori ayarını da yapsan yağ yakımı devam edecektir. Proteine gelecek olursak ben instant aldım genrise ten gayet iyi önceki gibi kötü tadı da yok kakaolu almıştım bitti muzlu denedim gayet iyi. Marka bizde Nişasta 0 diyor fiyatı da uygun diye tercih ettim.

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DaiMoNer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş