İlk günümde ne yapmalıyım? Ortam nasıldır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozconus tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Yararlı oldu mu?

1. Evet, teşekkürler.

100,0%
  2. Hayır.

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozconus

ozconus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlk kez gitmeden önce başlıktaki soruyu defalarca her yerde sordum ancak istediğim cevabı hiç alamadım.

Büyük ihtimalle herkesin ortak sorunu ilk günde özgüvensizliktir. İçeri girdiğiniz andan itibaren her yerde kaslı, dev gibi adamlar görürsünüz ve kendinizi sorgularsınız. Sakin olun. Öncelikle unutmayın orada kimse sizi yemeyecek, orada yeni arkadaşlarınız olacak.

Gerekli malzemeler:

1. Bedeninize uygun bir eşofman
    2. Herhangi bir spor ayakkabı (kesinlikle temiz olmalı)

Bunu ilk günümden henüz eve gelmiş biri olarak yazıyorum. Evden çıkarken pantolonunuz ve dışarıda giydiğiniz ayakkabınızla çıkın, eşyalarınız çantanızda olsun. Kapıdan içeri kulaklığınızda müziğinizle girin ve sakin olun, bütün özgüvensiz düşüncelerinizi silin. Eğer salon temizliğe biraz da olsa önem veriyorsa girişte galoşlar vardır, onlardan bir çift alın ve ayakkabılarınıza geçirin. Kartınızı okuttuktan sonra soyunma odasına gidin. Orada dolabınızı seçin (özel kurallar yoksa boş olan herhangi bir dolap). Eşofmanınızı ve ayakkabılarınızı giyin. Yanınızda getirdiğiniz çantanızı ve ayakkabınızı dolabınıza koyun ve şifresini belirleyip şifrenizi ve dolap numaranızı unutmayın. Bu arada telofonunuzu almış olun, kulaklık olmasa da olur. Soyunma odasından çıkıp hocanızı bulun. Buraya geldiğiniz ilk gün olduğunu söylediğinizde size yardımcı olacaktır. Sizden yapmanızı istediği hareketleri yaptıktan sonra yanına gidin (bugünlük bitirebilirsin diyene kadar). Bittikten sonra soyunma odasına gidin ve zaten galoşla birlikte dolaba koyduğunuz ayakkabınızı giyin. Pantolonunuzu giyin ve sakince kartınızı okutarak dışarı çıkın.

Belki insanların ihtiyacı yoktur ama benim ilk günümden önce ihtiyacım olmasına rağmen böyle bir anlatım bulamamıştım.

2. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    iyimiş :))

3. Ahmet TAMER

Ahmet TAMER Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ilk gun yapmaniz gereken tek sey spor salonunda kendinize 'azimle bu spora birakmadan devam edecegim' seklinde soz vermenizdir..

Sayfayı Paylaş