İlk ay çalışmam da doğru mu yapıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mehmetcvgn tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar hocalarım, abilerim ve kardeşlerim
    3.haftamın içine girdim. Antrenman esnasında hafiften ağıra olmak üzere üç set yapıyorum, 4.sete ise hemen girip cok az bi kilo ile 10 tekrar yapıyorum. Örn; 1.set 2.5kg 2.set 5 kg 3.set 7.5 kg ve 4.set 2.5 kg.. Çalıştığım bölgenin mükemmel bi şekilde kasıldığını ve yandığını hissediyorum. Amacım hacim, sizce yaptığım doğru mu?
    Teşekkür ederim, saygılar...

2. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Gayet güzel bir çalışma yöntemi. İlk başta hafiften başlamak kasların ısınması için daha iyi. Ama bu yöntemi sadece antrenmanın başında kullanmanızı tavsiye ederim. Yani sadece ısınma amaçlı kullanılır ağırlığı arttırarak ilerlemek. Bir de en son sette çok fazla düşürmüşsün ağırlığı. Sana göre bir teknik anlatıcam şimdi. Belki duymuşsundur drop set diye bir olay var. Senin yöntemine de biraz benziyor ama burada yüksek ağırlıktan başlayıp düşük ağırlığa doğru ilerliyorsun ve set aralarında dinlenmiyorsun. Örneğin 10 kg den başladıysan 7.5, kg 5 kg, 2.5 kg şeklinde ilerleyebilirsin. Bu yöntem ile kaslarındaki yanmayı çok daha etkin bir şekilde hissedebilirsin.

3. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Henüz daha ilk aydan klasik bi çalışmadan sapıp, böyle bi çalışma yapmak doğru mudur? Gerçi bu şekilde cok daha iyi geliştiğimi hissediyorum o da ayrı konu

4. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Drop set tekniğini kendini ne zaman hazır hissediyorsan o zaman kullanmalısın. Bu gibi farklılıklar kaslarınızı şaşırtır. Bu da gelişmelerini sağlar. Düzenli antrenmanlarınızın arasına dediğim gibi drop set eklerseniz kaslarınız bu duruma alışık olmadığı için zorlanacak ve dolayısıyla kas gelişimi gerçekleşecektir.

5. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Nasıl yani mesela ayda 1 hafta drop çalışıp geri kalan vakitte normal çalışmak gibi mi?

Sayfayı Paylaş