İlk ayım Bitiyorken

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve mrthr35 tarafından 7 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Merhabalar sizlere ilk aylık antreman sonuçlarındaki değişimlerle ilgili fotoğraflar paylaşacağım. Öyle olağanüstü birşeyler beklemeyin yani 1 ayda ne kadar olabilir. Olduğu kadar en iyisi olması için çalıştım sürekli herşeyi en iyi yapmaya çalıştım beslenmeyi antreman düzenini dinlenmeyi vs vs.
    başladığım ilk gün 86 kiloydum tam. Bugün ise tam 80 di.
    ayın 9unda tekrar ölçüm olucak ve ilk başladığım zamanki ve o gün ki ölçüleride paylaşıp sizlerden olumlu olumsuz yorum bekliyor olacağım. amatörüm daha yani bana her konuda akıl verseniz iyi olur bende not ederim tek tek yeri ve zamanı geldiği zaman herşeyi uygularım teşekkür ederim herkese forum sayesinde de çok şey öğreniyorum :)
    1. haftam
    2. haftam

3.haftam
    4. haftam yani bu hafta
    Ağırlık hiç çalışmadım çünkü yağ oranım ve kilom kötü seviyede diye düşünüyorum yağ oranını olabildiğince düşürmeye çalışıyorum kol ölçülerim filan kötü durumda umarım ulaşmak istediğim seviyeye çekince yağ seviyesini bölgesel odaklı çalışarak kol göğüs sırt bölgelerimide geliştiririm.
    Bacak konusuda bir garip çünkü diğer bölgelerim gibi değil bacaklarım çok güçlü ve kaslı duruyor garip. omuz ölçüm tahminen 110 120 civarıdır ama.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    38 kişi görmüş bir yorum bile yok :D bana düşmanmısınız

3. Aircanada

Aircanada Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ağırlık çalışmadan yağ oranını düşürmen zor.

4. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Ağırlık çalışmadım diyen adama kimse Yazmaz tabi!

HasTürk***TC bunu beğendi.
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlık hiç çalışmıyorum diyemem bunları saymıyorum çünkü :D ağırlık sadece 2 adet göğüs 1 adet omuz 1 adet sırt ve bacak çalışıyorum geri kalan bel ve karın hareketleri koşu bisiklet dağ koşusu karın makinesi haftada ortalama 6 gün çalışıyorum her antremanım 1.5 saat civarı sürüyor . ilk 2 ay için yeterli midir

6. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    sen kardiyo yaparak eriyeceğine ağırlık çalışarak eriseydin şimdi kas ta yapmıştın. baştan kaybediyorsun önce hedefini belirle

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    valla dostum şöyle bir olay oldu şimdi bir arkadaşım daha var bütün vücut özelliklerimiz aynı gibi salonda 2 tane amatör gibi hoca var onlara sorduk biz nasıl çalışmaya devam edelim diye 2si bölgesel çalışabilirsiniz dedi 1 2 gün öyle denedik daha sonra 2015 türkiye atletik fizik şampiyonu olan hoca var birde bizim salonda ben dedim bunlara sorcağımıza buna soralım bu daha iyi biliyordur diye 95 96 civarı belimiz vardı o zamanlarda baktı böyle bi sizin yağ oranınız çok yüksek daha belinizi inceltin biraz daha dedi mantık olarak dinlemeyi seçtik bizde :D yarın ölçümler olacak zaten nasıl devam etmem gerekiyor diye bilgi verirler. ben acele etmiyorum ilk hedefim zaten her yerim kas dolsun çok kaslı olayım tarzında değil 80 kilo olmama rağmen dikkat çeken bir göbek bölgem var yarı yarıya yok ettiğim halde hala var yani biraz daha çaba gerekiyor

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    merhabalar ilk ayım bugün doldu ilk olarak ölçümleri paylaşacağım.
    kg 86 / 79.5
    omuz 126 / 120
    göğüs 107 / 100
    bel 101 / 91
    kol 34 :D / 32 :D :D işin cilvesi
    çoğu kişiye göre kötü gidiyo gibi geliyordum ama 1 ayda belden 10 cm vermek bence iyi bir başarıdır. gerçekten yoğun bir kardiyo antremanı olmadan bu kadar yağ atamazdım ne yazıkki 101 gibi bir bel ölçüsü aşırı fazlaydı şuandada 91 yine fazla göbek yarı yarıya indi ama.
    şimdi salondaki hocam bu tempoyla 1 ay daha devam et yağların iyice yok olsun bel 6 7 cm daha incelse daha iyi olur dedi. sizce nasıl ilerlemeliyim kardiyo artı ağırlık makineleri mi? sadece kardiyo mu? sadece ağırlık makineler veya halter dumbell mı ? benim ilk isteğim vücut yağ oranım 15 altına düşsün hemen her yerim kas dolsun diye çalışmıyorum acelem yok bu sporda ilk önce yağ oranımı düşürerek olabildiğince fit bir fiziğe sahip olup ondan sonra kas kütlesi artışı yapacağım.

9. Aircanada

Aircanada Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam fit fizikten kastın 25 cm kol ile %10-12 yağ oranı mı?Kas olmadan fit olunmaz zaten.Kardiyoyu ağırlık antrenmanlarından sonra 20-25 dakika yaparsan en iyisi olur.Bir de hemen her yerim kas olsun diye çalışmıyorum diyorsun ama öyle çalışmalısın.Zaten istesen de her yerin kasla dolamaz hemen.Bence aç sağlam kaynaklardan bol bol vücut geliştirme hakkında yazılar oku.Çünkü öğrenmem gereken çok bilgi var.

10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Karnina karsi bir saplanti olusmus sende. Butun fotolarda karnini cekmissin :)

Ilk kilolar kolay verilir. Agirlik antremani yapmadan 15%e dusmek icin calisirsan kaslarindan kaybetme olasiligin yuksek.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hocam yorumun için teşekkür ederim ben en başta bile çok yanlış anlattım hiç ağırlık çalışmıyorum diyerek bölgesel ağırlık çalışmadım sadece günlük olarak makineleri kullandım tabi ki bacak göğüs omuz olsun çok yüklenmesemde çalıştım yani. birde her yerim kas olsun diye değil onuda yanlış anladın sanırım aşırı yüksek potansiyalli bir hedefim yok ilk planda 2 3 aylık hedefim yağ oranımı düşürüp göbeği minimuma indirmek yani 2 3 ay o sürer ortalama ondan sonra kas kütlesini iyice arttırıp daha profeesssinal çalışırım diye düşünmüştüm hemen olması mümkün değil o yüzden acele etmiyorum pek beslenme ve antreman düzenim ideal yani güçsüzüm biraz yavaş yavaş onuda çözücem kollar çok kötü durumda evet bugün 32 cm çıktı göğüs bölgemde de yağ var erimeyen onlarıda eriticem ağırlığa yöneldim son 2 3 antremandır umarım olumlu olur.
    yani doğru hocam oda mesela koldan 2 cm göğüs ve omuzdan 6 7 cm düşme oldu belden 11 yeteri kadar ağırlık çalışmadığım için oldu her antremanımda önceleri artık makineleri kullanacağım 1 ay boyunca ondan sonra kardiyo yaparım. 1 ay daha geçtiksen sonra ise halter ve dumbell da ekleyeceğim çalışmama. bu şekilde iyi olurmu sizce?

12. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bence makinalari birak artik. Vucut sporuna artik asinaligin oldu. Madem 1-2 ay daha kardiyoya devam edeceksin. Dikkatini beslenmene ve yag yakimina ver.

Bir yandan da 2 gunluk (yani A-B) tum vucut agirlik antremani yap, yag yakici. Bu 1 ay icerisinde gucun artsin.

Kardiyo bitince 3 ay da guc antremani yapip ondan sonra daha bolgesel antremanlara girebilirsin. Eger ben illa biceps yapcam diyorsan.

Su anda gercek bir antreman yapmaman icin hicbir sebep yok.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    peki benim için ağırlık antremanı önerin nedir ben pek bilgili değilim malum a b güzel bir program önerebilirmisin

14. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Agirsaglam in yag yakici tum vucut antremani olabilir.

Hafif agirliklarla basla. Bir hedef belirle kendine. Her gun 1.25 kg artir mesela agirliklarini. Yada her hafta 5kg.
    Ama her antreman gununde artirirsan daha verimli olur.

15. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
  16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    tamda dün görmüştüm bunu 6 gün antreman yapıyorum 2 gün ağırlık 4 gün kardiyo uyar bana. ama bu antremanı haftada 4 gün kardiyoyu 2 gün yapsam da olur kafam karıştı aslında a b her günde yapılabilir bu antreman bunları yapıp 30 dakika kardiyo öneriyorlar zaten üstüne.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2016 ---
    4 güne 2 günde kardiyo önerilmiş en mantıklı olanı bu sanırım saolun hocam :)

17. kaanugur72

kaanugur72 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    umarım kastan gitmemiştir çoğu beslenmen nasıl ?

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    beslenmem tavuk süt et sebze yemekleri ve tahıllı gıda ağırlıktı yani günde rahat yarım kilo süt yarım kilo yoğurt ayran içiyorum 200 250 gr tavuk tüketiyorum

19. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    1.5 ay dolmak üzere , ilk aydan daha çok zorlandığım kesin. ilk ay ön tabadaki yağlar çabuk eridiği için kolayca 6 kg vermiştim.Şuan daha ağır çalışmama rağmen önce ısınma sonra ağırlık en son kardiyo ve karın hareketlerine giriyorum. 2 . ayın 11 günlük kısmında 1 kilo verdim. arada 2 gün kaçamak yapıp kötü beslendiğimde etkiledi. şuan kilo 78.5 .
    dünden bunlar.
    bugünden.
    ilk hedefim göbek ve göğüs bölgesindeki yağları minimuma indirebilmekti. eski fotoğraflara bakarak durumun nasıl gittiği ve nasıl devam etmem gerektiği şekilde yorum yapabilirmisiniz. gidişat iyimi böyle?

20. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum yapacağın şey gayet basit.
    Haftanın 3 günü (pazartesi carsamba cuma) full body workout yapacaksın. Orta ağırlıkları kullanıp set aralarında 45-60 sn dinleneceksin. Hareket aralarında ise yine 1 dk dinlenmeni öneririm. Her bölgeye 1 hareket gireceksin , orta tempolu 3x15 tekrar çıkaracaksın. Yaklaşık 45 dk felan sürer bu antrenman. Bu antrenmandan sonra HIIT KARDIYO yapacaksın koşu bandında ya da bisiklette. Nasıl yapacaksın 15 saniye depari koyacaksın, 45 saniye normal tempoda yani hafif tempoda kosacaksin sonra tekrar 15 saniye depar.. Bu şekilde toplam 20dk koş. Dedigim gibi pazartesi carsamba cuma böyle yap, salı perşembe cumartesi evde karın çalış. Mekik crunch la falan uğraşma, plank ve raise hareketlerine odaklan mümkün oldugunca az dinlen çalışırken. Pazar gününe off koy. Beslenmene dikkat et. 2200 civari kalori al günde. Yüzde 35i protein yüzde 40i karbonhidrat yüzde 25ide sağlıklı yağlardan gelsin. Karbo olarak kesinlikle dusuk glisemiks indeksli gidalar tuket, bulgur ve ya basmati Pirinc olabilir. Bu dediklerimi dikkate alman senin yararina olacaktır

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozxes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş