İlaç Kullanımı(kortizon) Sonrası Spora Dönüş

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Blues! tarafından 6 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Blues!

Blues! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese merhabalar, bir 2-3 kadar düzenli(öncesinde de düzensiz bir 2 ay kadar var) spor yaptıktan sonrasında yüz felcine neden olan virüse bağlı bir rahatsızlık geçirdim. 1,5 ay kadar kortizon(prednol) kullanmak zorunda kaldım. Öyle ki günde 96mg prednol kullandığım günler oldu. Sadece yüz sinirlerimi değil dengemi de etkileyen bir rahatsızlık olduğu için değil sadece spora gündelik yaşantıma bile ara vermek zorunda kaldım. Çok şükür şu an bir sıkıntım kalmadı ama ciddi bir kas erimesi yaşadım. Üst bacağım bile inanılmaz incelmişti. 1 aydır spora düzenli olarak gidiyorum ama durumumdan hiç memnun değilim.

Memnuniyetsizliğimi anlatmam gerekirse, rahatsız olmadan hemen öncesinde 60 nizami şınav çekebiliyor, flat dumbell press de 55-60 pound dumbellar ile çalışıyordum, göğsüm en güçlü kas grubumdu neredeyse. Şu an bacak kaslarım aşağı yukarı eski seviyesinde. Omzum, kollarım ve sırtım ise nispeten bir tık daha düşük ama göğüs kaslarımda inanılmaz bir erime ve güçsüzlük var. Şu an 15 şınav çekemiyorum, kollarım titreye titreye anca. Flat dumbbell press de 30 pound u normal bir şekilde 35 i ise yine titreye titreye zor kaldırıyorum ve dün göğüs çalıştığım halde bugün en ufak bir ağrı bile yok. Ayrıca sıktığım zaman göğsümün alt kısmında sıkılaşma dahi olmuyor neredeyse.

Kortizonun etkisi yüzünden çok dengesiz bir kilo alımım vardı. Beslenmeme çok dikkat etmeme rağmen, kollarım ve bacaklarım incelip göbeğim ve yüzüm şişti. Vücudumdaki şişkinliği atmak adına arkadaşımla ortak animal cuts aldım, günde 1 paket olarak kullanıyorum. Bu arada boyum 167, kilom da 67-68 gibi şu an. Whey protein tozum ve bcaa m var önceden kalan, onları kullanıyorum. Gelip de kullanma onları böbreğine, karaciğerine yazık gibi öğütler vermeyin lütfen. 23 yaşında yetişkin bir insanım. Yalnızca tecrübeli veya bu konuda bilgili birilerinden yardım istiyorum. Spora o kadar düzenli gitmeme rağmen gücüm daha fazlasını kaldırmaya yetmiyor ve kaldırabildiğim ağırlıklar kaslarımı zorlamıyor. Gelişme var mı derseniz, göğsüm hariç her yerde ufak ufak gelişme var evet ama göğsümde o kadar gelişme yok ki, gerçekten sinir bozucu. Bu konuda tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler, herkese sağlıklı ve güzel günler. Bu arada bahsettiğim güçsüzlük, halsizlik gibi değil gayet enerjik hissediyorum enerjim var ama kaldıracak gücüm olmuyor ağırlıkları.

2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kortizon katobolik steroid bildiğim kadarıyla bende kullandım 2 yıl önce 1 ay kadar kullanırken direk 0 tuz kullanman gerekir yok şişirir yüzü filina ben 0 kullandım şişkinlik olmadı ama bırakınca merdiven bile çıkamicak hale geliyosun 2 3 gün baya yıkıcı bi şey ama çok uzun süreli kullanımlarda kalıcı sorunlar yaratabiliyomuş yani 1 2 ayla olmaz bi şey hemen antreman programından ziyade beslenmeye karbonhidrat yüklemeye dikkat etmelisin güç kazanmak için adaptasyon dönemi geçtiğinde kendi gücünü kontrol edebilcek hale gelebilirsin.

Sayfayı Paylaş