İdman Yoğunluğuna Göre Protein Alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vendetta26 tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. vendetta26

vendetta26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhabalar. yaklaşık 5 aylık pek de önem vermediğim ağırlık çalışma geçmişim var. bu yaz tamamıyla düzenli olarak ve haftada 4 gün yoğun bir çalışma yapacağım. bu konularda çok bilgili bir büyüğüme özel yazdırdığım günlük diyet-beslenme listesinde 500gr tavuk göğsu, 6 yumurta, 100gr yulaf ezmesi, 400gr az yağlı süt, 200gr yağsız lor ve 2 servis whey var. toplamda 300gr civarı bir protein değeri yapıyor. internette yazılanlara göre profesyoneller neredeyse bu kadar protein alıyorlarmış. bu bana fazla gelebilir mi? gelebileceğini düşünenler listede ne gibi bir değişiklik yapabilir? şimdiden teşekkürler

2. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    miktarları azalt ör:200gr lor yerine 100 gr lor 6 yumurta yerine 3 yumurta. O profesyoneller 130 140 kilo yani sen 80 kilo filansan 300 gr protein çok fazla kilonun 1.5, 2 katı kadar protein tüket.Ör:80 kiloysan 160 g protein

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    doğru olan nokta "idman günleri dışı " mümkünse daha az besin kullaılması...

300 gr protein almak , tabi eğer "kalorifik durumu sadece buna bağlamıyor, diğer besinleri de kullanıyorsan " çok fazla ...

kilo başı , eğer vg , halter ,güreş , gülle yapıyorsan 1.2 gr yeterli olur...diğer sporlar için 0.8- 1.2 gr / kgs...)

4. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    yani spor geçmişin az. ve muhtemelen kas yogunlugunda azdır. dolayısıyla bencede fazla o miktar

5. vendetta26

vendetta26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    amerikan futbolu oynuyorum üniversitede. haftada 4 gün 3-4 saatlik saha idmanımız, 3 gün de 1.5-2 saatlik ağırlık idmanımız var. ve bu tempo yaklaşık 9 aydır devam ediyor. ağırlığa da gidiyordum fakat hiçbir supplement kullanmadan ve klasik öğrenci hayatı olduğundan çok da iyi beslenemeden. az çok temel olduğunu düşünüyorum. 104 kiloyum. yazın da 3 ay boyunca haftada 4 gün çok zorlayıcı ağırlıklarla spor yapacağım. fakat yine de 300gr proteinin fazla olduğunu düşünüyorum. ama yazan kişi de işin duayenlerinden diyebilirim. kendisine de söyleyemiyorum neden bu kadar çok protein var diye. buraya danışmak istedim

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    karşı komşum aynı zamanda arkadaşım amerikan futbolu oyuncusu yaklaşık 5 inci yılı ..günde 1 saatlik ağırlık antrenmanı yapan bi vg ci olsaydın bu kadar protein çok derdim ama arkadaşımın sabahın 6sında kalkıp 10 da geldiği güneşin altında yaptığı antrenmanları gördüğüm için çok diyemiyorum zaten 104 kilosun normal olarak 2 katını alsan 210 gr protein yapıyor ki bu 1.5-2 katı olayı forumda çok tartışıldı doğrumu değil mi herkez farklı bi şey savundu.vg ci olsan sana 200 gr yeterdi belki ama antrenmanlarınızın ağırlığını gördüğüm için normal olabilir diyorum zaten çok bilgili birine yazdırdığınıda belirtmişsin..

Sayfayı Paylaş