İdman Sonu Hem Triceps Hem Biceps Çalışmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve helal tarafından 1 Temmuz 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. helal

helal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, ben itme çekme bacak programı yapıyorum. Biliyorsunuz, itme gününde triceps, çekme gününde biceps çalışılır. Salondaki antrenörün tavsiyesiyle hem itme hem çekme günü superset şeklinde iki kol bölgesini de çalışmaya başladım. 3 hareket falan yapıyorum ve üst üste iki gün hem biceps hem triceps çalışmış oluyorum . Yaparken çok iyi şekilde vurduğunu hissediyorum, baya verimli oluyor.
    Ama şuan aklıma takıldı da aynı bölgeye üst üste birkaç gün baskı uygulamak kası strese sokup yıkım olmasına neden olmaz mı? Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

2. Vitaminsiz69

Vitaminsiz69 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Doğalsan qynı kası iki ard arda çalışmak çok da mantıklı değil

helal ve karides bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hangi seviyedesiniz ve kasları şaşırtmaya ne kadar ihtiyacınız olduğunu bilmeden konuşursak ; belki bir kaç hafta kasları şaşırtmak, eşiği aşmak için faydalı olacaktır ya da müsabaka öncesi dönemde yine şaşırtma amaçlı bir dönem devam edilebilir ama sürdürülebilir değildir.

abseto, helal ve karides bunu beğendi.
  4. helal

helal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    En iyisi 1 ayın sonunda bırakayım. Teşekkür ederim

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Fullbody program olsa arada 1 gün dinlenme olacağından mantıklı olabilirdi. hafif ağırlıkla pump için yapmadığınızı varsayarak, ard arda günlerde çalıştığınız takdirde bugün yaptığınız itiş hareketlerinin yanında biceps çalışınca, yarın yapacağınız çekiş hareketlerinde ciddi bir ağırlık düşüşü olacaktır. Bu da kas yıkımına neden olmasa da doğal olarak kas gelişimini engelleyecektir. Eğer kol ağrısı yaşamadan bir sonraki günden de verim alıyorum diyorsanız kol antrenmanı verimli geçmiyor demektir :) Her halükarda pek sürdürülebilir bir program olacağını sanmıyorum.

helal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş