İdman Öncesi Protein Alımı Miktarı Ne Kadar Olmalıdır ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ReoK tarafından 15 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ReoK

ReoK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Soruma geçmeden önce kendimden biraz bahsetmek istiyorum.
    Ben spor salonuna gitmeye başlayalı aşağı yukarı 5-6 ay oldu ve ben bu süre zarfında günlük protein alımını çok önemsemedim yani genelde gerekli proteini alamıyordum.
    Bu gece internette dolaşırken eğer günlük protein ihtiyacımızı karşılayamazsak kas gelişimimizin duracağını hatta kas kaybı yaşayabileceğimizi öğrendim ve hesap yaptım. Hesabıma göre (yağsız kütle çarpı 1.2)günlük olarak 68 gram protein almam gerekiyor ve bu da ortalama 6 yumurta yapıyor. Şimdi ben günde 6 yumurta yiyip protein ihtiyacını tamamen kapatıcam ilave yemeklerimle ise kalori açığı oluşturacağım karb ve yağdan kısarak.
    Sorum ise şu ben sabah 3 idmandan sonra 3 şeklinde düşündüm ancak acaba idmana gitmeden önce günlük protein ihtiyacımızı tamamen karşılamanız gerekir mi ? (Hayatımda hiç bir foruma kaydolup bir konu açmadım o yüzden yanlış bir şey yaptıysam şimdiden çok özür dilerim.) Değerli cevaplarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Boy kaç güncel formun nasıl ? Anladığım kadarıyla zayıf bi insansın. Amacın hacimlenmek mi yoksa yagsız vücut mu,neden kalori açığı bırakıyorsun?Bence 6 yumurtayla sınırlama kendini.

3. ReoK

ReoK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Temmuz 2019 ---
    Boyum 172 kilom 70 şu an yağ yakıp kilo vermeye çalıştığım için kalori açığı bırakıyorum.(yağ oranım %24 civarında asıl yağ yakmaya çalışmamın sebebi bu.)

Son düzenleme: 15 Temmuz 2019

Sayfayı Paylaş