İdeal zahmeti en az, öğrenci için beslenme programım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xcheque tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xcheque

xcheque Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar.Bu spora yeni başlayacağım.Aslında arada sırada stres atmak için gidiyordum salona.Bunu saymaya gerek yok sanırım.Yaş 18 boy:1.72 kilo 64.Aç yaşayarak 87 kilodan 64 e düşmüş bulunmaktayım.Haliyle egzersiz olmadan zayıflayınca vücudum resmen söndü.Şimdi kilo almam; Ama yağsız hacimlenmem gerek.Beslenme programımı sizinle paylaşıyorum.Eksikler veya düzeltilmesi gereken yerler varsa önerilerinizi bekliyorum.Öncelikle öğrenci olduğum için en basite indirgemeye çalıştım programı.Çünkü yemeklerin hepsini kendim hazırlamak zorundayım.

SABAH:08.00

4 Yumurta Beyazı
    100 Gr. Light Peynir
    3 Dilim Tam buğday Ekmeği
    1 Domates ve salatalık

Ara Öğün:11.00
    Bu öğünde henüz dersanede olduğum için dışarıdan hazır ve yağsız birşey almam gerek.Önerilerinizi bekliyorum.

ÖĞLE:14.00

300 Gr.Kırmızı veya Beyaz et
    1 Su bardağından Bulgur Pilavı veya Makarna
    Bol salata veya yoğurt

Ara Öğün:16.30

1 Elma

Akşam:19.00

300 Gr.Kırmızı veya Beyaz et
    1 Su bardağından Bulgur Pilavı veya Makarna
    Bol salata veya yoğurt

21.00 Antrenman-Öncesinde bir ölçek Whey

22.30 Antrenman sonrası bir ölçek whey+Meyve suyu

23.59 Yatmadan önce 1 kase yoğurt

Şimdi sorularıma gelelim.
    1-) 300 Gr. et yerine bazı günler nugget yiyebilirmiyim? İçinde yağ varmıdır? Protein değeri iyimidir?
    2-)11.30 daki ara öğüne öneriniz nedir? Dersanede olucam hazır bişeyler almalıyım dışarıdan.
    3-)Antrenman sonrası genelde karbonhidrat açığı oluşur.İnsanlar genelde yemek yer bunu karşılamak için.Ama ben bu açığı meyve suyu ile karşılıcam.Yeterlimidir?
    4-)Aminoasitte kullanacağım aynı zamandan.Hangi öğünler kullanmalıyım?
    Önerilerinizi tavsiyelerinizi kısacası her türlü görüşü esirgemeyin benden.İyi forumlar

2. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    11.00dakı ara ogunde yanına bir meyve alabilirsin . ben fındık fıstık paketlerınden taşırdım çantamda

3. xcheque

xcheque Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Programım kilo alma üzerine olduğu için pek emin olamadım meyve konusunda.Alttaki sorularımıda cevaplarsanız sevinirim.

4. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    meyve fruktoz şekeri içerdigi için bir çeşit karbonhidrat kaynağı. özellikle kuru meyvelerde bu oran daha yuksek. kilo almak istiyorsan uygun bir öğün olacaktır

Sayfayı Paylaş