İdeal Kilom?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yeye tarafından 6 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. yeye

yeye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni kayıt oldum fakat 5-6 ay kadar süredir takip edip bilgilenmeye çalışıyorum.

Yaklaşık 1 buçuk yıldır evimde spor yapıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Bu 1 buçuk yılın içerisinde 4-5 ay okul hayatım yoğun olduğu için dikkat edemediğim zamanlar oldu.

1 buçuk yıl önce 56 kiloydum. Şu an 21 yaşındayım. 70 kiloyum ve 173 boyundayım. Ektomorf yapıdayım. Omuzlarım ve kemiklerim dar ve ince. Kilo almak için çok çaba sarfettim. 1 buçuk yıl içerisinde 14 kilo alabildim. Günde 5 öğün yemek yemeye çalışıyorum ve bunları komplex karbonhidratlardan, hayvansal ve bitkisel proteinlerden(baklagiller ve kuruyemişler) temin ediyorum.
    Evimde yeterli ağırlık yok. Barfiks demirim var. Tüm vücudumu çalışıyorum. Ağırlığım yeterli olmadığı için sırt çantasına 20 kilo ağırlık koyup tam kanatlarımın üstünde sırt çantasıyla şınav çekiyorum. Barfiks çekiyorum ve 16 kilo ile omuz çalışıyorum. Ayrıca dips yapabileceğim bir düzenek oluşturdum.

Yazın memleketimde spor salonuna gideceğim yeterli ağırlıklarım olmadığı için.
    1-İlk sorum sizce vücut tipime ve boyuma göre ideal kilom ve vücut ölçülerim aşağı yukarı ne kadar olmalı?
    2-Beslenmem de eksikler veya sıkıntılar var mı?

Vücut ölçülerim:
    Boy:173 cm
    Kilo:70 kg
    Omuz:120cm
    Kol: 30cm
    Göğüs:100cm
    Bel:79

Beslenme Programım(Yoğun üniversite hayatımdan dolayı her zaman uygulayamayabiliyorum)
    Sabah Kahvaltı: 4 yumurta(sarısıyla), 2 dilim tam buğday ekmek, peynir, zeytin
    Öğle Yemeği: Pilav/bulgur/makarna ve tavuk/et/sebze yemeği (okulda o gün ne çıkarsa :D )
    Ara öğün: Kuruyemiş veya evdeysem protein ağırlıklı besinler (öğle yemeğinde alamazsam)
    Akşam yemeği: Tavuk veya kırmızı et, bulgur veya esmer makarna (evde kendim yapıyorum)
    Son öğün: Yoğurt veya peynir

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Boyum ve vücut tipime göre sanki çok fazla kilo alamayacak gibi hissediyorum. Sorun tam olarak nerede bilmiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş