İştahımı Nasıl Açarım ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve akin_walker tarafından 5 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. akin_walker

akin_walker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar ben Fitness Sporuyla uğraşıyorum. Uzun zamandır ilk başladığım zamanlar 51 52 kg arasıydım şuan 64 - 64.5 kg arası gidip geliyorum ama iştahım pek olmuyor. Peki yüksek kalorili ama mideyi doldurmayan doygunluk hissi vermeyen yiyecekler nelerdir ?

Yaş = 16
    Kilo = 64 - 64.5

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ara öğünlerinde fındık ceviz badem ile kuru meyveler(yaban mersini, kuru erik, kuru kayısı, kuru üzüm vs) tüketebilirsin. Hem hacimce az yer kaplar hem tüketimi kolay/hoş hem de enerjisi yüksektir.
    Seveceğin meyveler ile rahat içimli shakeler hazırlayabilirsin. Muz+süt veya çilek+muz şeklinde.
    Antrenman sonrasında sütlü tatlıların üzerine fındık, ceviz, badem ekleyip tüketebilirsin.
    Ara öğünlerde seveceğin türde sandviçler hazırlayıp 1 bardak süt/ayran ile tüketebilirsin(ton balıklı sandviç, hindi füme sandviç, beyaz peynirli/kaşar peynirli sandviç gibi).
    Tabaklarını büyütebilirsin. Küçük bir tabaktaki 100 g pirinç ile büyük bir tabaktaki 100 g pirinç aynı görünmeyecektir. Tabağı büyütmek porsiyonun/yemeğin daha küçük görünmesini sağlayacağı için daha kolay tüketebilirsin.
    Öğünlerini 20 dakikanın üzerine çıkmadan ancak çok da hızlı olmayacak şekilde tüketebilirsin.
    Son olarak az ve sık besin tüketebilirsin. Tek öğünde yüksek miktarda besin tüketmek yerine az az sık sık daha kolay tüketebilirsin.

dreamitdoit ve akin_walker bunu beğendi.
  3. akin_walker

akin_walker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Cidden böyle düşünmemiştim yemek öğünlerimi 20 dk arayla yapıcam ve muz+süt gibi rahatça hazırlanabilen shakerler için çok teşekkür ederim.

respect2us.23 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş