İşsiz birinin motivasyon eksikliğiyle birlikte yeniden başlamak için...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dalgarome tarafından 18 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar selamlar olsun,
    3 sene öncesine kadar sporu ön planda tutardım. İlk kafama koyduğumda 6 ay boyunca ağzıma alkol sürmedim, planlı ve hesabı yapılmış bir diet olmasa da düzgün bir beslenme şekline sahip oldum. Ve sonuç olarak 95 kg dan 70 e düşüp 75 e çıkmıştım en son, karın kaslarım gözükmeye başlıyordu ve çok iyi hissettiriyordu.

O sene sonunda birşeyler oldu ve sıkıntılı bir döneme girdim, iş hayatım tepe taklaktı zaten rayına girmemiş hayatımda snooze tuşuna basmak zorunda bırakıldım diyebilirim. İşten çıktım, aile işimize girdim ki pek istediğim birşey değildi çünkü akrabamızın işi ve gelecekte bana kalacak bişey olmadığı için hep kendim birşey bulayım, veya kurayım dedim. Şimdi ortalama olarak 1,5 senedir iş arıyorum ara sıra bizim işe de giderken.

Çok kötüydüm, hala kötüyüm. Uğraşıyorum. Şimdi gelelim sadede, çoğu insan bu kadar zamanı varken yapmak istediği şeylere zaman ayırır vs. ben bunu yapamıyorum mental olarak sağlığım çok yerinde değil çünkü, iş baskısı,yaşın ilerliyor olması, insanların ilerliyor senin yerinde sayıyor olman çok koyuyor.

Bugünden itibaren yeniden düzgün beslenmeye çalışacağım, haftamın minimum 4 gününü spora ayıracağım, zaten gidiyorum 1 saatte bitiriyorum hemen sıkılmayayım diye.

Beni en çok etkileyen şey bana özel bir program yazılması, bir keresinde arkadaşımın yazdığı programı o kadar değerli buldum ki hergün yapıyordum. Böyle olmamalı yani 2 kas grubunu çalıştırdığım normal hareketlere de özen göstermeliyim bunun için bir hileniz kafanızda bir trick var mı? Varsa burada konuşmak isterim.

Konu biraz spesifik olduğu için açtım, benzer konular var ama benim asıl olayım kendimi demotive ediyor olmam. Fikirlerinizi bekliyorum.

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Sporun insanı desarj etme özelliği var, insanı zihinsel olarak rahatlatıp nefes aldırtıyor. Ve bedenen de enerjini boşalttığın için hafifliyorsun Benim sana önerim olabildiğince hafif ve sağlıklı beslenip antrenmanını full body şeklinde yapman. Hepimiz zor dönemlerden geçiyoruz hayat bu biliyorsun. Sabahları kulaklığını takıp playlistini de hazirlayip sahilde koşuya çıkabilirsin. Bunları "zayıflamalıyım yada kas yapmalıyım" düşüncesiyle değilde bi yaşam tarzı olarak görüp kendini rahatlatmak için kullanabilirsin. Yani zihninde böyle endeksle. Zamanla düzelir her şey.. başarılar

3. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Sağol dostum.
    Umuyoruz işte ya, umut fakirin ekmeği. İnşallah yoluna girecek birşeyler.

Spora gelince cardio yapmadan kilo vermek istiyorum çünkü cardio ya dayanamıyorum. Sence mümkün mü?

Önceden kardiyo fitness mix gidiyordum da şimdi aşırı darlanma durumu olduğu için makinada duramıyorum. 3 bölüm dizi izledim geçen zorla kendimi kesicektim normalde yatarken izlediğim diziyi orda izlemek bile istemiyorum o derece.

Telefonda bana yazılan tekdüze program var onu atıcam akşam muhtemelen, onu kendime göre kişiselleştirmem gerek.

Sayfayı Paylaş