İş ve spor beraber yürütülebilir mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Xuqa tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. Yaz dönemi için spor salonuna yazılmayı düşünüyorum fakat şöyle bir sıkıntım var; çalıştığım yerde sabah 9da iş başı yapıp akşam 9da çıkıyorum. Fakat çoğunlukla akşam 10 u buluyor çıkış saatim, çok nadir de olsa da 10.30.

Planım şöyle, sabah 9da işe gelip akşam çıktıktan sonra buradan direk spor salonuna gideceğim, Artık kapanana kadar, çalışmam bitene kadar yaparım, sonra hemen eve geçip uyuyacağım.

Soruma gelince, gece 12 veya 1de uyuyup sabah 8.30da kalkıp işe gitsem çok yorgun düşer miyim, kaldırabilir miyim ? Salona boşuna kayıt parası da vermiş olmak istemiyorum dayanamazsam diye, sizce ne yapabilirim ? 8 saat uyku yeterli olur mu ? Ki ben bir de sabah 7 de kalkıp denize gidip yarım saat sürekli yüzüp oradan eve geri dönüp duş alıp işe gitmeyi, akşam da salonda sadece ağırlık çalışmayı düşünüyorum.

Ev - deniz arası 10 dakika, salon-ev arası ve salon-iş arası da 10 dakika. yani her şey çok yakın, küçük bir yerde yaşıyorum.

Ve tüm bunları yapsam 8 saat uyku ile yaptığım spor ne kadar etkili olur ?

Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    İlk başlarda hamlıktan dolayı biraz sıkıntı yaşayabilirsin.Bünye alıştıktan sonra pek sıkıntı çekmezsin sanırım.Önemli olan salonun kaçta kapandığı.Çoğu salon 23:00-24:00 arası kapanıyor.

Xuqa bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Birlikte yürütülebilir kas ağrısı yorgunluk gibi durumlardan aşırı şikayetçi iseniz amino asit Nox gibi ürünler tavsiye ederim.

Xuqa bunu beğendi.
  4. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Ne işte çalıştığınız da önemli.

5. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ofis işi aslında, ama arada arabayla biyerlere gidip ofise müşteri getiriyorum müşterilerin valizlerini arabaya yükleyip gidecekleri yere bırakıyorum vs. ama çoğunlukla ofiste oturuyorum.

6. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Ofis işi olması avantaj.Ben hassas bir bünyeniz yoksa iyi beslenmeyle sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Xuqa bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    8 saat uyku yeterli ilk önce beslenmenize dikkat etmeniz lazım ofise gerekirse kendi yemeğinizi getirmelisiniz sonra zaten haftada 3-4 gün bilinçli antreman yapmak yeterli en fazla 1 saat sürmeli antreman ağır işdede çalışmıyorsun yaparsın yani zaten vg sporu işi olmayan birinin yapacağı bir spor değil para isteyen bir spordur ha öğrenciler ailesinin yardımıyla yapıyor o başka yani ben dahil bu forumdaki çoğu üye hem çalışıp hemde vg sporu yapıyor sen yeterki iste yaparsın

Xuqa bunu beğendi.
  8. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler hocam ben de kendi yemeğimi getirmeyi düşünüyordum. O zaman ben bir de gideceğim salondaki hocalarla konuşup onların fikrini de alıp bir an önce başlayayım. Tekrar teşekkürler

9. serhatyildiz

serhatyildiz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Bir insan için 6 saat uyku yeterli o yüzden dert etme.bende senin gibi çalşıorm işten sonra akşamları hiç bir sorun olmuyo.ne yorgunluk ne bii hatta daha iyi hissediorm spor yaptıgım için

10. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Bu sporla uğraşan insanların minumum 8 saat uyması gereklidir.

11. serhatyildiz

serhatyildiz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    6 ile 8 saat uyuma tavsiye ediliyor; fakat arnoldun bir kaç konuşmasını dinledğinizde kendisinin günde 6 saat uyuduğundan bahsediyor.Tabi kişiden kişiye de bu değişebilir.Yani 6 saat uyudun die kas gelişimi olmaz diye bir şey yok

Sayfayı Paylaş