İçinde bulunduğum kilo - yağ paradoksu.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tsnamy tarafından 7 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tsnamy

tsnamy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 2 hafta önce spora başladım. Ölçümlerim yapıldığında 1.85+ boy(tam boyumu bilmiyorum), %20 yağ oranı, 74 kiloydu.İlk haftam hamlığımı atmakla geçti. İkinci hafta hocanın verdiği programa başladım. Diyetimde de kalori açığı vardı. Bu hafta 72'ye düştüm(su kaybıdır büyük ihtimal). Metabolizması hızlı biriyim. Biliyorum kilom düşük olmasına rağmen yağ oranım aşırı fazla ve bu şu konuda kafamı karıştırıyor: "Bu yağları yakmak için kalori açığı, kardiyo yapsam aşırı zayıflayacağım. Kilo alsam yağları yakamayacağım."

Programım bu haftada 2 gün off günüm var.
    3x15 leg press(makine)
    3x15 Lat pull down
    3x15 chest press(makine)
    3x15 shoulder press(makine)
    3x15 cable pull(biceps)
    3x15 cable pull(triceps)
    3x20 mekik
    3x10 şınav

Diyetim ise bu:
    3 yumurta, lor peyniri, 1 tabak yulaf ezmesi

Spordan gelince 200gr civarı tavuk göğsü

Akşam 1'er tabak bulgur, kurufasülye/mercimek, yoğurt

Uyumadan önce içim fit laktozsuz süt 500ml 30g protein

Ben diyetimde, programımda nasıl değişiklikler yapmalıyım, bu paradoksun içinden çıkmak için nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Ek takviye kullanmak istemiyorum ama öğrenci olduğum için de bir ayı düşünürsek her gün 500gram eti karşılayabileceğimi düşünmüyorum.

2. ayıyogi

ayıyogi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yağ oranı fazlaysa mecbur kalori açığı bırakıcaksın bu süreçte olabildiğince kas kütlesini korumaya çalışırsın.Proteini yüksek miktarda alıp ağırlık idmanlarını yaptıktan sonra sıkılaşırsın.yağ kütlesini azalttıktan sonra da clean bulkla istediğin kiloya çıkarsın.supplement almak istemiyorsan yumurta beyazı tüketebilirsin.Birçok sebzede protein oranı yüksek onlardan tüketebilirsin.İdmanın da başlangıç programı alışman için verilmiş.İlerde daha ayrıntılı programa geçmeni öneririm.ve cardio da yapmalısın yağ yakımı için.

3. Dramalı22

Dramalı22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Verilen diyete göre karb. Alımın çok düşük seviyede kilo almak istiyorsan daha karb. Olan yiyecekler yemelisin hem gece içim süt sana bir yararı olmaz gece lor shake yapsan daha mantıklı kazein etisi var yani gece boyu protein ihtiyaçını karşılar yağ yakımı güzel ve düzenli kardiyo ile olur . Yağ yakımı için hayatından şekeri komple çıkarmalısın yağ oranın bundan kaynaklı olabilir bir çay içersin içine 2 şeker bunları görmezden gelmeden devam etmelisin içim süte verdiğin para zaten 5 lira birşey onun yerine bimde hazır dönerler var 5.25 birşey olması lazım illenmiş gıdadır ama yağsız tuzsuz yersen daha iyi olur 45 gram protein var . 500 geam et yemene gerek yok zaten kilonun 1.5 katı protein alman yeterli olur . Öğrenci olduğundan toplu bir şekilde et almanda fayda var kasaptan alabilirsin kg 20 lira birşey sana 4 gün gider oda 4 gece içim süte bedel ucuz yollu proteinlerden birisi ise lor özeden yazardan daha detaylı yazarım

Sayfayı Paylaş