İç göğüs gelişimi ve orantısızlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve denizgnr97 tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Merhaba arkadaşlar 15 yaşındayım ev çalışmamı saymazsak 2.5 aydır spor salonunda vücut geliştirme ile uğraşıyorum açıkçası gelişimimden çok memnun değilim yağ kaybetme olarak kas kütlesi kazanmış olabilirim vücudum şekle girdi ama özellikle göğüsümdeki orantısızlık ve hacimsizlik sinirimi bozuyor göğüs arası çok boş duruyor sol göğsümü hızlı ve sertçe oynatabiliyorum ama sağ göğsüm ona oranla daha küçük benim sorum bu orantısızlığı nasıl kapatabilirim ve iç göğüse nasıl hacim kazandırabilirim haftanın 4 günü çalışmakla birlikte 2 gün göğüs çalışıyorum programım chest press mac. butterfly ve incline bech press şeklinde öneri verirken 3-4 aylık bir geçmişim olduğunuda değerlendirirseniz sevinirim teşekkürler

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    daha yaşın 15 bırak da vücudun kendisi gelişsin.

çok üzülüyorum daha 14-15 yaşındaki kardeşlerimin vücut geliştirmeye başlamasına..

3. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Biraz araştırma yaparsanız genç yaşta vücut geliştirmenin doğru uygulandığında boy uzamasına katkısı olduğunu gösteriyor ne yazık ki türkiyede bu konuda bir bilgi kirliliği var

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    o araştırmaların hepsini biliyorum okudum da lakin türkiyede o bahsettiğiniz "doğru uygulama"yı herkes yapamıyor.benim söylemek istediğim gereksiz olduğudur o yaşta body yapmanın.neyse siz kafanıza koymuşsunuz zaten.iyi çalışmalar.

sthammer bunu beğendi.
  5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    boy uzaması için voleybol yada basketbol u tercih etmemek ilginç :)

sthammer ve -RevoLt- bunu beğendi.
  6. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Vg yapma amacım boy uzatmak değil gittiğim spor salonunda uzayan çok tanıdıklarım var ama konu bu değildi lütfen konuyu saptırmayalım

7. brhmcr

brhmcr Guest

Yukarda yazdiklarindan cok bilincli yaptigin sezilsede sorularini okuyunca ve 2.5 ayda hemen bir hacim beklemenden zaten cok gelistirmen gerektigi kendini ortada.

Birak biraz vucudun gelissin.

Gogsun hacim kazansin ondan sonra dert et orantisizlik vs. en az 6-8 az saglam idman yapip beslenip daha sonra bu kadar dert et.

Ayrica en az bir yil ici disi gidisi didisi demeden klasik hacimlenme idmanlari ile gogsunu hacimlendir sonra zaten gerekli eksiklere yonelirsin.

Bunun icinde yuzlerce baslik var orantisizlik gidermek icin gogusu ici calismak icin.

Iyi okumalar.

8. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Anladığım kadarıyla göğüs kafesi geniş .. Yukarıdaki yorumlara katılarak ilave etmek istediğim bir kaç şey var ;

Göğüsleri çalıştırdıktan sonra yada çalıştırmadan önce de var olan orantısızlığı gidermek için önce göğsünü hacimlendirmeli daha sonra açma çalışmalarına ağırlık verilme ve üst göğüsünde hacimlendikten sonraki döneminde sıkıştırma yapılarak orantısızlık giderilebilir diye biliyorum. Yani, kısacası göğsü şekle sokmak için önce hacimlendirmen gerekiyor. Senin için öncelikli olan şey şuan göğüsleri hacimlendirme programların , zaten sağlıklı bir şekilde programlarına devam edersen en son ki sıkıştırma sürecinde göğüs arası boşluğunun azaldığını fark edeceksin , iyi çalışmalar..

denizgnr97 bunu beğendi.
  9. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Haklısınız aslında kısa sürede gelişim bekleyecek bir yapım yok 1 seneden önce bunları değerlendirmekte doğru değil ama etrafınızda sizin gibi beslenmeyip, araştırmayıp, çalışmayıp, çok çabuk gelişim gösterebilen insanlar görünce kafanız karışıyor ister istemez yinede teşekkürler değerli yorumlarınız için.

Sayfayı Paylaş