öğrenciyim okula uygun 3000 kalorilik diyet listesi lazim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yaso yaso tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yaso yaso

yaso yaso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yasim 16 50 kiloyum
    Cok zayifim ve kilo almam lazim internetteki uygulamalarla 3100 kaloriye ihtiyacim oldugunu ogrendim ilk defa boyle biseye kalkisiyorum acemiyim sizden ogle yemegi okula uygun bicimse liste isteyecektim kahvalitiyi hazirladim ama gerisi gelmedi baska yerlerde ogle yemegi icin pilav et vs diyo ama okulda tavuk doner kofte ekmek tost falan yiyebiliyorum buna uygun bi liste yaparmisiniz

2. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde yasim 16 bende ogrenciyim 2 yaklasik yildir vucut gelistiriyorum saklama kaplari al okulda da yemegini ye

3. yaso yaso

yaso yaso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki okula neler goturmemi onerirsiniz ogle yemegi icin

4. ShredderBoy

ShredderBoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Muz,fındık,yulaf ezmesi,süt,kepekli ekmek

5. azizaltunkas

azizaltunkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sabahtan 200gr pirinc 200gr bulguru karıştır haşla.
    500gr tavuk gogsunu de haşla veya yagsiz pişir nasıl seviyorsan. Bunu öğünlere bol saklama kabına al. Gun içinde tüket. Ben böyle yapıyorum. Verdiğim değerler örnek değerler sen kendin internetten bak ney kaç kalori kaç gr protein karbonhidrat var kendin karar ver. Kahvaltı da yumurta, yulaf ezmesi, fistik ezmesi(sekersiz) ve bir adet muz yiyebilirsin. Yumurtayı çok ye mesela 10 yumurta, 3 tam gerisi sadece beyazı, örnek veriyorum. Temiz kilo istiyorsan şeker, tuz ve sağlıksız yağları kullanma derim. Kirli bulk da yaptım temiz de. Emin ol kirli bulk hedeften şaşırtıyor gereksiz fazla yağlamaya sebep veriyor.

6. ShredderBoy

ShredderBoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Spor da beslenme işi bence zenginlik oldu bu sabah proteinli bişeyler ariyodum markette çok pahalı

7. azizaltunkas

azizaltunkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şöyle düşün, günlük yemek masrafın 20 lira, 500 gr tavuk, pirinc bulgur, yulaf ve yumurta masrafını katıyorum. Ortalama 20 lira civarı bi rakam çıkıyor. Ama dışarıda tek öğün yemeye kalksan en az 10 lira(ortalama) 2 öğün yedin 20 lira. Akşam falan acıktın derken 20yi de geçer ama yine ortalama masrafın dışardan da yesen bu rakamlar. Bir universite öğrencisi olarak spora baslamadigim zamanlarda dışarıda yemeğe verdiğim paranın haddi hesabı yoktu. Zengin sporu gibi görünüyor sadece dışardan.
    Tabi sabah akşam makarna yiyen bi insanın para hesabıyla kiyaslanmamasi gerekir :))

Sayfayı Paylaş