çok yürüyorum ne zaman ne kadar yemeliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hurkanyy tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba spor salonuna kadar en az 30 dk, spor salonundan sonra en az 1:15 dk yürüyorum ( yol üzerindeki işler yüzünden zorunlu olarak) bu yüzden enerji olarak ve spordan önce ve sonra olarak ne yemem gerektiğini bilmiyorum... giderken yaklaşık 250 dönerkende 350 kalori yakıyorum ve beslenmeyi sadece gitmeden önce ve spor don dönünce yapıyorum.. ne zamn yemem gerekir ve ne yemeliyim ? spordan önce fıstık, spordan sonra kurubaklagil( mercimek,börülce,barbunya,beyaz fasulye,siyah fasulye,kırmızı fasulye,bakla,soya fasulyesi) tabi bunları spordan 1 saat sonra yiyorum. tavuk göğsünü öğlen tahılları da sabah yiyorum.. sizce neyi ne zamn yemem gerekir?

2. stan09

stan09 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kardes fazla didikleme ana kural sudur spordan 2saat once kana karisacak karbonhidrat almalisin emilimi hizli olan seker almaktan kacin spordan sonrada bilesik karbonhidrat al kurubaklagil. Kilo sorunun varsa protein agirlikli beslen yoksa takil kafana gore

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ama korkum şu yemiş olduğum karbonhidratlar spor salonuna gidene kadar enerji olarak kullanılırsa, yediklerim enerji için harcanmış olur kas gelişimine katkı sağlamaz, bunu önlemenin yolu daha fazla yemek olabilir mi?

4. stan09

stan09 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kardes agirlik antrenmanlarinda 30sn yeye kadar yapilan aktivitelerde kreatin kullanilir kanda ve karacigerde depolanana surekli var olan 270gr civasi kh var vucut ilk olarak bunu kullanir. Bir vg anrenmaninda 600-700 kal civari harcanir 30dk yuruyuste iste 150-200kal harcarsin toplamda harcagin kal kanda olan khidrat tarafindan rahatlikla karsilanir.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş