çikolatalı süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oberyn97 tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oberyn97

oberyn97 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar spordan hemen sonra 1 kutu(180 ml) torku kakaolu süt ve spordan 1 saat önce 1 adet yeşil elma yiyorum.Sizce bu iyi mi.Birde yatmadan önce süt mü yoksa lor peyniri mi yiyim

2. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de spordan sonra 1 kutu çikolatalı süt içiyorum. Mucizevi etkisi kesinlikle yok fakat kendimi daha iyi hissediyorum, olmazsa olmaz bir şey değil. Günlük protein ihtiyacını karşıladıktan sonra yatmadan önce bir şey tüketmene hiç gerek yok. Casein alımı için lor mu süt mü diyorsan, sütte kazein proteini vardır.

3. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Spordan 30-45dk önce yediğin elma spor esnasında çalışırken enerji kaybetmemeni önler antremanların sert yogun geçiyorsa çok iyi yapıyorsun yemeye devam et sen bunu pek hissetmesende enerjin ağırlıklara yüklenme isteğim daha iyi durumda olacaktır elmayı yediğinde antremandan hemen sonra içtiğin kakaolu süt glikojen depoları içindir whey protein kullanıyorsan antreman sonrasında pek takılma süte hergünde içmeni önermem ama tabi whey var ise eğer benimde olduğu gibi proteinin yok ise kakaolu süt ve yanında küçük boy jelibonlardan alıp ikisinide tüket küçük boy jelibonlar içinde 10-12 tane vardır kakaolu süt ve jelibon hızlı sindirilen karbonhidradlar bölümünde yer alır spordan hemen çıktıgımızda glikojen depoları boşalmış durumdadır kas yıkımı başlar bu durumda onu önlemek amacıyla whey protein ve bu tür yöntemler kullanılır faydalı bilgiler araştırıyorsun kardeşim devam et yatarken 1 bardak süt 100gram kadarda lor ye sorun olmaz ikisinide tüket başarılar dilerim iyi gidiyorsun umarım yazdıklarım acıklayıcı olmuştur.

oberyn97 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş