Ürik asit yüksekliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BeqirJordan tarafından 12 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar geçen kan tahlili yaptırdım, ürik asit 8.2 çıktı. Normal değerler 2.6-7.2 arası imiş. Acaba sporcularda normal mi? Aşağı yukarı 5 yıldır bu sporla yüksek uğraşıyorum çünkü. Fizik tedavi uzmanı bu değer yüksek, proteini azalt gut olursun dedi. Tecrübeli ya da doktor arkadaşlar var mıdır?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Aşırı protein, az su tüketimi vs. dahiliyeye gitmende fayda var.

3. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bir dönem benim de yüksek çıkıyordu proteini azalt karbonhidratı yüksek tut derim örneğin 500-600 gr et balık vs tüketiyorsan net yarıya düşür protein tozu falan asla kullanma her gün maydonoz ye ve bol su tüket 1-2 aya düşecektir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Şu an 0 protein gidiyorum hocam, sporu da bıraktım bi süreliğine. Doktor 10 gün böyle yap dedi.

5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    boşuna proteine abanıyorsunuz. steroid kullanmıyorsanız günlük 75gr protein yeter de artar bile. sonra uğraşıyorsunuz böyle

6. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam aslında abanmıyorum o kadar ama spora ilk başladığım yıllarda gereksiz abanıyordum 4-5 sene önce. O zaman 65 kiloydum şimdi 100 kiloyum ama protein tüketimi aynı. Şu an lean body mass'im 84kg çıkıyor hesaplayıcıda. En büyük hatam o oldu benim. Ve eskiden lisedeyken 6 gün spora gidiyordum şimdi 3 gün gidiyorum derslerden dolayı ama tüketimi azaltmadım. Artık dikkat edeceğim ama. Kilo başına 1 Gr protein yeter diyette değilsen ve yağ oranın çok düşük değilse. Yarışmacı da değilim, önce sağlık.

7. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Her yerde kilox1,5-2 denmesinin sebebi ne olabilir?

8. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Cahillikten başka bir şey değil. Şöyle düşünün bir adam var 100 kilo ve yağ oranı %15, başka bir adam düşünün bu adam obez, 100kg ve yağ oranı %35. Bu iki kişinin protein ihtiyaçları eşit olamaz.
    Bilim şu an yağsız vücut kütlen * 1.2 ve yağsız vücut kütlen * 1.6 aralığını öneriyor. İnternette hesaplayıcıları var, yağsız kas kütlen ne kadar öğrenebilirsin.
    YouTube'da Jeff Nippard diye Kanadalı bir eleman var. O makalelere dayanarak açıklamalar yapıyor böyle. Ben oradan gördüm.

9. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    yalan. supplemet endüstrisi ve kapitalizm dayatması. siz tüketin onlar kazansın

10. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Lbs cinsindenmiş bu, kg ye çevirince kilo başına 2,2-5 grama denk geliyor ya :( Sanırım bazı şeyler genetik şans, herkesin vücudu bu kadar proteini kaldırmıyor :,(

Sayfayı Paylaş