Üniversite ve beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ram55 tarafından 11 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bodyforum ailesi merhabalar , hayırlı geceler ve iyi sporlar diyerek hepinizi selamlamak istiyorum :)
    Bu sene üniversiteye başlıyacağım ve devletin ( kyk ) yurdunda kalacagım. Yurttan giriş ve çıkış saatleri ( 06:00 / 23.30 )
    Moralimi bozan ve canımı sıkan konuya gelirsek.
    Üniversiteyi 2. öğretim okuyacağım okula saat 17.00/17.30 ' gibi giriş yapıp bazı günler akşam 20:30 bazı aksamları 21.30 da dersim bitmis olacak.
    Spor salonuna yazılacagım fakat , sizce spora dersten sonra mı gitmeliyim ya da saat 15.00 gibi spora gidip 16.00-16.30'gibi çıkış yapıp sonra derse mi girmeliyim.
    Haliyle spor salonunda yorulunca okulda derslerde uykumun gelecegini düşünüyorum ( ki hazırlık sınıfını kesin geçmem gerek , tembellige yer veremem ailemi o duruma koyamam ) . SABAHLARI ders calısıyor olacagım , bu yüzden aksam 8'den sonra salona gitmeyi ve salon cıkısı direkt yurda gidip yatmayı düsünüyorum ( Sabah ders calıstıgım için gece direkt yatabilirim )

Diğer konuya gelirsek kyk yurdunda kacalagım için devlet bana günlük yemek veriyor lakin o gün ne çıkarsa onu yiyoruz :)[/B] bir gün patates çorba olur diger gün pilav kuru fasülye tarzı olur yani yemek seçme şansım yok. Benim asıl moralimi bozan nokta ise bu , ben yag yakmaya ve bu sporu yapmayı istiyorum hemde çok istiyorum :)Beslenmem nasıl olacak, öğrenci oldugum için sürekli dısarıdan yeme sansım yok , maddi dururum pek iyi değil yurtta yemek yemem daha iyi olur.bu sebepten ötürü yurtta nasıl bir beslenme yolu izlemeliyim?

Boy : 166
    Kilo : 63
    Spor gecmisim ; Daha önce kendi ağırlık ve halter takımım ile evde kendi capımda calısmıslıgım var , fakat sınav dönemi filan derken yag oranım fazla , ve aynanın karsısında bir vücudum yok yani vücudum yok , göbeksiz fit duruyorum lakin kas ile alakam yok :)

yönetici arkadaslardan ricam , konumun silinmemesi aynı isimlerde konular var fakat benim sorunum farklı oldugu için fikir alısverisi yapmak istiyorum , ve sizlerden rica ediyorum :)
    Bana bir yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.
    Saygı ve sevgilerim ile

Uyarı: Renkli yazı kullanmayiniz lütfen

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Eylül 2015
  2. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Up yapmak yasak mi ? :)

3. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Kasları büyüten kaloridir protein korkun olmasın sporu da dediğin gibi yap derse yetişmek için aceleyle sakatlık çıkmasın akşam iyidir.

4. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yani yrurtta ki yemekleri ekmeksiz şekilde yemem ile, gerekli gelişmeyi saglayabilirmiyim?

5. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Kalori değerlerini bilmiyorum. Göz kararı hesaplaman gerekecek. Kilo alırsan azaltırsın alamazsan arttırsın.

Sayfayı Paylaş