Özgüven olayı ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mercuality34 tarafından 11 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Başlık saçma ama arkadaşlar ben 2.5 aydır kickbox yapıyorum, yaş 16 kilo 118 ağır siklet oluyorum hani kilo falan değil göstermiyorum da kilomu ama veremiyorum bugün bir kavgam olacaktı az daha kendimi tuttum hep döveceğimi biliyorum da ama bugün bende biraz atarlandım falan fakat olay sırasında içimde bir heyecan oldu bu doğal mı bir süre sonra geçer mi ? Yani dayak yemekten korkum yok döverim biliyorum sadece bunu merak ediyorum. (Heyecandan kastım kalbim hızlı attı falan)

2. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Bilirsin, kavga gibi durumlarda vücut adrenalin salgılar. Dolayısıyla kalp atışı hızlanır. Heyecan oluşur. Bu korku değildir. Yani gayet normal bir durum. Yıllarca dövüş sporlarıyla ilgilendim. Bende hep oldu bu durum. Olmaması normal olurdu. Ne kadar adrenalin, o kadar başarı diyorum ben.

PapillonV, bordo14 ve mercuality34 bunu beğendi.
  3. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    çok teşekkür ederim cevabın için peki hani bir şey yapamazsam korkusu falan ne olacak ben devam ettikçe geçecek mi

4. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    biraz daha açayım mesela tekmeyi atamazsam falan kendimi savunurken bu arada lisanslısın galiba lisans için kaç ay gitmem gerekiyor ilerlemeyi düşünüyorum çünkü.

5. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Lisanslarımı yeniletmedim. 5 yıl oldu bırakalı.

Kavga anında tekme atamam diye bir şey yok. Zorda kalınca illa atarsın kendini veya sevdiklerini korumak için.

mercuality34 bunu beğendi.
  6. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler ama demek istediğimi tam anlatamadım benim suçum demek istediğim mesela ısınmadan kavga etmem gerekti ve ısınmadan da bir şey yapamam diye korkuyorum o konuyu demek istemiştim

7. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Senin ki öz güven olayı değil ki.Öz güven onun yansıması. Arka planda, obsesyon tarzı birşey var.

8. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Anlamadım

9. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Benim bir arkadaşım vardı, sokakta 10 kişi ile baş edecek kuvveti vardı, iyi bir dövüşçü idi.
    Ama eşinin çocuklarının yanında birisi ona sataşır dye çok korkuyordu, onun obsesyonu ( takıntısı) bu idi.

Yani yapabileceğin şey de seni bir şey engelliyor ise bu psikolijiktir.
    Ayrıca sokakta kavga çıksa, sen ısınmıyorsan karşındaki 10 dakika ısınıp karşına gelecek hali yok ya.
    Isınmıyorsan en fazla kavgadan sonra birkaç gün eklemlerin kasların ağır. O kadar...

GokturkUygurHun bunu beğendi.
  10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sokakta 10 kişi döven arkadaşım ha.iyi güldürdün.7 yaşında savunma sporuna gidip de mili olanlar bile sokakta 10 kişiyi dövemezler.neyin yalanıdır bu.arkadaşım vardı kickboks türkiye şampiyonu herife sordum kaç kişiyi döversin diye dedi kendi yaşıtım olan ve kavga etmesini bilen 3 kişi demişti.o kişiler de hiçbir savunma sporuna gitmeyen sadece sokakta hayatında bir kaç kere kavga eden bizim gibi kişilerdi.senin dediğin 10 kişi heralde bebekler fln

11. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    O lafın gelişi söylenen bir şey.
    insanlar, fabrika ürünü standart bir şey değil kii, net bir sayı verelim...Arkadaş sohbetlerinde bahsedilen bir muhaabbet.

Ama tabi arkadaşım amerikan özel kuvvetlerine 2.cilikle seçilmiş, 1,98 boyunda iri yarı bir adam.Geçmişinde bokstan kafes döğüşüne kadar birçok sporla uğramış birisi.
    Türkiye de sokaktan rasgele 10 kişi seçen sanırım döver:) Sıradan insanlara bir ki tane vurun zaten bir daha gelemiyorlar kolay kolay.

Tabi kimin kimle dövüştüğüde önemli. Bazılarına bir tokat atarsın ağlar koskoca adam, bazıları ölümüne dövüşür. Kimle karşılaştığın da önemli

12. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Demek benim korkum da isinmadan dovusememem

13. GokturkUygurHun

GokturkUygurHun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim öncelikle merhaba
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2018 ---
    Böylesine garip bir profil resmine sahip birini ne kadar takarsın bilemem ama az önceki bir arkadaşa yazmış olduğum cevabı sanada vermek isterim okursan sanırım soruna yanıt olacaktir
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2018 ---
    Read forum faster on mobile. Get the Free Tapatalk app?
    FREE - on Google Play

VIEW

Ara
    Kavga etmekten korkuyorum
    Watchers:

Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
    1. [​IMG]
      Offline​

ErenceelikÜye
      Arkadaslar hepinize iyi gunler benim soyle bi sorunum var kavga etmekten korkuyorum. Karsımdaki adamdan korkmuyorum kac yasinda oldugu onemli degil ama kavga etmekten korkuyorum. Dayak yemekten, yada tanidiklarini cagirir edasındanda korkmuyorum sadece kavga etmekten korkuyorum. Önceden 2 aylık bi kick boks egitimi aldım. Temelim var yani. Geçen gün yolda yururken araba geçmiyodu ben annemle gidiyodum birden camcılarin arabası olur ya o geldi yola ben anneme hızli ol anlamında isaret yaptim sonra gectik adamın yanindada kız vardi kornaya bastı bak anlamında döndüm arkamı arabayı gormuyonmu dedi bi garip oldum korkmadim ondan ama terleme gibi seyler sanirım oyle oldu usta görmedim dedim tip tip baktı bende ona baktım kafami cevirip yola devam ettim sonra. Bu sorunumu nasil çozebilirim ? Acil yardım lütfen..
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen

İlginizi Çekebilecek Ürünler
      MC David Knee Support Diz Destegi Siyah​

135 TL 129 TL

Under Armour Ozsee Sackpack Sırt Çantası Lacivert-Gri​

79 TL

Under Armour Ozsee Sackpack Sırt Çantası Mavi-Gri​

79 TL

Nature's Bounty Saw Palmetto Pumpkin Seed Oil With Uva Ursi 60 Kapsül​

49 TL

Nutrafarm Buffered 500 Mg Vitamin C Complex 60 Kapsül​

45 TL

MC David Flexy Knee Pad Voleybol Dizliği Siyah​

169 TL

MC David Jumpy Knee Pad Voleybol Dizliği Siyah​

119 TL

Assos Folic Trio 90 Tablet​

44 TL

Muscletech Hydroxycut Hardcore Next Gen 110 Kapsül​

129 TL

MC David Active Multisports Arm Sleeves Kol Desteği​

175 TL

MC David Jumpy Knee Pad Voleybol Dizliği Kırmızı​

119 TL

Vitargo Electrolyte 1000 Gr​

116 TL

MC David Hex Pad Power Shooter Arm Kolluk Siyah​

119 TL

The Lifeco Enzymeco 60 Kapsül​

69 TL

Weider Pure Creatine 250 Gr​

79 TL
    2. [​IMG]
      Offline​

sezopsÜye
      Düşünmeyi bırak direk DAL. Sakin birisi sayılmam ama kavga etmek için yer aramam. 20 kişilik guruptan canım sıkılana kadar dayak yemişliğimde vardır. Ama onun haricinde bir yerini kırmadan kavgadan çekilmişliğim yoktur. Zaten kanı görünce malesef hoşuma gidiyor.

Benim korkum karşıdaki ölürse diye. Bu yüzden bir kaç sefer karşıdakinin gırtlagına çöküp biraz morarmasını bekleyip ölürsün diye seni dövmüyorum der yollarım.

Ama dediğim gibi kavgacı biri değilim bunların toplam sayısı 10 yoktur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    3. [​IMG]
      Offline​

GorillaxxxÜye
      sezops dedi:
      Düşünmeyi bırak direk DAL. Sakin birisi sayılmam ama kavga etmek için yer aramam. 20 kişilik guruptan canım sıkılana kadar dayak yemişliğimde vardır. Ama onun haricinde bir yerini kırmadan kavgadan çekilmişliğim yoktur. Zaten kanı görünce malesef hoşuma gidiyor.

Benim korkum karşıdaki ölürse diye. Bu yüzden bir kaç sefer karşıdakinin gırtlagına çöküp biraz morarmasını bekleyip ölürsün diye seni dövmüyorum der yollarım.

Ama dediğim gibi kavgacı biri değilim bunların toplam sayısı 10 yoktur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
      Genişletmek için tıkla...​
      aynı korku bendede var lisanslı boks ve kickboks yapıyorum bir sürü derecem de var karşıdaki ölürse diye vurmaya korkuyorum
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    4. [​IMG]
      Offline​

MerdonaldoÜye
      Niye ölsün ya en fazla bayılır mike tyson mısın vuurupda öldürcen adamı yerden kalkmıcak kadar döv yeter ben çok dövüştüm öldürüyordum tutmasalardı beni
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    5. [​IMG]
      Offline​

GorillaxxxÜye
      Merdonaldo dedi:
      Niye ölsün ya en fazla bayılır mike tyson mısın vuurupda öldürcen adamı yerden kalkmıcak kadar döv yeter ben çok dövüştüm öldürüyordum tutmasalardı beni​
      senin yumruğunla benim ki bir değil kardeşim ben boks maçında bile adam bayılttığım oldu kaska rağmen hiç spor yapmamış birine vursam nolur
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    6. [​IMG]
      Offline​

MerdonaldoÜye
      Tartışma anında korkarsın rakibinin beklemediği anda yakalarsan süper
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    7. [​IMG]
      Offline​

ErenceelikÜye
      Arkadaslar bilmiyorum hic daha once sert kavgaya girmedim kavga etmekten korkuyorum adam cok sert vurur cok canimi yakar diye ama biriside kavga esnasinda yedigin yumrugu hissetmezsin kavgadan sonra cikar acisi diye nasil bid cozum bulabilirim buna ? Yasimdan buyukmus falan umrumda degil
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    8. [​IMG]
      Offline​

MerdonaldoÜye
      Refleklerin kuvvetli olmalı bunun faydasını çok gördüm yumrukların tekmeleri tutardım savunman iyi olacak bir püf nokta yumruğuğu çok sert yap 1 yumrukla bile bayıltabilirrsin
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    9. [​IMG]
      Offline​

GorillaxxxÜye
      Erenceelik dedi:
      Arkadaslar bilmiyorum hic daha once sert kavgaya girmedim kavga etmekten korkuyorum adam cok sert vurur cok canimi yakar diye ama biriside kavga esnasinda yedigin yumrugu hissetmezsin kavgadan sonra cikar acisi diye nasil bid cozum bulabilirim buna ? Yasimdan buyukmus falan umrumda degil​
      hem doğru hem yanlış yediğin yumruğu tabiki hissedersin ama adrenalin salgılanmasıyla bu büyük bir ölçüde azalır mesela ben bir kickboks turnuvasının finalinde rakibin dirseğine çok sert bir tekme atmıştım yanlışlıkla o an canım hiç acımadı ama maçtan 2-3 saat sonra öyle bir morarmıştı ki o acı anlatılmaz yani yediğin yumruğu tabiki hissedersin ama adrenalinle bu acı minimalize hale gelebilir
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    10. [​IMG]
      Offline​

ErenceelikÜye
      Gorillaxxx dedi:
      hem doğru hem yanlış yediğin yumruğu tabiki hissedersin ama adrenalin salgılanmasıyla bu büyük bir ölçüde azalır mesela ben bir kickboks turnuvasının finalinde rakibin dirseğine çok sert bir tekme atmıştım yanlışlıkla o an canım hiç acımadı ama maçtan 2-3 saat sonra öyle bir morarmıştı ki o acı anlatılmaz yani yediğin yumruğu tabiki hissedersin ama adrenalinle bu acı minimalize hale gelebilir
      Nasi giderebilirim bu sorunu
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    11. [​IMG]
      Offline​

GorillaxxxÜye
      Erenceelik dedi:
      Nasi giderebilirim bu sorunu​
      bazı şeyler doğuştan gelir sonradan kazanılmaz boks kickboks muay thai mma vb bir spora gidersen korkunu aşarsın sokaktaki bir adamı çok kolay etkisiz hale getiriceğin için ama dediğim gibi içinde o şey yoksa kazanamassın kerimcan durmaz mesela kick boks yapıyor kum torbası çalışmasına bir bak böyle biri tabiki ne kadar çalışırsa çalışsın o şeyi kazanamaz sen bir dövüş sporuna başla başlama imkanın yoksa maddi olarak ücretsiz bir kurs bak o da yoksa bir daha yaz bana yani sen bir dövüş sporuna başla kendiliğinden gelicektir özgüven içinde varsa
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    12. [​IMG]
      Offline​

ErenceelikÜye
      Gorillaxxx dedi:
      bazı şeyler doğuştan gelir sonradan kazanılmaz boks kickboks muay thai mma vb bir spora gidersen korkunu aşarsın sokaktaki bir adamı çok kolay etkisiz hale getiriceğin için ama dediğim gibi içinde o şey yoksa kazanamassın kerimcan durmaz mesela kick boks yapıyor kum torbası çalışmasına bir bak böyle biri tabiki ne kadar çalışırsa çalışsın o şeyi kazanamaz sen bir dövüş sporuna başla başlama imkanın yoksa maddi olarak ücretsiz bir kurs bak o da yoksa bir daha yaz bana yani sen bir dövüş sporuna başla kendiliğinden gelicektir özgüven içinde varsa
      Ya kick boksta evet oluyodu ama suan 0 yani. O şey yoksa derken tam anlamadim ney ?
      3 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    13. [​IMG]
      Offline​

AydiXÜye
      Böyle durumlarda önce sakin olmaya çalış. İlla kavga et diye bir kural yok insanların gözünü korkutabilirsin. Baktın tatsız bir olay var, ama kalabalıklar ise ciddi ve mantıklı konuş ama sen sakin ol karşındakine 'sakin ol' da deme. Karizmayı yırtarsın. Kavgada olursa yüzüne bir tane geçirceksin. Lakin bunu çok gösterişli yapma, adamın hiç beklemediği zaman vurmalısın ki, adam o 5sn. içinde şok olur. Kendini çok zor toparlar. Bak kendin bile söylüyorsun, Kick box eğitimi almışsın. Bundan korkulacak ne var ?
      4 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    14. [​IMG]
      Offline​

MerdonaldoÜye
      AydiX dedi:
      Böyle durumlarda önce sakin olmaya çalış. İlla kavga et diye bir kural yok insanların gözünü korkutabilirsin. Baktın tatsız bir olay var, ama kalabalıklar ise ciddi ve mantıklı konuş ama sen sakin ol karşındakine 'sakin ol' da deme. Karizmayı yırtarsın. Kavgada olursa yüzüne bir tane geçirceksin. Lakin bunu çok gösterişli yapma, adamın hiç beklemediği zaman vurmalısın ki, adam o 5sn. içinde şok olur. Kendini çok zor toparlar. Bak kendin bile söylüyorsun, Kick box eğitimi almışsın. Bundan korkulacak ne var ?
      Aynen
      4 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    15. [​IMG]
      Offline​

ErenceelikÜye
      AydiX dedi:
      Cevap veremiyorum adama nedense niye bilmiyorum
      4 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    16. [​IMG]
      Offline​

MerdonaldoÜye
      Cevap vermicenqq yumruk atcan efelenmekle olmaz
      4 Aralık 2017
      Rapor Et

Beğen
    17. [​IMG]
      Online​

GokturkUygurHunÜye
      Adrenalin hormonu var böbrek üstü bezlerinden salgılanır bu hormon ve bunu kontrol etmek önemlidir. Herzaman söylerim dünyanın en güçlü insanı kasları iri olan değil beyni kuvvetli olandır duygularına hüküm etmeyi başaran insandır. Seni bir köpek kovalar ona karşı kendini nasıl savunacağını bilmezsin ama bu adrenalin hormonu seni beyninin içindeki oluşan sonuca öyle güçlü iterki koşmak istediğin an bir taziya dönüşürsün ne duvarlar nede teller seni durduramaz aşarsın çünkü adrenalinin sana bunu yaptırıyor. Dövüş spor sanatlarına başlarsın , sana bu duyguyu kontrol etmeyi öğretirler öyle 1 2 ayla olmaz o iş en az 1 2 yıl gitmen lazım senin dovusmen lazım dayak yemen lazım zamanla beni anlatacaksın sonra sokakta birisi denk gelecek kavga başlayacak ve senin ellerin yumruklarin kendiliğinden onun zayıf noktasına vuracaktır. Çünkü full gardli savunmayı bilen birine saldırmakla sokaktaki bir denyoya saldırmak arasında büyük fark var adrenalin hormonu işte bu evrede senin kacmani engelleyecektir neden ? Çünkü artık elinde kaçmanın haricinde bildiğin birşeyler var . Artık kavga edeceğin an midende kelebekler uçuşmayacak, bakış acın daralmayacak , veya mide bulantısı gibi garip şeylerle sen uğraşmayacaksın ama karşındaki senin gibi biri değilse dövüşçü değilse bunları görecektir . Hormonunun salgıladığı cesaret senin içinde bulunduğun tekniksel bilgi seni zafere taşıyacaktır emin ol .

14. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlar için teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş