Kavga etmekten korkuyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Erenceelik tarafından 3 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar hepinize iyi gunler benim soyle bi sorunum var kavga etmekten korkuyorum. Karsımdaki adamdan korkmuyorum kac yasinda oldugu onemli degil ama kavga etmekten korkuyorum. Dayak yemekten, yada tanidiklarini cagirir edasındanda korkmuyorum sadece kavga etmekten korkuyorum. Önceden 2 aylık bi kick boks egitimi aldım. Temelim var yani. Geçen gün yolda yururken araba geçmiyodu ben annemle gidiyodum birden camcılarin arabası olur ya o geldi yola ben anneme hızli ol anlamında isaret yaptim sonra gectik adamın yanindada kız vardi kornaya bastı bak anlamında döndüm arkamı arabayı gormuyonmu dedi bi garip oldum korkmadim ondan ama terleme gibi seyler sanirım oyle oldu usta görmedim dedim tip tip baktı bende ona baktım kafami cevirip yola devam ettim sonra. Bu sorunumu nasil çozebilirim ? Acil yardım lütfen..

2. sezops

sezops Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Düşünmeyi bırak direk DAL. Sakin birisi sayılmam ama kavga etmek için yer aramam. 20 kişilik guruptan canım sıkılana kadar dayak yemişliğimde vardır. Ama onun haricinde bir yerini kırmadan kavgadan çekilmişliğim yoktur. Zaten kanı görünce malesef hoşuma gidiyor.

Benim korkum karşıdaki ölürse diye. Bu yüzden bir kaç sefer karşıdakinin gırtlagına çöküp biraz morarmasını bekleyip ölürsün diye seni dövmüyorum der yollarım.

Ama dediğim gibi kavgacı biri değilim bunların toplam sayısı 10 yoktur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    aynı korku bendede var lisanslı boks ve kickboks yapıyorum bir sürü derecem de var karşıdaki ölürse diye vurmaya korkuyorum

4. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Niye ölsün ya en fazla bayılır mike tyson mısın vuurupda öldürcen adamı yerden kalkmıcak kadar döv yeter ben çok dövüştüm öldürüyordum tutmasalardı beni

5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    senin yumruğunla benim ki bir değil kardeşim ben boks maçında bile adam bayılttığım oldu kaska rağmen hiç spor yapmamış birine vursam nolur

6. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Tartışma anında korkarsın rakibinin beklemediği anda yakalarsan süper

7. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar bilmiyorum hic daha once sert kavgaya girmedim kavga etmekten korkuyorum adam cok sert vurur cok canimi yakar diye ama biriside kavga esnasinda yedigin yumrugu hissetmezsin kavgadan sonra cikar acisi diye nasil bid cozum bulabilirim buna ? Yasimdan buyukmus falan umrumda degil

8. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Refleklerin kuvvetli olmalı bunun faydasını çok gördüm yumrukların tekmeleri tutardım savunman iyi olacak bir püf nokta yumruğuğu çok sert yap 1 yumrukla bile bayıltabilirrsin

9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    hem doğru hem yanlış yediğin yumruğu tabiki hissedersin ama adrenalin salgılanmasıyla bu büyük bir ölçüde azalır mesela ben bir kickboks turnuvasının finalinde rakibin dirseğine çok sert bir tekme atmıştım yanlışlıkla o an canım hiç acımadı ama maçtan 2-3 saat sonra öyle bir morarmıştı ki o acı anlatılmaz yani yediğin yumruğu tabiki hissedersin ama adrenalinle bu acı minimalize hale gelebilir

10. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Nasi giderebilirim bu sorunu

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bazı şeyler doğuştan gelir sonradan kazanılmaz boks kickboks muay thai mma vb bir spora gidersen korkunu aşarsın sokaktaki bir adamı çok kolay etkisiz hale getiriceğin için ama dediğim gibi içinde o şey yoksa kazanamassın kerimcan durmaz mesela kick boks yapıyor kum torbası çalışmasına bir bak böyle biri tabiki ne kadar çalışırsa çalışsın o şeyi kazanamaz sen bir dövüş sporuna başla başlama imkanın yoksa maddi olarak ücretsiz bir kurs bak o da yoksa bir daha yaz bana yani sen bir dövüş sporuna başla kendiliğinden gelicektir özgüven içinde varsa

12. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Ya kick boksta evet oluyodu ama suan 0 yani. O şey yoksa derken tam anlamadim ney ?

13. AydiX

AydiX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Böyle durumlarda önce sakin olmaya çalış. İlla kavga et diye bir kural yok insanların gözünü korkutabilirsin. Baktın tatsız bir olay var, ama kalabalıklar ise ciddi ve mantıklı konuş ama sen sakin ol karşındakine 'sakin ol' da deme. Karizmayı yırtarsın. Kavgada olursa yüzüne bir tane geçirceksin. Lakin bunu çok gösterişli yapma, adamın hiç beklemediği zaman vurmalısın ki, adam o 5sn. içinde şok olur. Kendini çok zor toparlar. Bak kendin bile söylüyorsun, Kick box eğitimi almışsın. Bundan korkulacak ne var ?

14. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen

15. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap veremiyorum adama nedense niye bilmiyorum

16. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap vermicenqq yumruk atcan efelenmekle olmaz

17. GokturkUygurHun

GokturkUygurHun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Adrenalin hormonu var böbrek üstü bezlerinden salgılanır bu hormon ve bunu kontrol etmek önemlidir. Herzaman söylerim dünyanın en güçlü insanı kasları iri olan değil beyni kuvvetli olandır duygularına hüküm etmeyi başaran insandır. Seni bir köpek kovalar ona karşı kendini nasıl savunacağını bilmezsin ama bu adrenalin hormonu seni beyninin içindeki oluşan sonuca öyle güçlü iterki koşmak istediğin an bir taziya dönüşürsün ne duvarlar nede teller seni durduramaz aşarsın çünkü adrenalinin sana bunu yaptırıyor. Dövüş spor sanatlarına başlarsın , sana bu duyguyu kontrol etmeyi öğretirler öyle 1 2 ayla olmaz o iş en az 1 2 yıl gitmen lazım senin dovusmen lazım dayak yemen lazım zamanla beni anlatacaksın sonra sokakta birisi denk gelecek kavga başlayacak ve senin ellerin yumruklarin kendiliğinden onun zayıf noktasına vuracaktır. Çünkü full gardli savunmayı bilen birine saldırmakla sokaktaki bir denyoya saldırmak arasında büyük fark var adrenalin hormonu işte bu evrede senin kacmani engelleyecektir neden ? Çünkü artık elinde kaçmanın haricinde bildiğin birşeyler var . Artık kavga edeceğin an midende kelebekler uçuşmayacak, bakış acın daralmayacak , veya mide bulantısı gibi garip şeylerle sen uğraşmayacaksın ama karşındaki senin gibi biri değilse dövüşçü değilse bunları görecektir . Hormonunun salgıladığı cesaret senin içinde bulunduğun tekniksel bilgi seni zafere taşıyacaktır emin ol .

Darksafir2 bunu beğendi.
  18. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kavga etmekden korkma haksızlık etmekten ve kavgacı bir zorba olmaktan kork.millet kavga etmeye baya meraklı ama eminim ki çoğu insan gerçek bir yumruk bile yememiştir.bi kavgamda 2 kişi ile kavga ettim 2 side tekvandocu idi bende boks yapıyordum, adamlar bana öyle vurmuşlardi ki kandan önümü göremiyordum birinin ceneye vurdum yattı diğerininde burnunu kırmıştım ama resmen her yerim morluk ve kan içinde idi.şansıma adamlar maçlara çıkan tipler değillerdi.o yüzden şiddetten önce barış dostum.konuşarak anlaşmak var iken kavga niye.hiç kavga etmekten haz etmem ama biri bir mazlumu ezerse off.

Sayfayı Paylaş