ÖRNEK HİİT KARDİYO PROGRAMI

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ozgetz tarafından 25 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ozgetz

ozgetz Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese selamlar. Sizlerle yaptığım hiit kardiyo programını paylaşmak istedim. Eğer böyle bir program arayan arkadaşlar varsa belki yardımcı olur. Öncelikle ben 20sn yap 10sn dinlen şeklinde uyguluyorum hareketleri. Programım bu şekilde 20 dakikadan biraz fazla sürüyor. Kaç kalori yaktırdığını bilmiyorum ama normal bir kardiyoya göre epey fazla terletip kalp ritmini arttırıyor. Tahmini kaç kalori yaktırdığını bilen arkadaşlar varsa yazabilir yorum olarak. Ben sürelerimi de telefonuma indirdiğim tabata timer uygulamasını kullanarak ayarlıyorum. Tabata egzersizinde de 20sn yap 10sn dinlen prensibi geçerli olduğu için süreleri kaçırmamamızı sağlıyor bu uygulama. Program ise şöyle;

Isınma hareketleri
    30sn hafif tempoda olduğun yerde koş
    30sn arm cross
    30sn topukları vurarak koşma
    30sn dizleri karna çekme
    30sn squat
    30sn jumping jacks

HİİT KARDİYO KISMI(bu kısımda tabata uygulamasını kullanın.20sn yap 10sn dinlen şeklinde tüm hareketleri 4er set yapıyoruz)
    power jack x 4 set
    plank jack x 4 set
    jumping lunges x 4 set
    mountain climbers x 4 set
    burpees x 4 set
    jumping jacks x 4 set
    plank x 4 set

Umarım faydalı olur :) Ayrıca sizin de programa eklemek için bildiğiniz hareketler varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz :)

Sayfayı Paylaş