Örnek Beslenme Sorusu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aee tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aee

aee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, 3 aydir haftada 5-6 gun spor yapiyorum. Her gun ilk 1 saat kum torbasi ve mekik, sonrasinda da gun gun - bolum bolum vucut gelistirme yapiyorum. 3 ayda 14 kilo vererek 90dan 76 kiloya dustum ve kaslarimda gozle gorulur bir gelisim oldu. Amacim 70 kiloya dusup, kas gelistirmek. Yani hem yag yakip hem de kas gelistirmem lazim.

Beslenme konusunda; her gun, agzima attigim her seyi tek tek bir deftere yazip ne yedigimi goruyorum.

Her gun 1600 - 1800 kcal kalori, 140 - 170 gram protein, 150 gram karbonhidrat, 50 gram yag, 30 - 40 gram lifi tamamen dogal besinlerden aliyorum.

Bugune kadar okuduklarima gore ideal bir beslenme programi olusturdugumu dusunuyorum. Burada bunlari paylasip fikirlerinizi almak, eksiklik ya da yanlisliklarim varsa ogrenmek istedim. Herkese kolay gelsin..

2. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 5-6 gün antreman yapan bir kişinin özellikle erkekse 1600 gibi komik kcal miktarlarına düşmemesi gerekir. Bu sizim basal metabolizma ihtiyacınızın bile altında ki siz bir de üzerine günlük aktivite + antreman yapıyorsunuz. Bu şekilde kg kaybınız duracak veya gitgide yağ ile birlikte kuru vücut dokusundan da kaybedeceksiniz. Overtraining olmanız zaten kaçınılmaz. Tüm bunlardan sonra da yoyo etkisi ile verdiğiniz kiloları tekrar alacaksınızdır.

İlk iş acil olarak kcal miktarını 2000+ olarak optimize edin, karb miktarını biraz arttırın. Spor da 6 gün yerine 4 güne çekip dinlenme için vücudunuza şans verin.

Bekci bunu beğendi.
  3. aee

aee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkur ederim, tavsiyenize kulak asip bugunden itibaren kalori miktarimi arttiracagim. Fazla hirs kotu sonuclar getirebilir dediginiz gibi..

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    arkadas overtraning in esiginde zaten,bir diger basliginda performans düsüsünden bahsetmis:)

5. aee

aee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Burasi ne guzelmis yahu. Aklima takilan sorulara kendi kendime yanit aramaktan yorulmustum. Tesekkur ederim.

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Aklina takilan her soru icin baslik acmanada gerek yok,forumda kafana takilan bütün sorularin cevabini ufak bir arama ile bulabilirsin
    Kolay Gelsin.

Sayfayı Paylaş