Önemli Bir Desteğe İhtiyacım var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mert Çağlar tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mert Çağlar

Mert Çağlar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,Öncelikle 14 Yaşımdayım 175cm Boyunda 70 Kiloyum.
    Göbegim-Yagım Oturmadıkca Cıkmıyor Oturuncada cok az cıkıyor Fakat Suana kadar Hergun 30 Dakıkaya Yakın Koşarım Ve Basketbol-Futbol İkisiylede ilgilendıgım İçin Sağlam bir vucudum var.Goruntude Bakınca Arkadaslarım Sisman olmamama ragmen ırılıgım ve Vucudumdan Hulk Lakabını takmıslardı
    İşin asıl mevzusu bugun dambıl calıstık arkadaslarla ve Tek kol 10 Kg ınanılmaz rahatlıkta kaldırdım.Forumlarda bazen bakmıstım ve 19 yaşındakı arkadaslar 9 kılo kaldırabılıyorum falan yazmıslardı Benım yaşım ıcın 10 kg çalışmak fazlamı olur ? Onerılerınız nelerdır?

2. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    3 set ve her sette 6-8-10-12 gibi tekrarlar yap, hangi ağırlıkla setleri tamamlıyorsan ideal ağırlık odur.

Mert Çağlar bunu beğendi.
  3. Mert Çağlar

Mert Çağlar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler fakat anlamadım? 3 Sette Set bası 6-8-10-12 kere kaldırmamı? sırayla

4. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Dumbelli al 8 kere kaldır indir, sonra 30-60 saniye arası dinlen ve diğer kola geç. Bu bir set oluyor.
    Bunu 3 kere tekrarlıcaksın.
    Kendine uygun ağırlığı böyle bulursun.
    Daha hafif bir dumbellin varsa önce onunla biraz çalış ısınma hareketi olur, kramp ve ağrıların önüne geçmiş olursun ısınırsan.

Mert Çağlar bunu beğendi.
  5. Mert Çağlar

Mert Çağlar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam Saol Bugun Aynen onu 10 Kg Tek kol Yapıyordum 10 Ar kere 3 set Sıkıntı cıkarmaz degılmı 10 Kg Yaşıma gore cunku cok olmaz denilen yazı gordum boy konusu vb vb.

6. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Kol hareketlerinin boyuna etki edeceğini zannetmiyorum genelde bacak ve omuz hareketleri boyu etkiler diyorlar. 10Kg yaşına göre çok iyi tabi ne kadar agir calisirsan o kadar guclenirsin.

Sayfayı Paylaş