ÖNEMLİ! Gut hastalığı ve vücutcu olmak..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dexterrr tarafından 16 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    fazla protein alımının gut hastalıgına yol actıgı söylenmekte.. genellikle ayak basparmak ekleminde şişliğe, kızarıklığa neden olan bu hastalık 'gut hastalığı' ilerki sahfalarda inanılmaz bir agri yapabilmekte...
    ---------
    bende aynı aynı şekilde ayak başparmak ekleminde şişme ve kızarıklık var ama ağrı sızı yok beni rahatsiz etmiyor... hastaneye gitmedim çünkü doktorun protein alımı azalt diyeceğini tahmin ettiğim için moralimi bozmak istemiyorum :( fakat aranizda ayni problemi yasiyan arkadaslar var mi?? :?

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    geçen kızarıklıkşeklinde değil ama ayak tabanımda hafif yakan bir ağrı hissettim 1 hafta içinde geçti artık ne oldu bilmiyorum ama protein alımını azaltmıştım bende birazcık bence sende biraz azalt bir süre bende guttan korkmuştum ama geçti

3. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet benim de aklıma gelen bir konu olmuştu bu. Babam zaten hep diyor, oğlum gut olacan bu kadar protein alma falan diye.. Bende diyorum, baba vg yapan insanlar normal insanlara göre 2 kat daha fazla protein alması lazım falan diye. Aslında ayaklarımdaki ağrı bundan da olabilir şimdi aklıma geldi..

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Vücut agırlıgının (kg) cisinin 2 katının üzerine cıkılması onerilmiyor.. (Spor yapmayanlar icin) bu su demek;

90 kg bir adam eger spor yapmıyorsa, ozellikle protein sentezini tetikleyen " body building " yapmıyorsa ; 180 gr mi gecmemeli günlük protein miktarı olarak...

Body yapan biri ise agırlık(kg) X 2.5 katına kadar protein alabilir.. ama bunu yaparken toplam kg /2 gram dan fazlasını tek ogunde almamak sartıyla...
    örneklemek gerekirse;

90 kg bir adam;
    - vücut calısmıyorsa; 180 gr protein i gecmememli

- vücut calısıyorsa; 235-240 gr a kadar protein alabilir, ogun basına 45 gr mı gecmemek kaydıyla....

Kaynak : Ahmet Enünlü

jimraynor bunu beğendi.
  5. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    bu durumun dayanağı nedir? yani herhangi bir araştırma vs vs.ye mi dayanıyor?

Sayfayı Paylaş