Önceliğim büyümek mi olmalı yoksa yağ oranı mı azaltmak mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fbkdr1234 tarafından 24 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Yaşım 21. 1.75 boy ve 80 kilo ağırlığındayım. Endomorf vücut tipindeyim ve %20 civarlarında yağ oranım var.

Şuanda yaşadığım ortam nedeni ile disiplinli bir diyete girmem çok çok zor. Hem mevsimler olarak hemde tek başına yaşayan bir öğrenci olduğumdan yiyecekleri kısamıyorum çok fazla. Benim merak ettiğim önce yağ oranımı düşürüp daha sonra mı hacime yönelmek daha doğru olur yoksa ocak şubat mart tamamen büyüme programı uygulayıp ( tabii yağsız bir büyüme ) nisan-mayıs aylarında ailemin yanına döneceğim için sıkı bir diyete girmek mi ?
    2 aydır %80 diyetime dikkat ederek hem gözle görülür bir yağ yakımı gerçekleştirip hemde biraz büyüdüm.

Daha doğrusu 3 seçenek var. 2 aydır devam ettiğim gibi dikkat ederek yarı yağ yakımı yarı büyümeye mi , tamamen yağ yakımına mı yoksa tamamen büyümeye mi odaklanmalıyım ?

Bu arada 10 yıl aktif yüzme, 2 yıl aktif fitness yaptım. 1.5 yıl aradan sonra tekrar başladım ve vücudum tekrar adapte olmuş durumda. Uyku düzenimde problem yok.

Son düzenleme: 24 Aralık 2015

Sayfayı Paylaş