Ölüm diyetine girdim galiba

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lantis44 tarafından 4 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    coyote buraya yazmamaya kendi kendime söz vermiştim ama daha açıklayıcı olması vede ketojen diyet hakkında bilgi sahibi olunulması adına kendi uyguladığınız yada uygulanabilir bir beslenme programını paylaşmanızı isterim. mesela KAHVALTI - ÖGLE YEMEGI - ANT ONCESİ - ANT SONRASI - AKSAM YEMEĞİ OLMAK UZERE gruplandıralım. ortalama 80 kg lık bir erkek için ogunlerde neler yenmeli? kalori ihtiyacı ne kadar olmalı (kas inşa etmek adına soruyorum . yağ yakımı için deil)? son olarak diyetteki bilgiler. yani en son kalori - yağ - karbonhidrat - protein değerlerini verirseniz iyi olur. vermek zorunda deilsiniz. ancak bu kadar tartışılan bir konunun aydınlatılması için bunu istedim. diyelimki ben bu şekilde kas inşa etmek isteyen biriyim. sizde benim antrenorum olun. bana gunluk beslenme programı verirmişsiniz gibi. umarım forumda bu derece tartışılan bu konu hakkında vede bu şekilde beslenmeye çalışan insanlar için bir beslenme (ortalama) programı cıkarabilirsiniz. şimdiden teşekkür ederim.

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @Coyote, yazdıklarında metabolizma hızını tam olarak anlamadığını tahmin ediyorum.

Metabolzima hızı, vücudun enerji tüketme hızıdır. Vücut, aldığı kalorilerin harcadıklarına gore az olduğunu düşünürse hemen hızını yavaşlatır. Bazı insanların genetik olarak metabolizması yavaştır. Bazılarının ise hızlıdır. Bu yüzden bu forumda "ne yesem kilo alamıyorum", ya da "su içsem yarıyor" topiclerini bol bol görüyoruz...

Hormonlar da metabolizma hızını etkiler. Mesela, tiroid hormonu, erkeklik hormonu büyüme hormonu, stres hormonu olarak bilinen adranelin ve noradrenalin hormonları metabolizma hızını artırır. Nedensiz yere kilo alıyorsanız bu hormonlarınızı ölçtürün. Çünkü özellikle troid hormonunda yaşanan dengesizlikten dolayı kilo alanların sayısı ülkemizde oldukça fazla...

Beslenme şekli de metabolizma hızını etkiler. Özellikle kötü beslenme metabolizmayı yavaşlatır: beyaz ekmek, patates (patates püresi ve kızartması), pirinç pilavı, beyaz makarna ....
    Bunların yerine tam buğday ekmeği, kepekli ekmek, bulgur pilavı, haşlanmış sebze veya bakliyat yemeği, kepekli ya da ıspanaklı makarna...

Sen farkında olmadan metabolizma hızını yüksek tutuyorsun, bu yüzden kendini enerjik hissediyorsun... Kan şekerin muhtemelen sık dalgalanmıyor ama kesinlikle alt seviyelere de inmiyor.

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sayın coyoteye çok sık sorular yoneltiyoruz ama umarım mazur görüp cevaplar.

4. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1.5 ayda 11 kilo verdim sabahları şekersiz sütsüz filtre kahve,öğlenleri ton balıklı salata veya küçük bi tabak yağsız sebze yemeyi,akşamları göğüs tavuk yanında cacık veya salata öğlenle akşam arasıda bi meyva mürdüm eriği veya yeşil elma.haftanında 3 günü antreman yaptım.tavsiye ederim

5. commonbabyss

commonbabyss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3. Karbonhidratsız beslenme ile yağlardan daha hızlı kurtulursunuz: Uzmanlar, karbonhidratın, sinir sisteminin adeta 'yakıtı' olduğunu ve karbonhidratsız bir beslenmenin sinir sisteminin sağlıklı işlemesini engelleyeceğini belirtiyorlar. Düşük karbonhidrat diyetinin başarılı olmasının bir nedeni ise insanlarda açlık hissinin oluşmaması. Ama eğer karbonhidrat alımını gerçekten çok düşürürseniz ketoz durumu yaşarsınız (vücudunuzun enerji için karbonhidrat yerine yağ kullanma durumu). Ketoz açlık hissini ortadan kaldıran bir durumdur. Ama bazı insanlar ketoz durumundayken kendilerini iyi hissetmediklerini söylemektedir. Ancak, uzun süre bu diyeti uygularsanız, metabolizmanız yavaşlayacaktır. Ancak bu da tiroid bezini olumsuz etkiler.

6. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Uzmanlar çok şey belirtiyorda çoğu teori :)

7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0

emin ol pratiktede işe yarıyor. ama kas kazanımı cok az olur. definisyon diyeti işte. ama bol bol bcaa desteklenirse bişeylerde olabilir belki.

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Bu bilginin bir kısmı doğru fakat metabolizma hızı yavaşlamaz. Yeterli karbonhidrat alınmadığında T3 T4 ile ilgili sıkıntılar başlar ki bunu restlemek için karbonhidrat yükleme günleri var. Hem leptin hormonunu dengeler hemde yağ yakımının devamını sağlar. Kendini ketoda iyi hissedemeyenler 100 gram karbonhidrata kadar çıkarlar. Bu seviyede karbonhidratta bireyi ketoz durumda bırakabilir. Örnek olarak Targeted Ketogenic diette böyle olur. Hiçbir diyet 0 karbonhidrat diyeti olamaz. Haftada 6 gün 0 a yakın karbonhidrat alınabilir fakat illa ki 1 gün full devasa karbonhidrat yükleme yapılmalıdır.

Gelelim ketoyla kaslanılabilinir mi olayına. Evet kesinlikle kaslanılır. Diyet listesi istenmiş ben yardımcı olayım. Keto diyette 2000-2500 arası kalori alınır. Kas kazanımı içinde kendim için yazıyorum 4000-4500 kalori alınır. Fakat haftada 2 defa devasa karbonhidrat yükleme günü yapılır. Yağ yakımı için kullanılan diyetten farkı kalori miktarının artışı ve 2 gün devasa karbonhidrat gününün olması. Fakat bu şekilde kaslanmak kolay değildir. Normal karbonhidratlı yüksek beslenme şekline göre daha yavaştır. Yurtdışında şu an böyle beslenip kaslanmaya çalışan bireylerde var. Mesela sitede verdiğim kitap linkinde UD2 diye bir diyet şekli var. UD2 kitabında bu şekilde beslenip kas kazanmayı anlatıyor. Fakat 1 e 1 uygulama isteyen birşey. Kolay değil. O yüzden kimseye önermem bu şekilde beslenip kaslanmaya çalışmayı.

Keto Bulk örneği

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=128670601

Keto Bulk 'un anlatıldığı makale

http://www.bodybuilding.com/fun/keto2.htm

Son düzenleme: 19 Ocak 2011
  9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    yazıları inceledim. gerçektende pahalı ve bir o kadarda uygulaması zor. ama mantıklı. kesinlikle mantıklı. uygulamayı başarabilen kesinlikle sonuca ulaşabilir. bense bunu biraz daha kolaylaştıralım diyorum. mesela tamamen ketogenic diyete bağlı kalıp sadece ant oncesi veyaa sadece sabah olmak uzere en temiz karb kaynaklarında biri olşan yulafı tuketmekten yanayım. bu sayede enerji dengesinide koruyabiliriz. insülinde çıldırmayacaktır :D bu bakımdan önerim şu (eğer uygunsa siz bu diyette daha fazla söz sahibisiniz) : gunluk 150 - 200 gr yulafı veya daha fazlasını. ve ya daha azını kişiye gore diyelim. azar azar 5-6 ya bolerek almak. bu daha mantıklı geliyor gibi. ant sonrası wheyle alınan meyve dışında. bunları neden yazıyorum çünkü bir arkadaşımı ketogenic yontemle harika bir forma sokmayı başardım. şimdi kutle kazanmak adına bir şeyler yapmak istiyoruzki bu konuda fazla bilgi sahibi deilim. ancak bu yazıyı okuyan herkese belirtmek isterim bu diyet belkide en yiyi definisyon ve zayıflama diyetlerinden biridir. ancak kutleye gelince (yağlandırmadan kazanmak adına) yulafı kullanmak aklımıza geldi. temiz bir karb kaynağı lifli ozelliğiyle tok tutma ve bagırsak faaliyetlerini arttırma gibi ozellikleride var. sizdende oneri bekliyorum bu konuda. ikna edebilirsem fotolarını da ekleticem gerçektende şaşırtıcı gelişme kaydetti.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:27 ----------

soru olarak yarı ketogenic bir diyet uygulamasına geçişde diyebiliriz. burada amaç kaloriyi yağ karb olarak dengelemek deildir. ama karbdan bir bakıma faydalanmamakda yanlış olabilir düşüncesiyle ;

1- gunluk 200 gr yulaf ortalama 800 kcal ediyor. bolerek kullanılması yağlandırırmı?
    2 - bu karb kaynağı kaslarda ne kadar atp sağlar. bunun hiç almasakda kreatine mi donsek?
    3 - antesnasında almayı dusunduğumuz sporcu içecekleri olumsuz yonde etkileme yaparmı?

sorulerdanda anlaşılacağı uzere ant performansı ve kutle kazandırmak adına bikaç deişiklik yapıcaz. aslında insülin etkilerinin ne derece onemli olduğunu budiyettle anlamış oldum. gunde 5-6 ogun yiypte şişmanlamayan aksine zayıflayıp define olmak gibi mucizevi şeyler gerçekleştiriyor. ancak ant sonrası alınan glisemik indeksi yuksek bir meyve yada meyve suyuyla alınan whey hariç. ant oncesindede kas kaybı yaşamamak adına whey oneriyorum. ancak performas arttırmak adına ben burada ant oncesi yulaf dusunuyorum. yada sadece bunu ant oncesi aldırmayıp gun içerisinde boldureyim diyorum. boylece yağlandırmadan bir enerji kaynağına donustrebiliriz dusuncesindeyim. e kadar doğru olur tabbiki denemek azım ama siz daha deneyimlisiniz diye arkadaşımın hatrına buraya yazdımki yazmayacam diye kendi kendime soz vermiştim. bunarı bana biraz olsun acasanız sevinirim. bu arada onerdiğim antrenman rutininide buradan yazayım belkide bu şekilde bu işi yapanlar varsa faydalı olur. yaza doğru definisyon adına bende dusunmekteyim bunu. 1-2 aylık bir uygulama yapabilirim :D program soyle :
    A - Gogus ve sırt B - Omuz ve kollar

1. hafta : ptesi A - salı kardiyo - ç.şamba B - perş rest - cuma A - c.tesi bcak kalf - pazar rest yada kardiyo

2.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:43 ----------

2. hafta : p.tesi B - salı kardioy - çarşamba A - perşembe rest - cuma B - c.tesi bacak kalf - pazar rest yada kardiyo.

harbir bolge 3-4 gun arayla çalışılıyor. yeterli bir dinlenme suresi diye dusundum. bundaki amaç p tesi A yapıpta diğer A'yı bir hafta sonra yapmak ve tembelleşmektense donusumlu olarak kullnıp hem sureyi biraz daha azaltmak hemde haftada bir grubu donusumlu olarak 2 kere uyarmak için. buda bir tur şaşırtmaca kaslar uzerindede etkili. sadece bu diyetle değil. normal koşullardada son derece uygulanabilir. yukarıdaki sorularımın amacı bir bakımada acaba kişi bu karbları alırsa ketozdan çkarmı. vucut çalışma sistemini normale dondururmu amacındaydı. cunku boyle bir durumda alınan yağlar olumsuz etki yaratacaktır. cevaplarınızı merakla bekliyoru saygılar

10. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    bu diyetle anca su kaybedersin.. zayıfladığını düşünürsün.. daha iyi bir beslenme programı yap derim..

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    haksızlık etme ben bununla zayıflamaz denen adamı zayıflattım. bu diyet devamlı uygulanamaz sadece o doğrudur.

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bu diyet devamlı uygulanabilir,

öncelikle metabolizma hızı dene şey insan bedeninin aldığı enerji yakmasından ibarettir.

Sonuç itibarı ile ben X enerji kaynağını alıp Y enerji kaynağına çeviriyorsam bir yerlerde bir yanlışlık vardır.

Örneğin karbohidrat, kas glikojeni dolduğunda tamamen yağ depolarına atılır ve insulin direnci oluşur.

Dolayısıyla yağsız besleniyorum nasıl yağlandim der insan.

Oysa gerçek böyle değil.

Olayın sırrının kan şekerinde oldugunu söyledik.

Bütün karbohidratlar kesilmeli.

Sınırsız yağ verilmeli ve bolca protein.

2 hafta sonra meyveler beslenmeye eklenmeli.

2 hafta sonra meyve+bolca yağ protein veriyoruz.

Butun karbohidrat kaynakları 2 hafta tüketilmemeli.

2 hafta sonunda insan vücudu ile uyumlu olan karbohidrat kaynakları alınabilir ancak yağlar kesilmemeli.

İnsulini daha ağızda yükselten kaynaklar kesilmeli.

Orta derece ve çok yavaş insulini arttiran kaynaklar azaltılmalı ama yağlar hiç bir zaman kesilmemeli.

diyet çok başarılıdır,diyetin başarısı zaten yağla çalışan insan bedeninin gene biz insanlar tarafından HPA yoluyla çalışmasını sağlamaktan ibaret.

Kas kazanmak icin karbohidrat lazımsa yağ yakmak içinde daha fazla yağ gerekir.

Ketojenik diyet dünyanın en temiz en masum diyetidir.

Karbohidrat kaynakları oldukça azaltılırsa yine başarı sağlanır.

Bolca yağ+protein ve 4-5 öğüne bölünmüş çok düşük karb alınırsa yine başarı sağlanır

insulin resistansı korunduğu müddetçe başarı sağlanacaktir.

Eğer insulin açlık seviyesine inerse yağ yakılacaktir.(70 miligram)

Dolayısıyla insulin açlık seviyesine inmediği müddetçe yağ yakılamayacaktir.

insulin açlıkta 3-5 uniteye indirilirse ne demek istediğim anlaşılır.

kişi muhtemelen enerji patlaması yaşayacaktir.

igidu bunu beğendi.
  13. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman benim onerdiğim yulaf ezmesi kişiyi ketoz durumdan çıkarmaz diye dusunuyorum. mantıken alınan karb.ın kişiyi yağ yakar durumdan çıkarması yani ketoz durumdan cıkarması endişesi oluyor. o zaman bolca verilen yağlar yağ yakma mekanızması sekteye ugradığından geri donus yapacaktır. bunun için sınırlı karb. vede en mukemmel kaynak olarak ben yulaf ezmesini onerdim bilmiyorum ne kadar doğru yaptık.

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Mekanizmayı şöyle özetleyeyim.

Yasaklar, Bütün karbohidrat kaynakları kekler pastalar çörekler alelade şekerler kan sekerini yükselten ne varsa yasak. Eğer yenilirsede çok az oranlarda yenmeli oldukça az. Früktoz kaynaklarının hepsi yasak. Eğer çok dayanılamassa çok az oranlarda alınabilir. Daha fazla yağ ile daha az karbohidrat kaynağı alınabilir.

bilhassa ekmek yasak. İnsulin uzerinde direnc oluşturuyor. Unlu şekerli gıdalar özellikle yasak. Kesinlikle ağzımıza dahi sokmayacağız.

Yağda bir sınırlama yok, doyana kadar yiyin.

xxxxxxxxxxxxxxxx

Meyveler: Früktoz içeriği yüksek meyveler yasak, Glikoza dönüştürülebilen meyveler sınırlı olarak alınabilir. total beslenmenin yüzde 10 kadarını oluşturmalı.

Yeşil yapraklı sebzeler serbest. dilediğiniz kadar yiyin.

Kök sebzeleri ve glisemik yükü düşük sebzeler yenebilir. Posa içeriği zengin olmalı.

Bakliyat alınacaksa eğer, örneğin kuru fasulye az oranlarda alınabilir. Barbunya alınabilir.

Proteinler ve yağlar, bir sınırlama yok. Yeşil yapraklı sebzeler proteinlerin asit yükünü düşürdüğü için 3 grama kadar serbest.

Direnci yenene kadar bu şekilde beslenilmeli.

Direnci yendikten sonra karb eklenebilir düşük oranlarda olmalı.

Çok dayanamassanız karbohidrat alırken whey alın.

Böylece çok daha kolay ketosis durumuna düşersiniz.

Diyetin başlarında iseniz mümkünse Whey protein gunluk 25-100 grama kadar alın. mumkunse kefir için.

günde 2-3 litre kefir. 4 saatte bir whey alın.

Haftada 1 gun büyük bitter çikolata serbest.

Eğer klasik ketojenik diyet yapacaksanız CKD,

özellikle antremanlarınızı ağır tutmayın yükleme günlerinde çok dikkatli olun. kan şekerini ağızda yükselten kaynaklardan uzak durun.

En büyük düşman basit şeker ve türevleridir.

Protein ve yağda sınırlama yapmaya kalkmayın kalori hesaplarını unutun.

Doyana kadar yiyin ve proteini arttirin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:03 ----------

oklohama, özellikle insulin kas kazandırıyorsa glukagonda yağ yakmamızı sağlıyor.

Dolayısıyla insulin ve glukagon birlikte bir ahenk içinde çalışır.

Özellikle yüklemeli ketojenik diyet yapılmassa (CKD)

gun içerisinde düşük oranlarda karb kaynağı alınabilir. ancak çok düşük olmalı. gunluk 50-75 gram kadar.

ancak CKD daha başarılı.

Ancak bu şekildede başarılı.

yanlız istenen şey tamamen karbohidratın kesilmesidir. Bana görede karbohidrat kesilmeli.

Benim tercihim düşük şekerli meyvelerden yana.

vücut butun yağları kullanana kadar karbohidratları çok az almalıyız bu benim tercihim.

Ketojenik duruma vücudunuz uyum sağladığı zaman, az oranlarda karbohidrat alsanızda kaslara gidiyor siz yağları verdikçe glukagon kan sekerini sürekli koruyor.

Zaten diyabet değilseniz koruması gerekir.

Bunun icin sevinmemiz lazım.

Şöylede yapılabilir karbohidratları arttirin daha sonra whey ve yağ yükleyin.

2-3 gunde bir karb alın. çok dayanamayanlar 2-3 gunde bir karbohidrat alsınlar.

ancak düşük oranlarda neşelenmek için.

dahada yardımcı olabilirim.

Altını çizelimde kas yıkımı olur demesin kimse.

Özellikle protein ve yağ alındığı müddetçe kaslar korunacaktir.

Glikojen eksilicektir tabiki. kaslarınız biraz daha düz bir görüntü alabilir canınızı sıkmayın.

Eski ağırlıklarınızın uzerine kilo koyacaksınız ve kas kazanacaksınız.

Yeşil yapraklı sebzeleri bol bol alın. Bol su için erken uyuyun keyfini çıkarın.

mumkunse butun bağımlılıklarınızdan bu yolla kurtulabilirsiniz.

Son düzenleme: 3 Şubat 2011
    igidu bunu beğendi.
  15. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    yazdıklarınız için teşekkür ederim. bakalım bu yulafın herhangi bir olumsuz etkisi olursa bununla ilgili bu konuya yorum yaparım. en azından bir 5 kilo daha verdirebilirsek harika olacak inşallah başarıcaz.

Sayfayı Paylaş