Ölçüm sonuçlarım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alexfb tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    8,5 ay sonunda tekrar ölçüleri aldırdım.

bundan önceki ölçüleri mayısta aldırmıştım. mayısta 68 kilo iken bugün 69 kilo ve en çok canımı sıkan konu da bel ölçüm 77'ydi 81'e çıkmış.

diğer ölçüleri söylememe gerek yok zaten sanırım. moralimi bozan konu zaten bu. yağ oranım internet sitelerine göre mayısta %10 iken bugün %14'e çıkmış.

boyum da 180 bu arada.

şimdi yağ yakmaya başlasam, zaten 69 kiloya zor ulaştım yağ yakıp da yine 65lere düşmeye korkuyorum. 69 bile yeterli kilo değil zaten. kilo almaya çalışsam bu sefer 72-75 arası olup da yağ oranı daha çok artar diye de korkuyorum.

yani benim düşünceme göre ne yapsam sorun olacak sizce napmalıyım? spor salonundaki hoca bir sorun görmüyor bu konuda, yağ oranını düşürmem gerekiyor mu dedim zaten zayıfsın gerek yok şimdilik, biraz yağlansan da olur dedi.

siz ne yapmamı önerirsiniz?

ve şunu da sormak istiyorum kilomun sadece 1 kg artıp belin 4 cm artmasının sebebi nedir ve nerede hata yaptım?

2. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle asla internet sitesinden hesapladığın yağ oranına inanma ve aldanma ayrıca bel ölçün büyüyo diyede korkma eğer yeteri kadar kalın bi belin yoksa zaten hacim kazanması normal belli bir seviyede duracaktır. 1.80 boy için 69 kilo az bile nerdeyse, yağ yakmaya ihtiyacın yok aynen devam

3. omerk

omerk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bel ölçüleri gün içerisinde bile o oranlarda değişkenlik gösterir. Uç noktada bir örnek olacak ama sabahki kilomla akşamki kilom arasında benim de +/-3kglik bir fark var. Kardiyo ve mekiğe abartmamak kaydıyla devam et.

4. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok teşekkür ederim biraz moralim düzeldi :)

ilk başladığımda 62 kilo olduğum için cardio hiç yapmadım şu ana kadar hala da başlamayacağım gibi gözüküyor. sadece ilk 3 ay filan bisiklet kullanmıştım ısınmak için 5 dakika.

5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Toplamda 1 kilo alıp, beliniz 4 cm artmışsa muhtemelen beslenmenizde ters giden bir şeyler vardır.
    Beslenmenizi daha sağlıklı bir şekilde düzenlemenizi tavsiye ederim.
    Zaten artık Eylül ayında olduğumuz için yağ yakımı veya definasyona girmenin bir anlamı yok.
    Mart-Nisan ayına kadar düzgün ve sağlıklı bir beslenme ile bulka girmen senin için daha faydalı olacaktır kilo alımı ve kas kütleni artırman açısından.

İyi günler,

6. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim.

yani şunu mu yapmalıyım mart-nisan'a kadar 75-80 kilo arasına gelip(tabi yağ oranını sabit tutup veya çok az artırarak) o andan itibaren de yavaş yavaş yağ yakıp 72-75 kilo arası %7-8 yağ oranına ulaşmak? veya başka bir şey mi yapmalıyım?

8,5 ayı doldurdum ama şu bulk olaylarını yeni öğrenmeye çalışıyorum zayıf olmamdan dolayı hiç gündemime gelmemişti sanırım :)

7. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Bu şekilde yapmanız daha mantıklı olacaktır.
    Kış döneminde bulka girmek yani hacim kazanma dönemine girmek daha doğrudur.
    Tabi burada hele olsa kilo alacağım deyip beslenmeye dikkat edilmezse zararını göbekle çekersiniz :)
    Mart-Nisan ayları gibi de yağ yakımına girerseniz en azından yapacağınız diyetin, kardiyonun daha bir anlamı olur.
    İyi bir beslenme, antrenman ve dinlenme ile sağlıklı bir spor her dönem önceliğimiz olmalı.

İyi günler,

8. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    anladım çok teşekkür ederim tekrar :)

Sayfayı Paylaş