Öğrenciyim tavsiye istiyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BlueTix tarafından 25 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar bu hafta spor salonuna yazıldım amacım kilo almak lise sona gidiyorum maddi durumumuz pek iyi değil geçen sene 2 ay gidebilmiştim çok hoşuma gittiği için tekrar yazıldım geçen senede beslenememiştim maddiyattan dolayı bu sene aldığım 300 lira staj parasına dayanarak başlayayım dedim baktım gene denkleşmeyecek gibi.

Bu hocanın verdiği beslenme programı.Acaba beslenme maliyetini karşılayabileceğim düzeye indirgeyebilir miyim?
    IMG-20151223-WA0001.jpg
    Birde ben 3 gün staja 2 gün okula gidiyorum bu ara öğünleri nasıl yiyebilirim?Yani demek istediğim yanımda nasıl götürebilirim?
    Yardımcı olacaklara teşekkürler.

2. ocean1407

ocean1407 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum aslında, tavuk göğüs kilosu 8-11 tl, bulgur ve pirinç çok ucuz, bunun alternatifi olarak yeşil mercimek ve fasulye de önerebilirim , eti lifalif de 500 gr 4,50 tl idi sanırsam. Yani eğer fındık vs pahalı geliyosa açık olarak pazarlarda daha uygun ordanda temin edebilirsin ve herşeye tamı tamına uymak zorunda değilsin ki bence beslenme programında büyük bi yanlışlık var, 600 gram tavuk göğsü var o programda 150 gram protein burdan , yumurta ve peynirlerden + bitkisel proteinleride katıcak olursak bakliyat , çerez ve yulaftan gelen ve sütte var tabi

3. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam programa göre eti lifalif 500 gram 8.5 tl ve tavuk göğsüde günde toplam 600 gram 10 lira ordan gitse günde sadece yulaf ezmesi ve tavuk göğsünden hadi biraz indirgesek 15 lira yapar 15x30=450 bu iki besini almaya bile yetmiyor.

4. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    kardeşim . 1. si eti lifalif 4.5 tl ve günde 100 gr yesen 1 tl geliyor tavuk göğsü günde yarım kilo yesen 5 tl den günde 6 . 30x6 = 180 tl Kolay Gelsin..

5. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum ben ayda 400 liraya beslenmemi, benzin paramı çıkarıyorum + üstüne bu ay kot pantolon aldım :D
    Ama alkol, sigara ve dışarıda yeme içme gibi alışkanlıklarım pek yok.

6. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ya dostum tavuk göğüsü fiyatlarına baktım marketlerde 600 gramı 10 liradan aşağı değil lifalifin 500 gramı da 8 liraydı acaba bizim burada mı pahalı?Sadece bu iki besin bile beni aşıyor bu halde.

7. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    kardeş tavuğu sakın marketlerden alma tavukçuda 1 kgsu 10 tl lifalifide migrostan al 4.5 tl . Kardeşim kendi canını sıkma ev yemekleri seni tavuktan aşşağı çekmez

8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Niye kendini pahalıya şartlandırıyosunki ? Günde 100 gr et yiyorum günde 3.5 tl sütüdür şudur budur günde 10 tl. 300 tl de çokta bi para değil

9. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Tavuk göğsü yerine tavuk taşlığı alabilirsin hem yağı hem kalorisi düşük proteini de fazla. Tavuk göğüsünden daha hesaplı böylece geamını azaltmak durumunda kalmazsın :)

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      150,1 KB
      Görüntüleme:
      387
    stefan35 bunu beğendi.
  10. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş