Öğrenci işi beslenme

Merhabalar, yaş 17 boy 1.70 ve 55 kiloyum. vg ye başlayalı 4 gün oldu ondan öncede geçen sene 5 aylık bir geçmişim var. Gelelim konuya antrenman sonrasında hemen alabileceğim karbonhidrat , protein kaynaklı besinler nelerdir neler yemeliyim ? Her antrenman sonrası tavuk yiyemiyorum ihtiyacım olan besinleri ucuz yolla nası karşılayabilirim tadı vs önemli değil önemli olan ucuz olması öğrenciyim sonuçta bütçede kısıtlı ilgilenirseniz çok sevinirim.
 
En ucuz protein kaynağı yumurta ve lor peyniri. Bunları sütle karıştırıp tüketebilirsin spordan sonra. Tat vermesi için kakao da ekleyebilirsin.
 
Yumurtayi cig tuketmek pek saglikli degil bende yurtta kaliyorum lapa yapip yanima aliyorum yanindada ton baligi ayrica lor yulaf fistik ezmesi tam bugday ekmegi favorilerim sanada tavsiye ederim :)
Lor pehniri ile yulafi shake şeklinde yapsam bana yeterli olurmi sizce antrenman sonrası öğün için
 
Ben nesquikin kakaolu sütünden kullanıyorum 2 adet 180 ml. lik kutu
hem kazein hem whey protein var içinde o yuzden süper bişey bence
karbonhidrat miktarıda iyi , tavsiye ederim
 
Bir kutu (180 ml.) 'Nesquik Kakaolu Süt'ün içeriğinde;
Enerji: 132 kcal.
Yağ: 3.1 gr.
Karbonhidrat: 19.8 gr.
Protein : 6.1 gr.
Kalsiyum: 198 mg. bulunur.
 
bende üni öğrencisiyim bendede aynı sıkıntı var azda ucuz protein kaynaklarını hep araştırdım ulaştığım sonuçlar şöyle
TAVUK GÖĞSÜ= 1 paket içinde 4 tane var her biri 200 kg dan fazla fiyat 9 tl ( 3 gün spora gidiyorum her spordan sonra birini yiyiyorum 1 hafta yetiyor bana)
TON BALIĞI= 4 adet bir arada 8,50 tl her birinde 19 gr protein var en az (sporlardan önce yada sonra yiyebilirsin ara öğün olarakta gayet iyi gider
YULAF EZMESİ=en ucuzu 4,25 tl sabah kahvaltısının vazgeçilmezidir. 1 hafta gder sna
YUMURTA=30'lu 8 tl felan günde 2 tane yesen 2 hafta gider daha ne istiyosun :D
ortalama 30 tl hepsi haftalık harçlığındanda alırsın daha ucuzu yok sonuçta dünyanın en pahallı sporu bu unutma
 
bende üni öğrencisiyim bendede aynı sıkıntı var azda ucuz protein kaynaklarını hep araştırdım ulaştığım sonuçlar şöyle
TAVUK GÖĞSÜ= 1 paket içinde 4 tane var her biri 200 kg dan fazla fiyat 9 tl ( 3 gün spora gidiyorum her spordan sonra birini yiyiyorum 1 hafta yetiyor bana)
TON BALIĞI= 4 adet bir arada 8,50 tl her birinde 19 gr protein var en az (sporlardan önce yada sonra yiyebilirsin ara öğün olarakta gayet iyi gider
YULAF EZMESİ=en ucuzu 4,25 tl sabah kahvaltısının vazgeçilmezidir. 1 hafta gder sna
YUMURTA=30'lu 8 tl felan günde 2 tane yesen 2 hafta gider daha ne istiyosun :D
ortalama 30 tl hepsi haftalık harçlığındanda alırsın daha ucuzu yok sonuçta dünyanın en pahallı sporu bu unutma

Cevabın icin çok teşekkürler sanırım en açıklayıcı cevap seninki oldu
 
Back
Yukarı