Öğrenci diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 'Tuna tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Arkadaşlar yaş 18 64-65 kg' ım. Lise 4 e geçtim ve bu sene sabahci olacağım. Ramazandan sonra uyluglayabilceğim beslenme programı lazım. Animal pak ve Optimum whey alacağım. Çalışma programımı 3 güne düşürdüm. Beslenme programımın taslağınıda şöyle düşündüm daha iyi bir program için yardımlarınız lazım. 75-70 kiloya çıkmam lazım.

Sabah
    6:00
    Whey
    4-5 yumurta
    doyana kadar
    Zeytin, peynir, ekmek ve 1 bardak süt

Okul
    (08:00)
    2 Pohaca, meyve suyu

(10:00)
    Yulaflı

Öğle
    12:30
    150 gr dürüm su

İdman öncesi
    Animal pak

İdman
    (04:00)

İdman sorası
    (05:00)
    Animal pak
    Whey

Ev
    (05:30)
    Tavuklu plav, ekmek

(08:30)
    Yarım ekmek ton balık, meyve, çerez (fındık, fıstık, ceviz vs.)

Yatarken
    (11:00)
    sade süt ve ya sütlü whey

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Güzel bir plan ana antremandan önce ve sonra pak almak çok olabilir. Zaten çok sağlam bir ürün. Onun dışında beslenme planın güzel umarım istediklerini elde edersin.

Erzincanl1 ve 'Tuna bunu beğendi.
  3. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Bol karbo ve yağ var ama protein yeterli değil.Miktar ihtiyaca göre değişir o ayrı konu.
    Her öğünde unlu mamül tüketeceğini söylemişsin,bu kadar karbonhidrata ihtiyacın varmı gerçekten?Ciddi kilo problemin yoksa bu kadar karbonhidrat almana gerek yok.İlerde bunlar sana yağ olarak geri dönecek.
    Animal pak neden?
    animal pak yerine güzel bir multivitamin senin ihtiyacını pek ala karşılayacaktır.Hayır ucuzda değil meret. Vücuduna da cebine de artı yük.
    Animal paka vereceğin parayla başka suplementler alabilirsin.Amino asit veya okulda öğün aralarında yemek için protein bar alabilirsin,poğaça veya bisküviden daha besleyici olacağı muhakkak.
    İdman öncesi sadece animal pak yeterlimi.Öncesinde ya bol proteinli bir öğün veyahut whey protein almanı öneririm hem yaptıgın idmanın hakkını verirsin.

'Tuna bunu beğendi.
  4. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Girişde animal pak cıkısda whey mi yapıyım

Arkadaşlar kullanıyordu gelişim acısında iyi fayda sağlıyor diyolardı denemek istedim. Animal yerine Amino asitde alabilirim aslında animal ağır kaçar diye düşüncem vardı.

Unutmadan yağ oranımı sevmiyorum cılız, parça parça gözüküyor. Hacimli gözükmek için biraz yağlanmak istiyorum. 67 68 e kadar çıkmıştım baklavalar duruyordu yine üstüne fazla gitmediğim halde ama şuan ramzan nedeniyle 64 65 e düştüm.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  5. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlarının ne kadardır spor yaptıgına,yaşına veya antreman rutinine bağlı olarak değişir o. Kaç aydır spor yapıyorsun?Güzel bir multivitamin senin ihtiyacını görür,100 liran da cebine kalır.
    Aldıgın protein düşük,amino asitten ziyade bunu arttırmaya yönelik düşünmen daha iyi olur.

'Tuna bunu beğendi.
  6. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    O pohacaları cıkar bence benım hayatımı bıtırdı resmen :)
    sınıf arkadasım ve ben 1 sene boyunca hergun 2 pohaca alırdık sene sonu 2 mızde de gobek....
    Okul da 6-7 saat hareketsiz duruyoruz o hamur ısı cok kotu bence...Ama bunyeden bunyeye degısırmı bılmem.Ama bende gobek yapan tek sey bu oldu.

'Tuna bunu beğendi.
  7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Şuan benim 15. ayım 2kg optimum whey kullandım 3 ay boyunca hala dibinde birşeyler var duruyo. Arkadaş benle aynı yaşda 4-5 ay öndeydi başladıç başlayalı amino asit ve arada animal pak kullanıyorum diyodu

Body yapmadan önce okulda sabahcıyken 3-4 tane yada yuvarlak tostlar vardı onlardan 2 tane yerdim yinede kilom değişmezdi metabolizmam baya hızlı ne yersem yiyim kilo almak zor oluyor biraz :).

8. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan önce sonra protein tozu kullanmanı öneririm ben gene.Antreman öncesi kasları karbonhidrata ve proteine doyurmalısın.
    İyibir multi vitaminin de olumlu etkileri olacaktır mutlaka ama animal pak kullanmakta ısrarcıysan gene senin bileceğin iş.Aldıgın protein miktarını arttırman senin için herhangi bir suplementten daha faydalı olur.

9. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Optimum yanında protein için amino asit ne alıyım ?

10. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Benim tercihim likit aminolar.Bazılarının tadı gerçekten kötü olsada tablet olanlara göre içimi bence kolay,hem kana karışma süresi tabletlere göre daha kısa.2aydır Twinlab amino liquid kullanıyorum çok memnunum.Forumda arat bi incele,fiyatı da uygun.

'Tuna bunu beğendi.
  11. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Tablat olarak Optimum whey yanına weider amino 2200 iyimidir, içecek olarak içemiyorum. 2 si birden içecek kötü olur benm açımdan. Tablet peşine bol su içerim diye düşünüyorum

12. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    İkisini kombine yapmaya gerek yok bence.Weiderin fiyatı çok fazla,optimumla aralarında ufak farklar var.Optimum daha kullanılabilir görünüyor.
    Antremandan önce sonra ve öğün aralarında kullanabilirsin.

'Tuna bunu beğendi.
  13. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Tuna Ben Senin Yerinde Olsam Amino Olarak Gaspari

AminoMax 8000 alırım.Ürünün içeriği hoşuma gitti. Ve Yabancı forumlarda

adından oldukça söz ettiriyor.

Whey olarak ise eskisi kadar Optimum fanatiği değilim.Nedeni ise MyoFusion ve

Nitro-Tech kullanmış olmamdır. Ama sen öğrenci olduğum için fiyat-perfor-

mansta en iyi whey bana göre Twinlab %100 whey. Tavsiye Ederim.

14. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Nitro tech i almayı düşündüm aslında ama optimum öneriyor cogu kişi

15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Tuna yaşın daha 15. Şu an sadece whey protein kullansan yeterli olacaktır. Gerisine şu a için gerek yok. Ayrıca daha ergenlik çağındasın ve kanındaki testeseteron seviyesi grafiğin tepe noktasında yani ne yapsan büyüyeceksin yeterki iyi beslen. Ayrıca karbonhidrat alımıyla ilgili korkma. Hacim kazanmak kilo vermekten çok daha zor. Onu da yaza doğru halledersin. Whey protein kullanmanı tavsiye ederim. Onun dışında pohaçanı okuldan alıyorsun herhalde. Ben pastaneden kepekli alıyordum hem yağı az hem kaliteli ve yavaş sindirilen karbonhidrat için. Birde unutmadan, anabolik duruma geçebilmek için yani kas inşaa için biraz kalorilerde artma olacak ama önemli olan bu kalorilerin şeker gibi gıdalardan gelmemesi. Hatta mümkünse beyaz unu da azalt ve yulaf, kepekli ürünlere yönel. Bunun dışında boyum kısalcak diye korkma 100kg squata girmedikten sonra kemik uçlarında sertleşme olmaz ve boyun uzamaya devam eder. Hatta ağırlık çalışmasıyla zaten çok yüksek olan büyüme hormonu seviyeni bir üst seviyeye çekersin ve sonuçlarıda güzel olur. Ayrıca bu kadar hormon demişken bunlar ayıca senin metabolizmanı ateşleyecekler. Yani günlük kalori ihtiyacın 2000 gibi saçma bir rakam değil. 2500-3000 i bile görebilirsin ama yeterki kaliteli besinler olsun. Bunlar dışında antreman sonrası whey içerken yanına kesinlikle muz veya jelibon ekle basit şeker için. Bu da senin antreman sonrası kas yıkımını azaltıp daha hızlı kas inşaa etmeni sağlayacaktır.

demir00 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  16. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bana optimumdan 5 kg beleşe verseler gene kullanmam etkisiz bir ürün üstüne karnımı çok fena bir şekilde ağrıtıyor nitro-tech çok iyi bir ürün twinlab türkiyede çok gidiyor gibi tüm sitelere baksam ilk biten twinlab ürünleri oluyor özellikle whey protein tozu çabucak bitiyor twinlab iyi gibi duruyor

17. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Konu çok iyi oldu benim için. Bende staj zamanımda nasıl beslensem diye düşünüyordum kara kara. Valla zor geçecek herhalde bu sene.

'Tuna bunu beğendi.
  18. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Yaklaşık 25kg kadar Optimum tüketen biri olarak diyebilirim ki nerden biliyorsun etkisiz olduğunu. Hem içerik olarak baksak Optimumda nitro tech te twinlab da whey protein içeriyor. Biri etkili ötekisi etkisiz mi? Ayrıca mide problemi her farklı protein tozu farklı bünyelerde mide sorunu yapabilir. Bende de twinlab yapıyor ama bu o markayı kötüleyebileceğim anlamına gelmiyor. Sonuçta kaliteli ürünü uygun fiyata satıyorlar. Ayrıca bende bir öğrenci olarak nitrotech e para yetiştiremem. Optimum veya twinlab daha makul. Birde Tuna daha 15 yaşında nitrotech gibi bir ürün içerik bakılından fazla çeşitli olduğu için tavsiye etmem.

19. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    optimum 90 tl nitrotech 109 tl 19 tl fark çok bişey değiştiriceğini sanmam bende öğrenciyim ayrıca ben nitrofullde kullandım geçmişte yaptığım hatadan dolayı açıkca söyliyim optimuma 5 basar hiç bir ağrı bulantı yapmadı sonuç olarak optimumdan daha iyi optimuma para vereceğime nitrofull alırım daha iyi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:20 ----------

ayrıca bazı sitelerde 85 optimum şuanki fiyatı 95 nitrotech ayrıca optimum bu kadar etkili ve dünyada çok satıyorsa profesyonel bodycilerin hiç birini kullanırken görmedim hep muscletech ürünlerini kullanıyorlar geçmişte salondaki bilmediğim ürünü yani nitrofullü çok pahalı bir fiyata almama rağmen gayet iyi bir sonuç aldım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:23 ----------

acaba optimum nutrion hangi profesyonel bodyciye sponsor söylermisin ?

20. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Fazla off-topic oldu ama optimum 1kg kim alır ki. 2.3kg si 140 tl civarı olunca 50 tl daha veririm 1.3kg fazladan alırım işte bu ekonomik.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:27 ----------

http://www.optimumnutrition.com/team.php bunlarda sponsor oldukları.

Sayfayı Paylaş