Öğle Yemeği Spor Öncesimi Sonrasımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kaanugur72 tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kaanugur72

kaanugur72 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kafama takılan bir soru var sporları sabah yapıyorum genelde kahvaltıdan önce ya da ögle yemeginden önce olarak sizce kahvaltıdan önce yapmam dogrumu ya da ögle yemeginden sonramı yapmalıyım ?

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    yag yakimi icin sabah ac karna en guzeli bence hatta sekersiz bi kahve icip tempolu kosu ustune tanimam ama agirlik antremaniysa ac karna gitme,yemegi yer yemez de gitme

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. kaanugur72

kaanugur72 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çok teşekkürler yağ yakımı içindi

4. odincel

odincel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    yağ yakmak için dahi olsa aç karnına ne kadar verimli bir antreman yaparsın bilemem , eğer suplement kullanıyorsan Bcaa & proteinini ac karnına alıp 15-20 dakika sonra sağlam bir kahvaltının 1.5 saat ardından sağlam bir antreman yapabileceğini düşünüyorum.

5. kaanugur72

kaanugur72 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    suplementlerimi kullanmıyorum şuanlık teşekkürler bilgilendirme için

6. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Aç karnına egzersiz yapmak sadece performansın düşmesine ve dolayısıyla daha az kalori yakımına neden olur. Ayrıca vücudu çok aç bıraktığınızda, vücut savunma mekanizmasını devreye sokacak ve metabolizma hızını düşürerek yağların yakılmasını yavaşlatacaktır. birde spğordan çıkınca normalden biraz daha fazla kahvaltı yapacaksınız. ayrıca sabah yediğiniz protein hemen kana karışmaz. hazır toz proteinler bile yarım saatten önce kana zor karışıyor. dolaysıyla mideye iki yumurta hüplet, hemen mide bunu sindiremezki o yediğin yumurtadan kullansın .

işin özü kahvaltıyı iyi yapıp (protein ağırlıklı,) ve besinin sindirimini uzatacak çay yerine süt içmek ve kahvaltıdan hemen sonra yarım saat veya 45 dk içinde spora başlamak yeterli olacaktır. ayrıca zaten yağ yakmak demek aç kalmak demek değilki.
    kural basit, günlük ihtiyacının altında kalori alırsan zayıflar, fazla alırsan şişmanlarsın. sporda, bu harcanan kalori miktarını artırıcı ve kasları büyütücü etkiye sahip. aç karnına sğor zaten performansı düşürür. ağırlık idmanını tam yapamazsın. vucudu boşuna yorma bence.

odincel bunu beğendi.
  7. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    herkes bilir bunu fazla soze gerek yok sabah ac karna yapilan tempolu kosu veya egzersizler maximum yag yakimina neden olur biraz arastirirsaniz..
    Edit:kahve icip kardioya cikacan kafein de yag yakimina yardimci olur

8. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    safa bu konuyu epeyce zamanında araştırdım. iki farklı görüş var. ve en genel görüş aç karnına sğorun yap yakmayı hızlandırmaycagı. banada bu mantıklı geliyor. genelde gerçek sanılan efsaneler olarak geçiyor aç karnına yapılam sğorun maksimum etkiyi yaptıgı

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Son düzenleme: 24 Eylül 2014
  10. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    tamam sustum siz daha iyi bilirsiniz beyler :)

11. odincel

odincel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Estafurullah amaçımız bilgi paylaşımı daha iyi bilmek veya bilmemek değil sonuç olarak birçoğumuz yaşadığımız ve araştırdığımız bilgileri paylaşıyoruz ancak, kafein evet yağ yakımını hızlandırdığı doğrudur en doğal etken diyenler bile vardır; ancak benim düşüncem dolayısıyla metabolizmasını yersiz yere yoracağını düşünüyorum ve aç karnına yapılan antremandan hemen sonra daha fazla kahvaltı yapacaktır arkadaş, ve antreman sonrası protein ağırlıklı beslenecektır ancak gün içinde yorgun olacağını düşünüyorum cünki antremanda hem bütün kalorisini harcamış olarak ve yağlanmamak için yeteri kaloriden uzak duracaktır hepimiz biliriz ki antreman öncesi kalori antremandaki verimi ve enerji yi belirleyen etkenler arasındadır. eeeee nerde kaldı şimdi bu arkadaşın enerjisi ( bahsettiğin doğrudur ancak yanlış isem düzelt lütfen : bahsettiğin biraz profesyonel bir sistem ve bu arkadaş bunu layığı ile yapabilecek mi ? )

12. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş