ÖĞÜNÜM NASIL GÖRÜNÜYOR? GÜN BOYU NELER YİYORUM? ÖLÇÜLERİM NE?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berkegdogan tarafından 15 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Bunu yararlı buldunuz mu?

1. Evet

30,0%
  2. Hayır

70,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar;
    185 boyundayım 85 kiloyum. Bulk dönemindeyim, günlük yemek rutinimden bir fotoğraf ekleyerek size bu ölçülerde birinin az çok nasıl beslenmesi gerektiği konusunda ipucu vermeye çalışacağım.

Sabah 2 bütün 4 beyaz olmak üzere 6 yumurta ve 100gram sade yulaf ezmesiyle 10gram zeytin yağından oluşan güzel bir omletle güne başlıyorum. Tatlandırmak isterseniz içerisine yarım ölçek kadar protein tozu koyabilirsiniz, muzlu ve çikolatalı çok yakışıyor yulaflı omlete. (Not: Protein tozu ekledim diye yumurtayı azaltmayın, hiçbir şekilde yumurtanın yerini tutmaz protein tozu.)

Öğlen - Spor Öncesi - Spor Sonrası - Akşam
    Bu 4 öğünümün hepsi aynıdır arkadaşlar.
    Öğün başı 200gram tavuk göğüs, 100gram beyaz pirinç, 10 gram zeytinyağı tüketiyorum. Bunların yanı sıra brokoli, ıspanak, pazı vs. yeşil yapraklı sebzeler tüketiyorum.
    Not: Bulk döneminde olduğum için pilavıma 10 gram kadar tereyağı koyuyorum, bu benim diyetimi devam ettirmeme yardımcı oluyor. Unutmayın, süreklilik önemlidir, kısa vadeli kıvranışlar sonuç vermez!
    Ayrıca bulk döneminde olduğum için antrenmandan önce bir yarısı, antrenmandan sonra diğer yarısı olmak üzere istediğim orta boy çikolatalardan birini yiyorum.

Haftada 2 kere güzelce büyük bir cheat meal yapıyorum. Hem bulk döneminde olduğum için kalori alımımı artırarak hacim almama yardımcı oluyor hem de arkadaşlarımdan çok kopuk yaşamamı engellemiş oluyor. Kısacası hem kendime hem sosyal hayatıma fayda sağlıyor cheat meal. Tabii benim yağ oranım bulkta olmama rağmen %15 lerde. Yağ oranı yüksek arkadaşlar cheat meal kavramını ayda 1 ya da 2 kere olacak şekilde ayarlasın, çok yüksek yağ oranı olan arkadaşlar yılda 1 bile yapmasın derim. :) Hele ki çikolata kesinlikle tüketmesinler.
    Süt ve süt ürünleri kesinlikle tüketmiyorum, hem bana yaramıyor hem de gerekli bir besin değildir! Hayvanın sütü hayvan içindir :) Biraz araştırma yaparsanız bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Saygılar.
    Asitli içecek tüketimim de haftanın her günü antrenmandan sonraki öğünümle birlikte şekersiz bir meşrubatla sınırlıdır.
    GÜNDE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE EN AZ 5 LİTRE SU İÇERİM! SU EN ÖNEMLİ, EN KİLİT NOKTADIR BU İŞTE! HEM DERİ KALİTENİZİ HEM ADELE ŞİŞKİNLİĞİNİZİ OLUMLU YÖNDE ETKİLER.

DESTEK GIDALARIM:
    APİKOBAL B (KOMPLEKS B VİTAMİNİDİR.) GÜNDE 1 KAPSÜL YATMADAN ÖNCE
    SOLGAR OMEGA 950 (DHA VE EPA ORANI EN İYİ OLAN OMEGA 3 ÜRÜNÜDÜR.) GÜNDE 1 KAPSÜL KAHVALTIDAN SONRA
    KREATİN MONOHYDRATE KAHVALTIDAN SONRA 5GRAM, ANTRENMANDAN ÖNCE 5GRAM
    SOLGAR MALE MULTİPLE (KOMPLEX MULTİVİTAMİNDİR, ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA HASTALIKLARA KARŞI DİRENCİ ARTIRMASI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR.) GÜNDE 1 KAPSÜL KAHVALTIDAN SONRA.
    EN ÖNEMLİSİ DE; 1 ADET MADEN SUYU. MADEN SUYU AĞRILARINIZIN HAFİFLEMESİNE, AKŞAM SAATLERİNDE İÇERSENİZ SABAH UYANDIĞINIZDA DAHA POZİTİF YATAKTAN ÇIKMANIZA VE DİYETİNİZİ DEVAM ETTİRMENİZE BÜYÜK FAYDA SAĞLAR.

TAVUK PİLAV ÖĞÜNÜMDEN BİR GÖRÜNTÜ; (GÖRÜNTÜDE YEŞİLLİK GÖREMEYECEKSİNİZ, BUGÜN HAFTA SONU OLDUĞU İÇİN YARIM KİLO BROKOLİYLE BROKOLİ SALATASI YAPIP BİR OTURUŞTA YEDİM O YÜZDEN ÖĞÜNÜMÜN YANINDA YOK, SAYGILAR.)

Instagram'dan yemeklerimi ve gündelik yaşamımda neler yaptığımı paylaşıyorum. İsteyenler takip edebilir, saygılar, sevgiler.
    https://www.instagram.com/berkegdogan/

Ekli Dosyalar:

2. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Guzel yazmışsın ama süt konusunda kesinlikle sana katilmiyorum. Protein tozunun zaten kendisi peynir alti suyundan yapiliyor. Sütte yogurtta peynirde bol miktarda kazein proteini var yatmadan once tuketilmesi gereken besinler bunlar. Cunku gec sindirime ugrarlar.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Protein tozunu yalnizca bir şeylere tat katmak maksadıyla kullanmamin amaci da süt içeriği yüzündendir zaten :) Sindirime gec ugramasi kaslari uyurken vs.beslemesi acisindan önemlidir ancak kisiden kisiye degismekle birlikte vücutta istenmeyen yaglanmalara, sindirim rahatsizliklarina ve ic huzursuzluga neden oldugu kanıtlanmıştır. Kendimde de gözledigim bu yan etkilerden dolayı süt kullanmam, tavsiye etmem. Saygılar :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Belki alerjin olabilir. Bazi kişilerde ciddi sıkıntılar yaratiyor süt.

berkegdogan bunu beğendi.
  5. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Belki de:)

6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kreatin kullanımı neden iki kez 5 er gram kana karışması 14 gün sürüyor zaten süt konusunda tam olmamakla beraber yanlışsın insan sütü tabiki daha yararlı insanlar için hatta bazı bodyciler yüksek mebla ödeyip anne sütü almaktalar ancak diğer sütlerin etkisi olmicağını söylemek yanlıştır etkisi yüzde 100 deil de yüzde 40 olur lor peyniri yoğurt bunlar casein proteindir ve çok yararlıdır protein tozuda zaten peynir altı suyu tozu dur bazı bisküvilerde bile bulunur yani süt ürünüdür yumurta tüketimi güç umrunuzda deilse sarısız olabilir ama sarısını tüketmeyende güç kaybı olur (kolestrol varsa tüketilmesi tavsiye edilmez)

7. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1) Kreatin kullanımının günde iki kez 5 er gram olmasının nedeni tamamen canımın öyle istemesinden kaynaklanıyor, kendimi daha rahat hissediyorum. Ayrıca kana karışması net 14 gündür diye bir şey yoktur, aksine antrenmandan önce alırsanız kan devranı artacağı için daha hızlı kana karışması işten bile değildir.
    2)%100 ya da %40 diye net bir şey söylenemez, kişiden kişiye değişmektedir. Ben kendimde %1 etkisinin bile olduğunu düşünmüyorum. Yine mayalanmış olarak tüketilen yoğurt ve peynir ya da işlenerek saflaştırılmış olan whey proteini tabii ki işlevseldir ancak pastorize sütü alıp içmenin hiçbir faydası olduğunu düşünmüyorum.
    3) Sarısını yemezsen güçsüz olursun yersen güçlü olursun diye net bir şey de söylenemez, kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ayrıca yumurta sarısının iyi kolestrolü artırıp kötü kolestrolü düşürdüğü de kanıtlanmış bir gerçektir.

LÜTFEN EZBERE YORUM YAPMAYINIZ...

8. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük sut icebilirsin. Pastorizeler yuksek sicakliga tabi tutuldugu icin proteinlerin amino asit zinciri bozuluyor.

9. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Iyi gelmiyor bana, gerçekten. :)

10. deniz98

deniz98 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    bende sabahları 4 tam yumurta 75 gram yulaf 6 çorba kaşığı yoğurt 100 gram peynir ile başlıyorum ama yulafı yemekten nefret ediyorum yoğurtla zar zor yiyorum

11. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu sabah yumurtamın kalmadığını fark ettiğimde ben de yulafı ayrı yemek zorunda kaldım, protein olarakta tavuk yaptım alelacele. Yulafı çok lezzetli yedim ama, nasıl yaptığımı anlatayım; 100gram yulafa 50-60gram kadar su ekleyip sonra da bir miktar tarçın ekleyip 1 ila 1,5dk boyunca mikrodalgada döndürdüm. Çıktığında hem pamuk gibi yumuşacık oldu, hem de tarçın lezzetini artırdı. Tavsiye ederim, dilersen üzerine protein tozu ekleyebilirsin tadını güzelleştirmek için.

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ben onu sütle yapıyorum. Ocakta 75gr yulaf, 1 bardak süt 1 tatlı kaşığı tarçını kıvamlı hale gelene kadar karıştırarak pişiriyorum. Üstüne biraz kuru üzüm, biraz ceviz. Harika oluyor

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Keşke vücudum süte tepki vermese de tatlandırmak icin kullansam

14. deniz98

deniz98 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    güzel bir tarife benziyor denerim teşekkürler

15. Buhara91

Buhara91 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Pilavın neli hocam ? Birde tavuk ve pirinç e tuz ilave etmiyor musun ?

16. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Suan bulk doneminde olduğum icin tuz ekliyorum normal miktarda, zerdecalli tavuk ve pilav

Sayfayı Paylaş