Çok zayıfım ve sadece evde dumbellarla vücut calısıyorum sorularım var ..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mt34 tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mt34

mt34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,
    Yasım 18 , Boyum 1.77 kilom 57 cok zayıfım hem kilo almak hem de vücut yapmak istiyorum tabi ki siz salona gidenler kadar değil .. flexor hocanın verdiği evde dumbell la calısma programına basladım...5 kglik dumbellarım var sadece ve salona gitme imkanım yok...ayrıca günde 20-30 sınav cekiyorum.1 hafta oluyor baslayalı ..

1-Bir gün gögüs-kol , bir gün omuz-arka kol , bir gün de bacak çalışıyorum.Bu şekilde hiç ara vermeden devam etmem dogru mu yoksa kasların dinlenmesi gerektiği için bazı günler hiç çalışmamam mı gerekir ?
    2-En çok istediğim kol pazusu (biceps diyorsunuz sanırım) yapmak hacimli şekilde..kol calısırken de gögüs ve omuzdaki gibi yorucu olmuyo o yüzden hergün bile calısabilirim her gün kol hareketlerini yapsam faydası olur yoksa fazla yapmanın bi yararı yok mu ?
    3-Gögüs hareketlerini yapınca kollarım yoruluyor ertesi gün omuz ile üst kolun birleştiği kısımlar yani gögüs calısırken sanırım calısan kaslar agrıyor bu gecici midir yeni oldugum için midir ?
    4-Gögüs yayı aleti varmıs ondan alıyım mı gerekli midir bi de tek elle yapılan küçük yay mı ne varmış pcde nette gezerken bile diğer elle calısmak için falan yani onun faydaları nelerdir ?
    5-bazı konularda gördüm "omuz: 120 cm kol: 45 cm" gibi ölçülierinizi yazıyorsunuz bu omuz gögüs ölcülerini falan nasıl alıyoruz su an ki ölcülerimle ilerdekileri kıyaslamam için soruyorum.
    kusura bakmayın ama bu konularda sandıgınızdan daha da amatörüm ve salona gitme imkanım yok ancak evde böyle kendi capımda vücut geliştirmek istiyorum zaten asırı vücut yapmayı istemiyorum evde yapabileceğimin en iyisini yapmak istiyorum sadece.arama yap da demeyin lütfen forumu yeterince gezdim ama bunlar hala kafamda kalan soru işaretleri...cevaplarsanız sevinirim.

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pazartesi:göğüs kol Salı:dinlenme
    Çarşamba:Omuz arka kol Perşemde dinlenme
    Cuma:bacak cumartesi pazar:dinlenme

bu şekil yapabilirsin bence 5kg ile fazla devam edemezsin sana bir süre sonra hafif gelecektir imkanın varsa takıp çıkartmalı dumbellardan almanı öneririm iyi sporlar

Sayfayı Paylaş