Çok zayıfım spor salonuna gitsem nasıl olur?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BlueTix tarafından 15 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Yararı olur mu?

1. Olur

oy sayısı 17
    94,4%
  2. Olmaz

oy sayısı 1
    5,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba abilerim,arkadaşlarım 16 yaşındayım 182 cm boyundayım ve 62 kiloyum.Anlayacağınız çok zayıfım.Hayatım bilgisayar başında,eziklik içinde geçiyor.Ne zamandan beri kafaya koydum birşeyler yapayım kendime geleyim diye.Tipimden yana bir sıkıntım yok Allah'a şükür.Ama çok zayıfım.Kambur yürüyorum,yamuk yürüyorum vs.Dedim bodye gideyim adam olurum ben.Gittik arkadaşla fiyat araştırması yaptık 65 e de var 75 e de.Açıkçası benim için büyük paralar ama yolun sonunda hayırlı olacaksa ben 5 sene o parayı vermeye razıyım.Ama olmayacaksa paramı çöpe atmayayım.Benim sorum şudur:Spor salonuna gitsem yararını görür müyüm?Orada kilo alır mıyım?Kamburum düzelir mi?Kaç ayda ne kadar gelişim gösteririm?Yoksa paramı çöpe mi atarım?Eğer olumlu cevaplar alırsam haftaya başlamayı düşünüyoruz arkadaşla.İyi günler.

2. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadasim şuan lise 4 e gidiyorum 17 yasindayim boyun 183 ukalalik olarak algilama ama arkadaşlar arasında olsun disarda olsun vücudum dikkat çekecek şekilde buradan şuraya gelicem lise 1 bittiğinde lise 2 ye geçerken basladim spora 62 kiloda düşük ve dar omuzluydum şuan 81 kiloyum bu spor öyle bir şey ki onun istediklerini verirsen sana karsiligini misli misli veriyor asil önemlisi şu spora salonuna yazılmak değişimin en ufak ayrintilarindan biri düzenli spor yapip arastirip kendini geliştirmek bilgi edinmek çok önemli ben 1 sene okula yemek görürdüm evden kap kap şayet bunlari göze alip bu sporun verdiğin emeğin hakkini almak istiyorsan bu dediklerimi uygulayarak spora başla. Evet spor yani vücut geliştirme sporu sorularinin hepsine cevap olabilir. Kamburun için ne ölçüde bilmiyorum yinede bir uzmana danış , umarım basarili olursun kolay gelsin

3. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ya kambur derken öyle değil sadece hafif öne eğik yürüyorum hepsi bu.Onun dışında elimden geleni yaparım.Çok sabırlıyımdır yapmam gereken şey için emek veririm.Uğraşmak ve çalışmaktan sıkılmam bu yüzden derslerim de iyidir.

4. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Yanlis anlama ama Evde oturup g.t buyutecegine git bi salona 1-2 dumbell kaldir kaslarin beslenmene dikkat ettigin surece gelismemesi imkansiz kamburlugun icinde sirt kaslarini gelistirmen lazim row pull down falan yap gelistikce duzlesirsin.

5. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Eyvallah hocam bende böyle ağır yorumlar bekliyordum.Cidden hiç kızmadım aksine sevindim.Gerçekten yararı olacaksa gideceğim zaten.Anketi cevaplarsanız da sevinirim.

Lorethlorien, onur04 ve doxux bunu beğendi.
  6. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    -Adam akıllı yaparsan yararını görürsün
    -Beslenme alışkanlığın değişeceği için büyük ihtimalle kilo alırsın
    -Kratos'un dediği gibi sırt kasların geliştikçe kamburluk azalır
    -Ne kadar zaman içinde ne kadar gelişim kaydedeceğin senin elinde ama kısa vadede ileri düzey bişey bekleme sabırlı ol
    -Hakkını vererek yaptığın sürece hiçbir şekilde paranı çöpe atmış olmazsın

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

7. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ben 1.5 ay önce başladım. Boy 1.80 55 kiloydum, şuan 62 kiloyum. Kilo almak zor iş , her gün tartılmaman daha iyi olur. Beslenmeni fatsecret programına göre, kalorini hesaplayarak yaparsan her türlü kilo alırsın.

8. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    sende ki kambur değil, duruş bozukluğudur. Duruş bozukluğu kasları güçlendirmekle düzelir. Hiç duruş bozukluğu olan sağlıklı kas yapısı oturmuş bir vücut gördün mü ? bu sorunun cevabıdır. Şimdi bir an önce spora başla ve gelişimini izle. Bu spor kolay değil, beslenme düzeni kolay değil, herkes pc başında online oyun oynarken, eğlence partilerine takılırken, yan gelip yatarken, yaz kış demeden ağırlıkların altına girmek kolay değil. Bu zorluklarla savaşmaya başladığın da zaten kaybetmiş olduğun öz güveni kazanacaksın. Gelişimini izledikçe yaşam enerjin artacak, etrafına daha pozitif bakacaksın. Güçlü bir erkek olacaksın. Bak 33 yaşındayım ve bende bu spor da yeniyim. Bu bahsettiğim zorlukları bende yaşıyorum lakin o şişman vücudumdan kurtuldum ve kaslarımın şekillenmeye başladığını görmek bana bambaşka bir duygu yaşatıyor. Sırf o öz güven ve güçlü olmanın verdiği his bütün zorluklarla mücadele edebilmenin motivasyonudur. Sana abi tavsiyesi oturduğun yerden kalk ve savaşmaya başla.

Lorethlorien, BlueTix, onur04 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Ben 34 yasinda bu isi becerdiysem sen hayli hayli becerirsin..boy 1.79 kilo gecem sene 63 su anda 77 bu sporu hakkiyla yaparsan kilo almaman imkansiz

10. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim hepinize.Burdan büyük bir umut aldım ve haftaya başlayacağım.

11. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    ilk başladığımda kambur demiyim ama öne doğru bir omuz yapım vardı bilgisayar başında bende çok zaman kaybettim özellikle oyuna odaklanıp öne doğru gidiyor gövde çok zararlı daha sonra barfiksle dik bir vücut inşa ettim bu konuda barfiks gerçekten müthiş bir yarar sağlıyor

12. 44calibre

44calibre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim de bir arkadaş var uzun ip ince ve oda sen gibi öne eğik yürüodu. hala öle yürüo ama bence sen düzeltebilirsin hem boyda var sende yakışırda ben 19 yaşındayım 170 boyla yaptım daha doğrusu ben salona gttim sayılmaz 13 yaşından beri evde çalışıyorum düzensiz kafama göre şimdi resimdekinden daha iyiyim özellikle kollar gayet fit görünüorum sende boyda var bende durduğundan daha iyi durur bana kalırsa hiç geciktirme yap ancak kilo için kesinlikle sağlam yemen lazım

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yahu dur, melodrama bağlama :)

Salona muhakkak yazıl ama kiloyu salonda değil yemek yiyerek alacaksın. Salondaki ağırlık çalışmasıvücudunu protein sentezine duyarlı hale getirecek, üzerine yiyeceğin çok miktarda protein, protein sentezine tavan yaptırarak kas yapımını tetikleyecek, proteinin yanında alacağın karbonhidrat ve yağlar sana enerji vererek aldığın proteinlerin enerji yapımında harcanmasını engelleyecek. Yani herşeyi yiyeceksin. Bunu söylememdeki amaç bazı arkadaşlarımız sadece protein yiyerek kas yapacaklarını zannediyor, onlardan olma. Pilav, makarna, et, yumurta, süt, yoğurt, ne bulursan aban. Şu anda biliyor musun bilmiyorum ama bir glisemik indeks muhabbetiyle karşılaşacaksın, sen sağlıklı bir kiloya gelene kadar buna bakma, yemene bak. Kilo aldırıcı tozlara bulaşma, gerçek besinlerle mide kapasiteni genişletmeye çalış.

Duruş bozukluğun zaten söylenmiş, kaslarının güçsüzlüğünden kaynaklanıyor ve büyük ölçüde de sırt kasları. Aynada daha çok göründüğü için insanlarda göğüs, omuz ve bicepse daha özel önem verme eğilimi vardır, sakın bu tuzağa düşme. Hamstring, bel, sırt, arka omuz, bunlar hem duruş bozukluğunun düzelmesi için önemli hem de insanı göğüsten daha iri gösterirler. Aynada görmediğin kasları sakın geri plana itme o yüzden. Sen yazılıp programını paylaş, buna göre bakarız. Bakalım çünkü birçok programda da bunlara yeterli önem verilmiyor. Neyse, sen önce yazıl da. Hiç öyle uzun uzun da düşünme, git bugün yazıl salona ve başla. Düşünecek bir şeyin yok. Hatta şu anda normalde ne yiyorsan 1.5 katını yemeye başla.

Lorethlorien ve Balboa7 bunu beğendi.
  14. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Kesinlikle spor salonuna başla. Vücudun gelişmezse (böyle bir ihtimal yok denecek kadar azdır eğer ki bir sağlık problemin yoksa) beşeri ilişkilerin gelişir.

15. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Maddi sıkıntı var gibi görünüyor. Salona aidat ödemekle iş bitmiyor, bunun extra yeme içmesi var.

İdman için salon şart değil. Street workout tarzı antreman akımlarını incelemeni öneririm. Hatta salona vereceğin parayı yemeğe ayırıp parklarda vs yapabileceğin barfiks ve paralel bar dips ile büyük bir fark yaratabileceğini söyleyebilirim. Bu iki hareket duruş bozukluğuna da çok iyi gelir.

Sokak sporları da her zaman salon sporlarından daha havalıdır :) Sokakta birşeyler yapmak sosyal problemlerine de derman olacaktır.

Son düzenleme: 18 Kasım 2014
    Lorethlorien ve Balboa7 bunu beğendi.
  16. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    orası öylede ara sıra bende street workout çalışırım ama illa birisi çıkar yaptığın işe karışır kendi doğrularını kabul ettirmeye çalışır benide sinir eder yok belki bir şey biliyor diye dinliyorum yanlış anlaşılmasın önyargılıda değilim ama bir şey bildikleride yok

17. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 16 yaşımdayım boyum 1.75 3.5 ay önce bu spora başladığımda 48 kiloydum şuan 56 yım giderekte kilo alıyorum.Vucudümda beklemediğim oranda gelişiyor.Sende hemen bi salona yazıl ve spora başla

18. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Bir badi ile beraber antrenman yapmak tüm bu ukalaları savar, kolay kolay kimse iki kişinin yanına gelip ukalalık yapamaz.

19. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bir sürü spor salonu araştırdım sonunda buldum bir tane.Adam dedi ki:Senin ölçümlerini alacağım fotoğrafını çekeceğim beslenme programı vereceğim dedi.Kendi kafana göre çalışmayacaksın ben sana çalışma program vereceğim beraber gelişimini gözlemleyeceğiz dedi.Bana çok yardımı dokunacak gibi gözüküyor umarım öyle olur.Haftaya başlıyorum,programı atarım.

doxux bunu beğendi.
  20. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar sormak istediğim birşey daha var.Ben spor yaparken weight gainer almak zorunda mıyım?Çok yemek yiyemiyorum.Kullanırsam zararı olur mu?Değişim geçiren pek çok kişinin tozlarla vs kilo alıp kas yaptığını gördüm.Eğer bu tür şeyler kullanırsam almış olduğum kilo ve kasları kaybeder miyim bir süre sonra?Askerde mesela?

Sayfayı Paylaş